Taste of Excitement

Velká Británie, 1970, 99 min

Don Sharp

Paul Beeson

Raymond Poulton

Málo známý, ale jinak docela dobrý britský thriller - nebo spy-thriller - či chcete-li giallo, protože některé jednotlivé prvky se tu našly a britští tvůrci se nejspíš tímto stylovým italským subžánrem trochu inspirovali. Film měl nepochybně a očividně velmi dobrou technickou kvalitu (obraz, zvuk). Osobně mě oslovil už tou svou úplně první sekvencí na opuštěné horské silnici na okraji útesu (Mini Cooper pronásledovaný bílým Mercedesem), která byla vážně oslnivá a vzrušující. Příběh, spiknutí a vůbec celá zápletka je trochu složitější (je tu mnoho spletitostí a různých falešných stop) - vše nasvědčuje tomu že jde o mezinárodní zločinné spiknuté do kterého se mladá žena dostala zcela nevědomky. Každopádně film je občas docela vzrušující, má směr i dobrý spád, hudba je docela děsivá a dobře přispívá k celkové atmosféře a náladě, celé je to natočeno velmi elegantním způsobem, trocha té romantiky také neuškodí - jen těch vražd, ale také nahoty tu bylo žalostně málo, škoda no. Ale jinak super, je to chytrý film, který jen občas nudí. Malá výtka jen k obsazení, je fakt že, obsazení bylo slabší a vedlejší postavy spíše nezajímavé, tedy pro mě jako diváka, ne tak zajímavé jako ta titulní postava Jane a to je trochu málo. Natáčelo se v prosluněné Jižní Francii a talentovaná herečka Eva Renzi ("La morte risale a ieri sera" a "Bird with the Crystal Plumage") byla opravdu kost. Hned bych s ní na podobnou dovolenou jel, ale to všechno kolem bych si raději odmyslel.(29.10.2012)