Stopaři smrti

Deadly Trackers, The

Western / Drama

USA, 1973, 110 min

Richard Harris a Rod Taylor tvoří hlavní hereckou dvojci ve vskutku zmáknutém westernovém kousku.Příběh šerifa Killpatricka jenž se pod vlivem žalu a vzteku mění v nelístostného lovce, který se nevyhýbá žádnému zvěrstvu aby dostál svému slibu a pomstil svou rodinu, kterou má na svědomí bezcitný mordýř Brand...v mnoha ohledech silný a nelaskavý snímek který v člověku zanechá notný pocit absurdity a nespravedlnosti.Klóbrc dolů...vskutku to byl film velice dobrý!(9.7.2009)

Dosti drsný western bohužel jsem ho viděl v hrozné kvalitě obrazu a zvuku ale líbila se mě ta pravdivost a realita , zvláště ten záběr jak se mexický šerif zhroutí z koně a až poté je slyše výstřel to bylo super a málokdy se to vidí!?!?!Ale se závěrem to bylo kapičku přehnané a mimo realitu, to nežeru!!!!(9.2.2017)

Vskutku povedené westernové drama. Čekal jsem, že to nebude nic moc, ale byl jsem příjemně překvapen. Film zobrazuje šerifa, který nenosil zbraň do té doby, než mu zabili rodinu. Od té doby neváhá použít jakékoli prostředky, aby vrahy své rodiny pobil. Mění se v bezcitného mstitele a téměř v negativní postavu. Richard Harris svou roli zahrál znamenitě a čtyři hvězdičky si tento film zaslouží hlavně kvůli němu.(28.2.2005)

8/10 Snad jedina positivni role VELKEHO Ala. Ehm Richarda zamerne vynechavam, bo Al mete ostatni neuveritelnym zpusobem - mozna ze mel spis hrat toho padoucha. Na to, jak mel serif nachystana opatreni proti zlocincum se mu to hned v uvodu uplne nepodari ukocirovat, takze nezbyva, nez se stat muzem bez zabran a k pozabijeni vsech zlocincu zodpovednych za umrti v rodine zneuzit a pouzit vsechny, co se pripletou do cesty. Celou dobu mi vadil ale Harrisuv trademark v podobe dlouhych vlasu kvetinovych deti, ktere se diky celence stavaji prilehavou prehazovackou na jeho hlave a jsou krasne a ciste, at uz se hrdina vyvali v jakemkoli svinstvu. Zaporne postavy jsou spravne hnusne - az na cernocha, ktery nedostane v mocem moc prostoru. Sam mel westernu natocit vic - stejne jako Al - skoda, preskoda.(3.4.2012)

Výborný westernový příběh o jednom zásadovém šerifovi, který při jednom tragickém okamžiku přijde o celou rodinu rukama malé dravé americké bandy desperátů. Tento snímek o pronásledování až za hranice s Mexikem, kde už šerif pravomoce ztrácí a přesto chce stále vymáhat právo, ten dobře vykresluje situaci, v které se kdysi nejednou vyskytlo mnoho příhraničních strážců zákona a až po roce 1930 se přeshraniční hlídky začaly stavět za podpory obou vlád dotčených zemí...!(8.6.2012)

• - Ve scéně, kdy je šerifovi zastřelena manželka a unesen syn, je možné vpravo dole zahlédnout stín kamery. (J.A.K.)