Kvintet

• USA Quintet

V postapokalyptickém světě se lovec tuleňů Essex po dlouhých dvanácti letech vrací se svou Viviou domů k bratrovi, protože Vivia čeká dítě. V noci však kdosi neznámý vyhodí bratrovo obydlí do vzduchu a všichni, kdo byli uvnitř, zahynou včetně Vivie. Essex, který nebyl ve chvíli útoku v domě, odchází po stopách neznámého útočníka. Muže však najde již mrtvého. V jeho věcech objeví podivný seznam několika jmen a rozhodne se v pátrání pokračovat. Ve městě se ubytuje v hotelu a postupně začíná zjišťovat, že lidé, jejichž jména jsou na jeho seznamu, začínají jeden po druhém umírat. Jde o hráče hazardní hry kvintet, což je vlastně hra o život (oficiální text distributora)

cariada

Podivný film, který pochopí asi málokdo, stejně tak já jsem se v tom nevyznal. Moc divný postapolyptický svět, kde lidi žijou v mrazu a jen hrají kvintet a chlastaj kořalku. Docela by mě zajímalo co jedí? Když tam nic není a ty lidi nic ani nedělají. Smysl o né hry mě unikl. Ano šlo tam o život, ale i v tom byl děsný zmatek. Čekal jsem od toho mnohem víc. ()

corpsy

Ak by ste hľadali film najnudnejší, najrozvláčnejší a ešte neviem aké naj v negatívnom slova zmysle všetkých zúčastnených, KVINTET je za všetky. Čudoval som sa, či si ( aspoň teda slávny režisér a aj slávny herec v hlavnej úlohe ) prečítali scenár, čím ich zaujal ( teda okrem honorárov ) a aký prínos čakali pre svoju kariéru ( teda okrem honorárov ). Neodpustiteľný prepadák na celej čiare. ()

honajz

EDIT: Tak jsem to viděl po letech (23. 10. 2020) a on je to vlastně thriller s mírně filozofickým přesahem z budoucnosti, kdy je všude zima. Dekadentní společnost hraje dekadentní hru, do níž se omylem přimíchat, může a půjde o život. Zajímavé pojetí života v pěti, vlastně šesti úrovních, kdy je ale nutno počítat s neznámou. A tu zde představuje nejen samotný Essex. ale také jedna obyčejná husa. Ne vždy to drží pohromadě, některé scény jsou nudné, a to házení kamínky mělo být lépe a více vysvětlené, ale jinak slušné kulisy, i když se to z větší části točilo ve studiu, hudba a vlastně i vyznění. --- Původní komentář: Dějově sice nic moc, ale dostala mě u tohohle filmu jeho atmosféra, ta zima, co zalézá úplně všude, chladná modř, a z toho plynoucí lidské vztahy. ()

Han22

Další umělecká záležitost, neboli nudná slátanina. V časem ani místem neurčené ledové pustině je podivné město a v tom podivném městě hrají lidi hru. Hlavní hrdina se stává nedobrovolně součástí a nakonec zjistí, že hra neměla žádný smysl. To je celé, nic víc o světě, výchozí situaci, lidech (čím se živí?) ani městě se nedovíte. Aby to nebylo málo, tak to trvá dvě hodiny a většina času je zaplněna prázdným žvaněním a filozofováním. A takový sci-fi, který nedávají žádný smysl nemám rád. ()

Rob Roy

Kde nic není, ani Paul Newman nebere. Po skouknutí tohoto filmu jsem zjistil, že jsem promarnil dvě hodiny života. Paul Newman do hry v podstatě vůbec nezasáhne. Atmosféru to taky nemá. Diváka by rozhodně více zajímalo, jak lidé žijí v postapokalyptickém mrazivém světě a kde si obstarávají jídlo. Vím, že Robert Altman platí za kvalitního režiséra, takže nevím jak se mohl na něčem podobném podílet ()