Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesionálny wrestling alebo voľný zápas. Je to celé iba hra pre divákov alebo drsný a surový šport, vyžadujúci chlapov z ocele? Svet profesionálneho wrestlingu v sebe spája umenie, komerciu i veľké športové výkony. Títo zápasníci sú následníkmi dávnych kočovných komediantov a rovnako ako oni nemajú na ružiach ustlané. Absolvujú tristo zápasov do roka, často vystupujú i dvakrát denne, v miestach vzdialených stovky kilometrov. Tí najlepší získajú slávu, peniaze i obdiv fanúšikov, ale nič netrvá večne. Na záver zostáva tvrdá drina, fyzická bolesť a nekonečný kolobeh boja o prežitie.. Režisér Barry Blaustein nás zavedie do tohto zvláštneho sveta, ktorý je niekedy brutálny, inokedy plný humoru, ale vždy predýchaný človečinou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Wrestling není jen sport nebo zaměstnání, je to způsob života. Je škoda, že si většina komentujících neuvědomuje, že účelem dokumentu nebylo přiblížit wrestling, ani organizaci WWE, která z celého kolotoče bojů udělala jeden z nejvýnosnějších byznysů posledních let, ale svět za oponou dnes nablýskaného cirkusu. To se Blausteinovy daří, protože představuje lidi, od těch úplně dole, pro které je akce před stovkou diváků zázrak, až po ty úplně nahoře, kde se dívá 16 tisíc lidí na stadionu a další miliony u obrazovek. V tom je právě ta krása wrestlingu, kdy se surová a krvavá podoba nejnižších úrovní postupně mění na umělý svět pro miliony diváků. Někdo si řekne, že je to hrané, ale právě mnohé povídání hlavně Mankinda dovolí prohlédnout hlouběji do všech zákonitostí tohoto "hraného" divadla bez pravidel. A to nemluvím ani o otevřeném povídání Snakea, který se přes sex a drogy dostane až na dno své kariéry. Moc hezky to shrnul, čím více "všeho" dostáváte, tím víc a jinak "všechno" chcete. Bylo by skvělé, kdyby Blaustein udělal po deseti letech revizi a podíval se znovu do světa, který mu přinesl nominaci na Oscara za nejlepší dokument. Svět wrestlingu si to zaslouží. PS: vedle Aronofskyho Wrestlera asi nejzásadnější film o Wrestlingu. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Nikdy nepochopím "sport", který je předem dohodnutý, přesto se v něm účastníci dobrovolně a sami mrzačí a diváci jsou z toho u vytržení. Nejlepší pasáž dokumentu je jeho závěr, The Rock se předvedl jako naprostý magor, omlátil Mankindovi židli o hlavu (ačkoliv to předem nebylo domluvené), ten skončil s roztrženou hlavou, sotva chodil a jediné, co ho zajímalo bylo: "Vypadalo to dobře? Bylo to dost drsný?", pak že wrestleři nejsou magoři. 60% 31.07. 2010 ()

Reklama

Carlossss 

všechny recenze uživatele

Wrestling je mnoho věcí.. je to životní styl. Je to vášeň. Je to divadlo... ale jedna věc to není. Není to zrovna lehký živobytí. Je to smutný pohled na stárnoucí legendy, který na starý kolena zjistí, že vlastně neumí nic jinýho, než sebou práskat o zem a schytávat rány. A je jenom na nich, jak se s tim vyrovnají.... dvě největší hvězdy - Hogan a Flair - to moc dobře nesnáší... proto se ztrapňujou v TNA... ale aspoň můžou předstírat, že to tak chtěli. Ten zbytek jako Scott Hall, Tery Funk a Jake The Snake Roberts jsou na tom ještě hůř.. jsou to jenom zničený schránky. Chlastem... drogama... práškama... všim. Je to vážně smutnej pohled.. Bylo by moc zajímavý vidět Beyond the Mat po patnácti letech... ()

Eldrick 

všechny recenze uživatele

Realistický pohled do zákuliší WWF(dnes WWE - World Wrestling Entertainment). Dokument se věnuje převážně 3 wreslerům: zkrachovalým Jakeu "The Snake" Robertsovi, Micku Foleymu alias Cactus Jack alias Mankind a hvězdě The Rockovi. Uvidíte zápass The Rocka a Mankinda, kterého Rocky při zápase spoutá pouty a o hlavu mu omlátí židli - až začne téct krev... docílí tak toho, že se Mankind vzdá... o to víc laiky překvapí, když zjistí, že celý zápas byl naplánovaný... v zákulisí se k sobě totiž chovají jako dobří přátelé... přitom má Mankind rozsekanou hlavu, což je ale jen vrchol ledovce. Celý film zachycuje různé pohledy do zákulisí, rozhovory se starými vysloužilými wrestlery... až po současnost. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $500,000Tržby USA $2,053,648Tržby Celosvetovo $-║ Ako dokument to je až moc plané, bez výraznejších zaujimavostí z tohto buranského šhowmenského športu, ktorý ako malí prcek som žral a aj preto trošku z tej nostalgie som chcel opäť zaspomínať ako sa drvia kosti v ringu, nuž moc som sa toho nedočkal, to čo je ponúknuté je len nezáživné podávanie suchých informácii. Aspoň že som mohol vidieť na chvíľu Jesse Ventura, ktorého mám v obľube od filmu Predator, ináč by som strašne moc ľutoval že som pri tom strácal čas. /20%/ ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama