Reklama

Reklama

Zvoník od Matky boží

(TV film)
  • Česko Zvoník z chrámu Notre Dame (více)
Drama / Historický / Romantický / Horor
USA / Maďarsko / Kanada / Česko, 1997, 98 min

Obsahy(1)

Další z adaptací klasického románu francouzského spisovatele Victora Huga z roku 1997. Znetvořený, ale šlechetný zvoník Quasimodo pomáhá krásné cikánce Esmeraldě, do které se osudově zamiloval zločinný páter Frollo. Nesmrtelný příběh o síle lidskosti, skrývající se tam, kde by ji nikdo nečekal doplňují skvělými výkony Mandy Patinkin a Richard Harris. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem film z r. 1939 s Charlesem Laughtonem, viděla jsem film z r.1956 z Anthony Quinnem, a nyní film z r.1997 v hlavní roli se zvoníkem, kterého ztvarnil Mandy PATINKIN. (Hrál odborníka lékaře v seriálu "Nemocnice Chicago Hope). Z tohoto celkem pohledného muže udělal maskér něco tak neuvěřitelného, že jsem herce poznala jenom podle výrazné rýhy kolem úst na pravé straně, což maskér nechal původní. PATINKIN zahrál tuto roli perfektně, ale i Richard Harris odporného pátera Frolla a Salma Hayek se celkem svou krásou i výrazem vyrovnala slavné superstar Gině Lollobrigidě. Ve zdejší upoutávce chybí opět režisér, takže je jim PETER MEDAK, film natočili povětšinou Maďaři a nemusejí se za svou práci stydět. Režisér se velmi držel románu, nic si nevymyšlel, žádné umělecké kreace, líbilo se mi to. Doporučuji. Hudba: Edward Shearmur. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch horších adaptací slavného Hugova příběhu. Salma je sice uvěřitelnou Esmeraldou, ostatní herecké výkony už mě ale nechávaly naprosto chladnou (i Patinkin, "znetvořen" opravdu k nepoznání). Hodně mi také vadilo totální překroucení celého příběhu, a to nemluvím jenom o konci (přidaný happyend není ani první, ani poslední), vynechání postavy Phoeba a zvýraznění básníka bylo opravdu zvláštní... ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Nie zlé spracovanie, ale videl som lepšie. Ťahá to predovšetkým dvojica diabolský Harris (výzor na spôsob Nosferatu) a zvodná Hayeková - ten jej dekolt, ani sa Quasimodovi nedivím, keď prenesie, prečo aj on nie je z kameňa. Zamaskovaný Patinkin v roli Quasdimodo iba priemer, hlavne keď to porovnám s Hopkinsom, Quinnom alebo Laughtonom. Spracovanie má čiastočné iný dej a Quasimodo nie je úplne pako, skôr príliš premúdrelý, číta a tlačí klihy. Síce to nie je na škod, ale už z toho ide iný fíling. Vzhľadom na televízne spracovanie má film celkom veľkú výpravu. ()

manonfire 

všechny recenze uživatele

Megasilné téma v další podobě, jež je sice průzračně nízkorozpočtová, ale na druhou stranu Richard Harris byl přesný v mé představě o tom jak má vypadat zžírající se páter Frollo. Scény mezi zlotřilou chudinou byly však o poznání slabší. V komornější poloze však mohl film nabídnout velmi důstojnou podívanou zejména na Harrise a Patinkina. 60% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Průměrný film, ale nadprůměrní herci. Hlavně Richard Harris jako Frollo je vizáží naprosto dokonalej a herecky to zvládá taky bravurně a podle mě byl nejlepší postavou tohohle filmu. Mandy Patinkin je herecky taky výbornej a všechny jeho pohyby vypadaj uvěřitelně a má skvělou masku, ale jeho normální polovina obličeje vypadala podle mě až moc dobře. Salma Hayek sice jako jediná nehrála úlně přesvědčivě, jenže typově se na to hodila úplně dokonale, takže z tohohle snímečku nakonec vylez docela pěknej film ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama