Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

Lookass

Aj keď som od Philla Joanuoa čakal podstane viac, v žiadnom prípad nemožno hovoriť o sklamaní. Čo filmu bohužiaľ dosť citeľne chýba je spád, gradácie sa dočkáte až v poslednej štvrtine snímku. Film sa niekedy až priveľmi vyžíva v dialógoch, ktoré sú často krát bezpredmetné. A inak, dokonalá atmosféra Hells Kitchen sa musí dostať pod kožu asi každému o to viac tomu, kto ju zažil v skutočnosti. ()

Lacike

Doteraz mi tento film unikal. Pritom gangstersky zaner a famozne herecke obsadenie slubovali spickovu zanrovku. Chyba. Vysledok je k smiechu. Na mna to pôsobilo skoro ako parodia. Mam rad mafianske filmy napriek tomu, ze ich hrdinovia nie su postavy hodne fandenia. Ale pokial sa jedna o inteligentnych mafianov, ktori dokazu velke veci, tak si ziskaju môj respekt. Druhou funkcnou moznostou je zobrazit ich ako komicke figurky ako to robi Tarantino alebo Guy Ritchie. A tento film je niekde medzi. Mafiani v tomto filme su totalne neschopni, ale film je pojatý vazne. Su tak neschopni, ze ked sa pridu vyhrazat majitelovi baru, tak ten ich posle do riti a oni sa pred nim zacnu hadat medzi sebou. Proste jak male deti, ktore sa hraju na mafianov. Ich sef Ed Harris sa tvari ako najväsci frajer, ale je to obycajny ritolez bez respektu u svojich chlapov. Jedineho mafiana hodneho respektu tu stvarnil Joe Viterelli. Necudo, ze mu cely film Ed Harris lezie do riti. Druhy herec, ktory este obstal so ctou je Gary Oldman v ulohe horkokrvneho brata Ed Harrisa. Sean Penn ako policajt v utajeni pôsobi ako lekla ryba. Hm, pardon. Asi sa jedna o spoiler. Ale na to, ze je policajt pride po chvilke aj totalne retardovany divak. Takze nefunguje to ako seriozna gangsterka, ani ako blazniva komedia. Asi nieco medzi. Najdivnejsia je scena v ktorej na poslednu chvilu Oldman nezmasakruje talianski gang. Tam som fakt nevedel, ci to myslia vazne alebo ako vtip. Ani ako drama o postavach z neprazniveho prostredia. Na to filmu chyba dobova atmosfera aku ma v malicku napriklad Scorsese. Takisto mi liezla na nervy hudba. Na samostatne pocuvanie je pekna, ale k filmu nesedi. Tak vysledok nefunkcny divny zmetok, ktory ma zmysel vidiet len vdaka skvelemu Oldmanovi a Viterellimu. 4/10. ()

sharky

Příběh o jednom bývalém gangsterovi, jednom hodném gangsterovi a jednom zlém gangsterovi, o přátelství, o pomstě a jedné krásné dívce, která jakoby z oka vypadla Jenny z Forresta Gumpa:)...dost dobrý kus filmařiny po všech stránkách, výborná je hlavně závěrečná přestřelka říznutá slavnostním pochodem v den svatého Patricka. ()

Tomesh

Přestože je tohle žrádlo hvězdně obsazené, tak celému filmu víceméně kraluje zlitej Oldman, kterej bez rozpaků v každé druhé scéně někomu rozbíjí držku! Oldman, kterej se naprosto sťatej v kostele snaží dát panáka soše sv. Antonína. Oldman, kterej po ránu během řízení svého auta přepíjí kocovinu nějakým těžko identifikovatelným dryjákem. Oldman, kterej vyzunkne pivo a bez rozmyslu vystřílí taliánské bose sedící naproti baru. Tenhle chlap si opravdu ještě psychicky vyrovnanou osobu nezahrál!(thx to Squib) Morricone, U2, Stouni, co ještě chcete víc, vídeňský chlapecký sbor? Režie - Phil Joanou (U2 Rattle and Hum). Při závěrečném irském vyrovnání účtů za zvuků průvodu sv. Patrika jsem si už naléval wizoura a spokojoně chrochtal nad touto nerozmontovatelnou čtyřhvězdičkovou atomovou pumou! ()

Motinski

Jeden z najviac nedocenených filmov vôbec a pre väčšinu divákov aj takmer neznáma gangsterka ktorá je ale v mojich očiach malý krôčik od prvej ligy. Scenár (aj keď obsahoval aj klišé) vie diváka držať v napätí a často prekvapiť. Penn a Harris uhrali čo sa od nich očakáva ale Gary Oldman bol jednoznačne najlepšia postava a už len preto sa čudujem prečo tento film nie je viac známy. ()

• Ve scéně, kde Jackie představuje svou přítelkyni Terrymu, můžeme v pozadí slyšet hudbu U2. Režisér Phil Joanou pro U2 zpracoval video k singlu "One" a režíroval film z prostředí jejich živého koncertu U2: Rattle and Hum. (D3VIL)
  • David Rabe spolupracoval na scénáři, avšak není zmíněn v titulcích. (D3VIL)
  • Slovo "fuck" zazní ve filmu 210x. (D3VIL)