poster

Jabloňová panna (TV film)

Rodinný

Česko, 2000, 49 min

 • otík
  ***

  Poměrně drsná pohádka se spoustou triků, výbuchů, ohňů a různých ošklivostí, kterých se děti tak akorát leknou. Je to pohádka pro dospělé, ty ale slušně zabaví. A Vilma Cibulkové je nesnesitelně úžasně škaredá. Naštěstí je to poměrně krátká pohádka, takže nestačí nudit. Přesto tento styl pohádek mi vůbec nesedí. Hudba (scénická): Jan Černý(11.12.2012)

 • cherita
  **

  Bývám vůči těmhle pokusům o temnější pohádky shovívavá, protože mě fascinují už od dětství, ale tohle se zkrátka vůbec nepovedlo. Líbí se mi zasazení do středověkých reálií i atmosféra chladného podzimu a Karel Dobrý v hlavní roli je rozhodně zajímavá volba. Jenomže co je to všechno platné, když je ta pohádka tak strašně nudná. Kníže hned na začátku požádá Jabloňovou pannu o ruku, ale zlá čarodějnice se jí zbaví a začne se za ni vydávat a od té chvíle jako by děj úplně zamrzl. Delších 50 minut už jsem dlouho nezažila.(28.11.2015)

 • TomasKotlant
  ****

  Pěkně zpracovaná pohádka se slušně zvládnutými triky. Z komentářů ostatních mi přijde, že pokud pohádka není nastrojená romanťárna se třemi happy endy, tak je špatná. Pusťte si povinně aspoň 5x Pohádku o putování! Pohádky bývaly děsivé a doufám, že alespoň některé pořád budou. I když tahle mohla být trochu drsnější :) *** Ve zkratce: Holoubek, hořící voda a shnilá jablka.(30.11.2013)

 • lisbon
  odpad!

  Nemám ráda Ester Geislerovou..., ale to jen zlomek toho, proč semi pohádka nelíbila. Pohádka je nepovedená a podle mě přehnaně depresivní. Nelíbil se mi děj o zakleté jabloňové panně kterou jakmile jí vysvobodí princ schodí do studny jakási baba a potom se snaží dostat k moci.... nevím koho to napadlo, ale toto má být pohádka pro děti?(20.7.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Mladý kníže, od dětství podrobený vymývání mozku si následky nese až do dospělosti. Čistá mysl, půl zdraví. Princezna Běla si zdravý rozum uchová, což je zřejmé už z toho, že si povídá s holubem, taky mluví do stěny, kde vidí přízraky. Když na hradě začne hořet voda, nikoho to nepřekvapí, všichni se sbalí a jdou pryč, co taky jiného. A z jabloňového kvítku se vyloupne dívčina. Jo, milé děti, to jsou kouzla.(16.10.2011)

 • - Natáčení probíhalo na hradech Bezděz, Točník a Rábí. (M.B)