Stopaři smrti

Deadly Trackers, The

Western / Drama

USA, 1973, 110 min

Richard Harris a Rod Taylor tvoří hlavní hereckou dvojci ve vskutku zmáknutém westernovém kousku.Příběh šerifa Killpatricka jenž se pod vlivem žalu a vzteku mění v nelístostného lovce, který se nevyhýbá žádnému zvěrstvu aby dostál svému slibu a pomstil svou rodinu, kterou má na svědomí bezcitný mordýř Brand...v mnoha ohledech silný a nelaskavý snímek který v člověku zanechá notný pocit absurdity a nespravedlnosti.Klóbrc dolů...vskutku to byl film velice dobrý!(9.7.2009)

Výborný westernový příběh o jednom zásadovém šerifovi, který při jednom tragickém okamžiku přijde o celou rodinu rukama malé dravé americké bandy desperátů. Tento snímek o pronásledování až za hranice s Mexikem, kde už šerif pravomoce ztrácí a přesto chce stále vymáhat právo, ten dobře vykresluje situaci, v které se kdysi nejednou vyskytlo mnoho příhraničních strážců zákona a až po roce 1930 se přeshraniční hlídky začaly stavět za podpory obou vlád dotčených zemí...!(8.6.2012)

Dosti drsný western bohužel jsem ho viděl v hrozné kvalitě obrazu a zvuku ale líbila se mě ta pravdivost a realita , zvláště ten záběr jak se mexický šerif zhroutí z koně a až poté je slyše výstřel to bylo super a málokdy se to vidí!?!?!Ale se závěrem to bylo kapičku přehnané a mimo realitu, to nežeru!!!!(9.2.2017)

8/10 Snad jedina positivni role VELKEHO Ala. Ehm Richarda zamerne vynechavam, bo Al mete ostatni neuveritelnym zpusobem - mozna ze mel spis hrat toho padoucha. Na to, jak mel serif nachystana opatreni proti zlocincum se mu to hned v uvodu uplne nepodari ukocirovat, takze nezbyva, nez se stat muzem bez zabran a k pozabijeni vsech zlocincu zodpovednych za umrti v rodine zneuzit a pouzit vsechny, co se pripletou do cesty. Celou dobu mi vadil ale Harrisuv trademark v podobe dlouhych vlasu kvetinovych deti, ktere se diky celence stavaji prilehavou prehazovackou na jeho hlave a jsou krasne a ciste, at uz se hrdina vyvali v jakemkoli svinstvu. Zaporne postavy jsou spravne hnusne - az na cernocha, ktery nedostane v mocem moc prostoru. Sam mel westernu natocit vic - stejne jako Al - skoda, preskoda.(3.4.2012)

Poměrně slibný a netradiční začátek se brzo změní v obyčejný snímek o pomstě. Jako klad bych zmínil fakt, že film ukazuje některé paradoxy zákonů, které se ne vždy vyplatí poslouchat. Na druhou stranu film ubíjí velmi nenápaditá režie ( kiksy typu: zástupce šerifa se sehne před banditou, přestože ten má místo jedné ruky těžkou ocelovou kolejnici ).(16.7.2004)

• - Ve scéně, kdy je šerifovi zastřelena manželka a unesen syn, je možné vpravo dole zahlédnout stín kamery. (J.A.K.)