Jabloňová panna (TV film)

Rodinný

Česko, 2000, 49 min

Na Cieslara překvapivě dobře natočené, ale myslím, že za to spíše mohou scenáristka, která dala příběhu hlavu a patu, a kameraman, který vykouzlil z lokací, co se dalo. Ester Geislerová se zde naštěstí moc neobjeví, její antiherectví zde tedy nemá šanci se projevit. A v podstatě poprvé jsem viděl Karla Dobrého v podstatě v kladné roli.(30.10.2016)

Pěkně zpracovaná pohádka se slušně zvládnutými triky. Z komentářů ostatních mi přijde, že pokud pohádka není nastrojená romanťárna se třemi happy endy, tak je špatná. Pusťte si povinně aspoň 5x Pohádku o putování! Pohádky bývaly děsivé a doufám, že alespoň některé pořád budou. I když tahle mohla být trochu drsnější :) *** Ve zkratce: Holoubek, hořící voda a shnilá jablka.(30.11.2013)

Nechápu tolik nenávistných a místy zcestných komentářů. Občas mám pocit, že uživatelé píší, jen co se jim hodí. Jabloňová panna není sice žádný skvost české kinematografie, ale podivovat se nad tím, že se v pohádce z kvítku vyloupne dívčina a hoří voda...tak si pusťte National geographic, když potřebujete všechno logicky vysvětlit. Původní pohádku od Erbena znám a měla jsem ji ráda. A to, jak si ji interpretuje čtenář je jeho věc. Argument, že režisér si to natočil jinak, než si představoval divák, a proto je to špatně, je úplně mimo. Dalo se to udělat lépe, ale pohádka se mi líbila i tak.(3.12.2012)

• ostravak30

Krom Vilmy Cibulkové a Karla Dobrého a snad i Daniely Kolářové nejsou herecké výkony zrovna oslnivé. Jenže dávám to za vinu režisérovi, neboť ani scénář není pozoruhodný. Pohádka celkově je moc temná a zrovna hodně se toho v ní neděje. Zajímavý je tak možná začátek a konec. A pak maska čarodějnice. Svým pojetím mohla celá pohádka klidně působit spíš jako skotská legenda.(30.11.2020)

• Djkoma

Pohádka, která by dokázala okouzlit snad jen velmi malé a naivní dítě, kterým už pár let nejsem. Určitě tu byla šance vytvořit něco zajímavého, ale scénáristé si tuto šanci nechali ujít a zopakovali hromadu klišé. Podle podobných snímků se zdá, že Česko postrádá nadějné mladé herce a herečky. Snad to tak nebude...(1.11.2009)

• - Natáčení probíhalo na hradech Bezděz, Točník a Rábí. (M.B)