poster

Jabloňová panna (TV film)

Rodinný

Česko, 2000, 49 min

 • TomasKotlant
  ****

  Pěkně zpracovaná pohádka se slušně zvládnutými triky. Z komentářů ostatních mi přijde, že pokud pohádka není nastrojená romanťárna se třemi happy endy, tak je špatná. Pusťte si povinně aspoň 5x Pohádku o putování! Pohádky bývaly děsivé a doufám, že alespoň některé pořád budou. I když tahle mohla být trochu drsnější :) *** Ve zkratce: Holoubek, hořící voda a shnilá jablka.(30.11.2013)

 • Tayen
  ***

  Nechápu tolik nenávistných a místy zcestných komentářů. Občas mám pocit, že uživatelé píší, jen co se jim hodí. Jabloňová panna není sice žádný skvost české kinematografie, ale podivovat se nad tím, že se v pohádce z kvítku vyloupne dívčina a hoří voda...tak si pusťte National geographic, když potřebujete všechno logicky vysvětlit. Původní pohádku od Erbena znám a měla jsem ji ráda. A to, jak si ji interpretuje čtenář je jeho věc. Argument, že režisér si to natočil jinak, než si představoval divák, a proto je to špatně, je úplně mimo. Dalo se to udělat lépe, ale pohádka se mi líbila i tak.(3.12.2012)

 • otík
  ***

  Poměrně drsná pohádka se spoustou triků, výbuchů, ohňů a různých ošklivostí, kterých se děti tak akorát leknou. Je to pohádka pro dospělé, ty ale slušně zabaví. A Vilma Cibulkové je nesnesitelně úžasně škaredá. Naštěstí je to poměrně krátká pohádka, takže nestačí nudit. Přesto tento styl pohádek mi vůbec nesedí. Hudba (scénická): Jan Černý(11.12.2012)

 • Djkoma
  **

  Pohádka, která by dokázala okouzlit snad jen velmi malé a naivní dítě, kterým už pár let nejsem. Určitě tu byla šance vytvořit něco zajímavého, ale scénáristé si tuto šanci nechali ujít a zopakovali hromadu klišé. Podle podobných snímků se zdá, že Česko postrádá nadějné mladé herce a herečky. Snad to tak nebude...(1.11.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Mladý kníže, od dětství podrobený vymývání mozku si následky nese až do dospělosti. Čistá mysl, půl zdraví. Princezna Běla si zdravý rozum uchová, což je zřejmé už z toho, že si povídá s holubem, taky mluví do stěny, kde vidí přízraky. Když na hradě začne hořet voda, nikoho to nepřekvapí, všichni se sbalí a jdou pryč, co taky jiného. A z jabloňového kvítku se vyloupne dívčina. Jo, milé děti, to jsou kouzla.(16.10.2011)

 • - Natáčení probíhalo na hradech Bezděz, Točník a Rábí. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace