poster

Panda a malá panda

 • Japonsko

  Panda kopanda: Amefuri Circus no maki

 • Japonsko

  パンダ・コパンダ 雨ふりサーカスの巻

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Japonsko, 1973, 38 min

Režie:

Isao Takahata

Scénář:

Hajao Mijazaki

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • Divočák
  ****

  Stejně dobré jako předchozí pandí dobrodružství. Ke staré trojce se přidává malý tygřík, který svou roztomilostí hravě předčí i malou pandu a spousta nových vedlejších postav dál rozvíjí děj. Ten se tentokrát točí okolo cirkusu, který přijel do města a z nějž malý tygřík pochází. Táta panda opět háže svoje typické úsměvy, Mimiko háže roznožky a tygřík skáče po ocase stejně jako Tygr z Příběhů medvídka Pů. Opět ideální volba pro vaše děti. Škoda jen, že českého dabingu se asi nikdy nedočkáme.(22.7.2007)

 • Fabienne
  ****

  Druhý příběh o Mimiko a její pandí rodince už bohužel není tak ujetě vtipný jako ten první. Pa panda ale nezklamal a i když se chová jako totální pako, tak opět zasahuje a zachraňuje.(26.6.2007)

 • Stanislaus
  ***

  Druhé pandí dobrodružství oplývá větším množstvím akce než první díl a je vizuálně trochu bohatší. Co se hlavních postav týká, nic moc se nezměnilo - Mimiko stále radostně dělá obnažené stojky, taťka "Bivoj" Panda stále touží po bambusu a malý Pandík stále nezbedně skotačí, tentokrát ve společnosti "púovského" Tygříka. Některé momenty pobaví i dospělého diváka, nicméně z větší části jde stále primárně o pohádku pro nejmenší.(22.6.2019)

 • Jirka_Šč
  ****

  Dnes jsem přinesl domů DVD s oběma filmy a naše tříletá prťata koukají už potřetí. Pěkné, milé, jednoznačně vynikající pro "cílovou skupinu", s moc hezkou hudbou a vtípky, které pobaví i dospělé (mě se líbilo, když se táta panda koupe v barelu s malou pandou a tygříkem). Zajímavý je prvek "krajiny pod vodou". Poprvé jsem ho viděl v Cestě do fantazie, téměř identický se vyskytuje v Ponyu.(25.2.2011)

 • ledzepfan
  *****

  Já věděl, že to bude parádička parádní :) Sice připouštím, že když babičce přišel od pětileté vnučky první dopis který začínal:“Ahoj babi jak se máš? Já se mám dobře. Našla jsem si tatínka a stala jsem se maminkou.“ -mohla se možná cítit značně znepokojená, ale čert to vem. Holčička bez rodičů prostě začala dělat maminku synovi svého nového tatínka. Klasická japonská úchylárna :D ...... Je to překvapivě docela dramatické, akční a napínavé (zvláště první část, kdy tahle alternativní famílie musí čelit jistému tlaku veřejnosti :D ,ale kdo by čekal, že to skončí jinak než ve všeobjímajícím veselí, ten by byl naivnější než malá panda.(18.12.2015)

 • Aelita
  *****

  Harmonické pokračování příběhu jedné neobyčejné rodinky (http://www.csfd.cz/film/131026-panda-kopanda/). Svět, jakým měl by být tento reálný svět, svět, kde není žádné zlo, strach a donucení, ale nanejvýš zkoušky charakteru, dovedností a vzájemné pomoci a překážky, které se vždy vítězně překonají ku zdaru a radosti všech. Právě podobné filmy a příběhy vrací člověka do dětství a připomínají mu, že v dětství se zdá být možné všechno.(2.1.2014)

 • mr.filo
  ***

  Přestože Miyazaki nechce dělat jakýkoli sequel, přesto jej vytvořil. Díky za to.(27.1.2012)

 • Elementál
  ****

  Druhý díl není ani lepší, ani horší - přijde mi jakoby zkrátka příběh z jedničky pokračoval dál - stejné universum, stejný styl humoru, stejná Mimiko a stejné pandy :-) Ve své půlhodinové délce připomíná Panda kopanda téměř seriál - škoda, že nemá víc "epizod".(14.6.2009)

 • majo25
  ***

  O chlp lepšie ako prvý strednometrážňák. Obsahuje totiž aj nejaký ten príbeh. Infantilná záležitosť sa tentoraz presúva do cirkusu, kde si malý pandík nachádza nového kamaráta - tigríka - nehnevajte sa na mňa, ale to zviera, čo má akože vyzerať ako tigríča, by som neuhádol o čo ide ani do rána. Zaujímavá až skoro kúzelná je scéna, keď po povodni sa skupinka vypraví po vode na posteli čoby lodi. Úplne priehliadná a číra vysoká voda je tak vzdialená realite, kedže po povodni by bola voda totalne špinavá. To však tvorcom nevadí a ďalej plávajú na vlne uletenosti, keď cez tu vodu dokáže podplávať i cirkusový vlak.(14.9.2017)

 • grerar
  *****

  Ten je o dost víc mega :D(3.3.2014)

 • Ryuuhei
  **

  Jestliže jsem první díl označil jako bizarní záležitost, zde je to vytaženo na ještě větší úroveň. Radování se z povodně, či jízda vlakem mimo koleje, nebo třeba tygr s ušima Mikimauze. Nevím, ale označuji to za pohádku na drogách, kterou jsem úspěšně vytrpěl až do konce druhého dílu, kde jsem už spíše rezignoval. 35%(28.10.2017)

 • Elbarto08
  *****

  Jestli byl první díl roztomilý, tak tenhle je super roztomilý. Malý tygřík je boží a příběh byl vtipnej :D(25.11.2012)

 • Illioplius
  ***

  Oproti prvému dielu o dosť slabšie, podľa mňa. Na scénu sa dostali nové zvieracie postavy, no pôsobilo dosť nejednotne, že časť mala ľudské vlastnosti (ľudská reč, chôdza po dvoch nohách…) a zvyšok boli normálne zvieratá. Mám síce rád fantáziu a tolerujem množstvo fyzikálnych či dokonca logických nezmyslov v rozprávkach, ale parný vlak pod vodou už bol na mňa trochu príliš. Celkovo ma to ale v porovnaní s prvým dielom nudilo až uspávalo. Podľa mňa chýbala aj vtipnosť, ale na druhú stranu deti, zaiste cieľová skupina tejto rozprávky, na ňu budú pozerať inými očami.(18.2.2013)

 • maverick080
  ***

  Pokračovanie krátkej animovanej rozprávky pre tie najmenšie detičky, avšak o niečo slabšie, no pre uspokojenie detí dostatočné a hlavne znovu krásne.(10.8.2017)