Divoký poník

všechny plakáty
Rodinný / Drama
Kanada, 1983, 87 min

Citlivý poetický film o osamělé rodině, žijící na přelomu století v kanadské divočině, který klade důraz hlavně na mezilidské vztahy. Otec dvou dětí je nešťastnou náhodou zabit. Žena je postavena před problém jak uživit syna a dceru a udržet hospodářství. Nakonec se rozhodne přimět muže, který nechtěně smrt manžela zavinil, aby se s ní oženil a postaral se o rodinu. Zpočátku formální manželství se mění v něco víc, když k sobě sobě muž a žena nalézají cestu. Nakonec se muži podaří získat i přátelství vyženěného syna a koupí mu nezkroceného koně... (oficiální text distributora)

dopitak

Škoda, že to počáteční ekonomické dusno nevydrží déle. To mělo totiž náboj. Nejdřív to vypadá, že paní Fellowsová bude s dětmi pořádat celou zimu seno a svým zvířátkům foukat stéblem pod ocásek, aby jim nebylo líto, že jim pícninu spolkla sama. Ta bystrá paní ale odhadne, že když se její starej namáz a dostal do huby (což náhodou nepřežil, haha), tak jeho přemožitel by mohl být dobrá partaj. A tak se k němu vetře, ani kartáček nemá. Pak když jsou pořád šul nul, tak tenhle dobrý hodný pán pořídí nesmysl v podobě nezkroceného koně (nechápu, proč je označován jako pony) a všichni začnou skákat kolem něj. Je to podobně pravděpodobný vývoj, jako kdybych si při splácení hypotéky na dvacet let po dvou letech po první fixaci koupil porsche, protože přeci na to mám. Ale abychom filmu nekřivdili, je to rodinná záležitost, příjemná hudba, poetika. ()