Panda a malá panda

Japonsko, 1973, 38 min

Isao Takahata

Hajao Mijazaki
  • Ryuuhei

Jestliže jsem první díl označil jako bizarní záležitost, zde je to vytaženo na ještě větší úroveň. Radování se z povodně, či jízda vlakem mimo koleje, nebo třeba tygr s ušima Mikimauze. Nevím, ale označuji to za pohádku na drogách, kterou jsem úspěšně vytrpěl až do konce druhého dílu, kde jsem už spíše rezignoval. 35%(28.10.2017)

Já věděl, že to bude parádička parádní :) Sice připouštím, že když babičce přišel od pětileté vnučky první dopis který začínal:“Ahoj babi jak se máš? Já se mám dobře. Našla jsem si tatínka a stala jsem se maminkou.“ -mohla se možná cítit značně znepokojená, ale čert to vem. Holčička bez rodičů prostě začala dělat maminku synovi svého nového tatínka. Klasická japonská úchylárna :D ...... Je to překvapivě docela dramatické, akční a napínavé (zvláště první část, kdy tahle alternativní famílie musí čelit jistému tlaku veřejnosti :D ,ale kdo by čekal, že to skončí jinak než ve všeobjímajícím veselí, ten by byl naivnější než malá panda.(18.12.2015)

Dnes jsem přinesl domů DVD s oběma filmy a naše tříletá prťata koukají už potřetí. Pěkné, milé, jednoznačně vynikající pro "cílovou skupinu", s moc hezkou hudbou a vtípky, které pobaví i dospělé (mě se líbilo, když se táta panda koupe v barelu s malou pandou a tygříkem). Zajímavý je prvek "krajiny pod vodou". Poprvé jsem ho viděl v Cestě do fantazie, téměř identický se vyskytuje v Ponyu.(25.2.2011)

Stejně dobré jako předchozí pandí dobrodružství. Ke staré trojce se přidává malý tygřík, který svou roztomilostí hravě předčí i malou pandu a spousta nových vedlejších postav dál rozvíjí děj. Ten se tentokrát točí okolo cirkusu, který přijel do města a z nějž malý tygřík pochází. Táta panda opět háže svoje typické úsměvy, Mimiko háže roznožky a tygřík skáče po ocase stejně jako Tygr z Příběhů medvídka Pů. Opět ideální volba pro vaše děti. Škoda jen, že českého dabingu se asi nikdy nedočkáme.(22.7.2007)

Druhé pandí dobrodružství oplývá větším množstvím akce než první díl a je vizuálně trochu bohatší. Co se hlavních postav týká, nic moc se nezměnilo - Mimiko stále radostně dělá obnažené stojky, taťka "Bivoj" Panda stále touží po bambusu a malý Pandík stále nezbedně skotačí, tentokrát ve společnosti "púovského" Tygříka. Některé momenty pobaví i dospělého diváka, nicméně z větší části jde stále primárně o pohádku pro nejmenší.(22.6.2019)

• - Tygr, který skáče na vlastním ocásku, se objevil v roce 1974 v disneyovském třetím animovaném filmu Winnie the Pooh and Tigger Too! (1974). Podobnost charakterů a chování obou tygrů je evidentní. (Aelita)