poster

Camelot

 • Československo

  Král Artuš a jeho družina

 • USA

  Camelot

Muzikál / Romantický

USA, 1967, 179 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ony
  ***

  Předsevzetím zhlédnout všechny filmy s Richardem Harrisem jsem si na sebe ušila pořádný bič. Ovšem zrovna v tomto případě bych nemusela moc lamentovat, protože Camelot je úlet, jaký bych jinak viděla asi těžko. Má sice řadu kladů, ale v celkové rozvleklosti a divnosti se ztrácejí. Tak tedy první předností je sám Artuš. Vtipný zoufalec. Legenda jak noha. Jeho milovaná Jenny (ta mě tak prudila!) to táhne zároveň s Lancelotem a jeho ideály jsou příliš ušlechtilé, a tak zůstávají v temném středověku nepochopeny („Jak mohou být spravedliví, když jsou nezaujatí?“). A v závěru se tyto dvě roviny střetávají a jsou opravdu překvapivým způsobem zakončeny. Richard Harris má krásný hlas. Ale zpívá se tu nějak málo. Čekala bych více muziky od muzikálu. Choreografie spočívá hlavně ve válení se po zemi. A vůbec mizanscéna je občas až anarchistická (zakopávající koně apod.). Dobré je brnění. Srandovní je umělost výpravy. Fakt netuším, jak s tímhle zážitkem naložit. Chvílemi je to slušná komedie připomínající Monty Python and the Holy Grail, chvílemi opravdu muzikál, chvílemi nuda, chvílemi nevím. Každopádně působí nesourodě a přeplácaně a je to za 2 a půl a už o tom nechci slyšet.(27.6.2008)

 • T2

  Rozpočet $13miliónovTržby USA $31,102,578Tržby Celosvetovo $-(17.5.2009)

 • danecek24

  25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - cena (3) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Richard Harris, *Nejlepší hudba - Frederick Loewe, *Nejlepší filmová píseň - "If Ever I Should Leave You" - Hudba Frederick Loewe, text Alan Jay Lerner + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Vanessa Redgrave, Objev roku (herec) - Franco Nero(8.1.2009)

 • Houdini

  Oscar 3 : Výprava, Kostýmy, Hudba - A + 2 nominace: Kamera, Zvuk(31.3.2004)

 • dopitak
  **

  Muzikály a dopiták, to jde málokdy dohromady. Tady se dost zpívá a veršuje, někdo si dal i dost práci s otitulkováním songů, Petr Štěpánek hezky mluví Richarda Harrise a Lukáš Vaculík se dokonale hodí na Nera (bez knírku k nepoznání!). Je to ale plácání prázdné slámy kolem kulatého stolu, za tři hodiny ani špetka napětí, vtipu nebo erotiky.(25.6.2018)