poster

Jabloňová panna (TV film)

Rodinný

Česko, 2000, 49 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Mladý kníže, od dětství podrobený vymývání mozku si následky nese až do dospělosti. Čistá mysl, půl zdraví. Princezna Běla si zdravý rozum uchová, což je zřejmé už z toho, že si povídá s holubem, taky mluví do stěny, kde vidí přízraky. Když na hradě začne hořet voda, nikoho to nepřekvapí, všichni se sbalí a jdou pryč, co taky jiného. A z jabloňového kvítku se vyloupne dívčina. Jo, milé děti, to jsou kouzla.(16.10.2011)

 • Djkoma
  **

  Pohádka, která by dokázala okouzlit snad jen velmi malé a naivní dítě, kterým už pár let nejsem. Určitě tu byla šance vytvořit něco zajímavého, ale scénáristé si tuto šanci nechali ujít a zopakovali hromadu klišé. Podle podobných snímků se zdá, že Česko postrádá nadějné mladé herce a herečky. Snad to tak nebude...(1.11.2009)

 • lisbon
  odpad!

  Nemám ráda Ester Geislerovou..., ale to jen zlomek toho, proč semi pohádka nelíbila. Pohádka je nepovedená a podle mě přehnaně depresivní. Nelíbil se mi děj o zakleté jabloňové panně kterou jakmile jí vysvobodí princ schodí do studny jakási baba a potom se snaží dostat k moci.... nevím koho to napadlo, ale toto má být pohádka pro děti?(20.7.2013)

 • honajz
  ***

  Na Cieslara překvapivě dobře natočené, ale myslím, že za to spíše mohou scenáristka, která dala příběhu hlavu a patu, a kameraman, který vykouzlil z lokací, co se dalo. Ester Geislerová se zde naštěstí moc neobjeví, její antiherectví zde tedy nemá šanci se projevit. A v podstatě poprvé jsem viděl Karla Dobrého v podstatě v kladné roli.(30.10.2016)

 • cherita
  **

  Bývám vůči těmhle pokusům o temnější pohádky shovívavá, protože mě fascinují už od dětství, ale tohle se zkrátka vůbec nepovedlo. Líbí se mi zasazení do středověkých reálií i atmosféra chladného podzimu a Karel Dobrý v hlavní roli je rozhodně zajímavá volba. Jenomže co je to všechno platné, když je ta pohádka tak strašně nudná. Kníže hned na začátku požádá Jabloňovou pannu o ruku, ale zlá čarodějnice se jí zbaví a začne se za ni vydávat a od té chvíle jako by děj úplně zamrzl. Delších 50 minut už jsem dlouho nezažila.(28.11.2015)

 • - Natáčení probíhalo na hradech Bezděz, Točník a Rábí. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace