Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od dětství poslouchá mladý kníže (K. Dobrý) a jeho sestra Běla (A. Šmídová) vyprávění chůvy o Jabloňové panně. Starou baladu o tom, že hluboký les skrývá rozvaliny tvrze, kde kdysi přebýval šlechtic se synem a dcerou. Žili tam šťastně až do chvíle, než si otec přivedl novou ženu, čarodějnici (V. Cibulková), která vše zničila a děti zaklela do podoby jablíček na usychající jabloni. Jen čistá láska – a jen o Svátku všech svatých – může nešťastné sourozence vysvobodit a vrátit jim lidskou podobu. A kníže už jako dospělý muž při nekonečných toulkách lesem hledá svůj sen – Jabloňovou pannu (E. Geislerová)… (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pohádka, která by dokázala okouzlit snad jen velmi malé a naivní dítě, kterým už pár let nejsem. Určitě tu byla šance vytvořit něco zajímavého, ale scénáristé si tuto šanci nechali ujít a zopakovali hromadu klišé. Podle podobných snímků se zdá, že Česko postrádá nadějné mladé herce a herečky. Snad to tak nebude... ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Nechápu tolik nenávistných a místy zcestných komentářů. Občas mám pocit, že uživatelé píší, jen co se jim hodí. Jabloňová panna není sice žádný skvost české kinematografie, ale podivovat se nad tím, že se v pohádce z kvítku vyloupne dívčina a hoří voda...tak si pusťte National geographic, když potřebujete všechno logicky vysvětlit. Původní pohádku od Erbena znám a měla jsem ji ráda. A to, jak si ji interpretuje čtenář je jeho věc. Argument, že režisér si to natočil jinak, než si představoval divák, a proto je to špatně, je úplně mimo. Dalo se to udělat lépe, ale pohádka se mi líbila i tak. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

"Co se to s tebou stalo, kníže? - Zblbnul jsem z Cibulkový. - Dobře, to je polehčující okolnost, mně by z ní taky hráblo." Dobrý námět, ale zpracování tak otřesné, že se na to dá jen velmi těžko dívat. Neživotné prostředí, špatně dirigovaný kompars, za uši tahající dialogy. Tragický je i výběr herců - Kája Dobrý už v jednatřiceti působil na svou roli přestárle, Ester hraje tragicky dokonce i romantickou rozervanost v pouhých dvou scénách a sestra Běla celou dobu jen hladí ptáka. Nakonec snad právě jen ta Cibulková dává svou ultrazlou čarodějnici tak jak odpovídá roli (či jejímu naturelu), na konci silně připomíná Medúzu. Leč budu si muset předlohu připomenout. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Mladý kníže, od dětství podrobený vymývání mozku si následky nese až do dospělosti. Čistá mysl, půl zdraví. Princezna Běla si zdravý rozum uchová, což je zřejmé už z toho, že si povídá s holubem, taky mluví do stěny, kde vidí přízraky. Když na hradě začne hořet voda, nikoho to nepřekvapí, všichni se sbalí a jdou pryč, co taky jiného. A z jabloňového kvítku se vyloupne dívčina. Jo, milé děti, to jsou kouzla. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na Cieslara překvapivě dobře natočené, ale myslím, že za to spíše mohou scenáristka, která dala příběhu hlavu a patu, a kameraman, který vykouzlil z lokací, co se dalo. Ester Geislerová se zde naštěstí moc neobjeví, její antiherectví zde tedy nemá šanci se projevit. A v podstatě poprvé jsem viděl Karla Dobrého v podstatě v kladné roli. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na hradech Bezděz, Točník a Rábí. (M.B)

Reklama

Reklama