Ukrajina: Rok války

(TV film)
  • Velká Británie Ukraine War from the Air
Velká Británie, 2023, 45 min

24. února 2022 začalo Rusko svůj útok na Ukrajinu a tím navždy změnilo životy milionů lidí. Po roce můžeme spatřit plný dopad této invaze prostřednictvím porovnání záběrů před a po tragických událostech. Ve spojení s vyprávěním očitých svědků zasažených boji odkryjeme skutečné hrůzy války i houževnatost ukrajinského národa. (National Geographic)

Dzeyna

Super dokument, ve kterém jsem se dozvěděla hodně nových informací, které mi utekly. Nicméně mě to stejně nepřestává fascinovat, že se něco takového v dnešní době vážně děje. ()

Arsenal83 odpad!

Už len citácia: "Ruský prezident Vladimír Putin sa snaží o obsadenie celého bývalého sovietskeho územia." A na to páni britskí dokumentaristi prišli odkiaľ? Na jednej strane hovoria o ťažkých bojoch a hrdinských Ukrajincoch, na strane druhej sami chodia na dovolenky do Kyjeva, už asi nie je západný politik či celebrita, čo by tam nebola. Na jednej strane hovoria, že sa na Ukrajine bojuje rok, na strane druhej sami Ukrajinci hovoria o bojoch od roku 2014. A slovo mier ani nepadlo, za to ochudobnený urán práve od Britov bude pomáhať k predlžovaniu bojov, pretože mier si v skutočnosti nikto neželá. Ukazujú tú deti, čo sa zapájajú do vojny, dávajú sa im zbrane, to príde niekomu super a normálne? Najmä keď na konci aj tak bude musieť dôjsť k mierovým rokovaniam, mocnosti si musia sadnúť a na niečom sa dohodnúť a všetkých tých státisícov mŕtvych bude zbytočných. Pretože iná alternatíva ako rokovací stôl je už len jadrová vojna. Asi niekomu stále nedochádza. ()