Gladiátoři 2000

Beyond the Mat

Gladiátori 2000

Dokumentární / Sportovní

USA, 1999, 102 min (Director's cut: 108 min)

Rozpočet $500,000Tržby USA $2,053,648Tržby Celosvetovo $-║ Ako dokument to je až moc plané, bez výraznejších zaujimavostí z tohto buranského šhowmenského športu, ktorý ako malí prcek som žral a aj preto trošku z tej nostalgie som chcel opäť zaspomínať ako sa drvia kosti v ringu, nuž moc som sa toho nedočkal, to čo je ponúknuté je len nezáživné podávanie suchých informácii. Aspoň že som mohol vidieť na chvíľu Jesse Ventura, ktorého mám v obľube od filmu Predator, ináč by som strašne moc ľutoval že som pri tom strácal čas. /20%/(7.12.2008)

Zajímavý pohled do světa wrestlingu objektivním pohledem,i wrestleři nejsou jen stroje na peníze a zábavu, jsou to lidé se svýmy démony občas je smutné je vidět na dně... Chválím předabování, původní dabing byl naprosto neshodný s originálem a o počeštování jmen raději nemluvím. Cactus Jack je Cactus Jack a ne Jack Kaktus jak tomu bylo v původním dabingu(16.4.2009)

Jak to chodí v zákulisí prowrestlingových společností je pro fanoušky známý fakt, tak co jsme se zde vlastně dověděli nového? Tak třeba, že Jake "the Snake" Roberts je pretty fucked up guy (a není ani zdaleka jediný ... stačí vzpomenout třeba The Ultimate Warriora nebo Chrise Benoita), Mick Foley je vlastně citlivý člověk s vysokým pain treshholdem a Terry Funk se rozhodně do důchodu nechystá, protože pro wrestling žije a dýchá (jako spousta dalších, ale Funker jako jediný se nebojí ve svých letech hardcoru). To jest ústřední trojice, které je věnována většina prostoru, dále dokument obsahuje několik kratších interview s dalšími wrestlery, Paulem Heymanem a Vincem McMahonem. Reálné, místy dost smutné s depresivním nádechem. 80%(2.8.2010)

Nemusíte byť priaznivcom wrestlingu aby vás dokument zaujal. Mapuje kariéry looserov aj borcov zo špičky tohto "športu". Dozviete sa aj čriepky zo životov ich rodinných príslušníkov. Pointou je zaujať čo najviac divákov za akúkoľvek cenu. A čo chce najviac priemerný divák wrestlingu? Krv, mäso... Každý wrestler má svoju prezývku podľa obľúbenej činnosti či fyziognómie. Keď viete zvracať na požiadanie alebo si necháte bežne rozmlátiť čelo stoličkou, ste na 99% prijatí. Na záver sa pobavíte na matke, ktorá zobrala svoje maloleté deti aby naživo videli ako ich tatka rozmašíruje The Rock /súčasná hviezda akčných filmov/ na krvavú máňušku.(11.10.2010)

Tady nepochybne cerpal Aronfsky do wrestlera. Dokument o vyslouzilych bitkarich kterak se jim dari dneska. Mrzacily se aby se obecenstvo bavilo a po letech na ne skoro zapomnelo. Zajimava sonda do zivota tech ktery sem i ja jako malej spunt obdivoval ukazuje ze tenhle sport neni zdaleka takovej fake jak se rika.(25.4.2012)