poster

Stopy ve sněhu

 • Česko

  Cit slečny Smilly pro sníh

 • Dánsko

  Smilla's Sense of Snow

 • Německo

  Fräulein Smillas Gespür für Schnee

 • Slovensko

  Stopy v snehu

Thriller / Drama / Sci-Fi / Akční

Dánsko / Německo / Švédsko, 1997, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Takový ten film, který horko těžko bojuje o divákovu přízeň, nijak objevný, nijak napínavý. Bille August (rozmáchlý Dům duchů) natočil thriller z drsného severu, jehož hlavní linií je vyšetřování tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky. Odhalování záhady jí zavádí až k podivným společnostem a na vlny mysteriózna, odměřené vědkyni záhy půjde samozřejmě o život. Atmosféru to má, slušné herce jakbysmet.(23.12.2014)

 • Damiel
  ****

  Film, který tak trochu zavání seriálem Akta X, má dobrý scénář a dokáže divákovu pozornost udržet po celé bezmála dvě hodiny své stopáže. Skvělá je hudba Harryho Gregsona-Williamse (mj. Shrek 1 a 2), kladné hodnocení náleží také hereckým výkonům. Julii Ormond se tvrdou a nesmlouvavou Smillu podařilo zahrát velmi dobře, v jejím stínu se pak ocitla další známá jména - Tom Wilkinson, Richard Harris nebo Gabriel Byrne -, byť i oni se svých partů zhostili znamenitě.(30.6.2005)

 • cross
  **

  Tak jestli tohle měl být thriller obzvláštněný evropským stylem vyprávění, tak se něco nepovedlo...Zápletka je vysloveně debilní, jednání a dialogy postav jakbysmet a jednoduše řečeno, tak nějak tenhle film celkově vůbec neladí. Chyba byla pravděpodobně v režisérovi a nepříliš dokonalém scénáři. Suma sumáru, nemá cenu s touhle podívanou vůbec ztrácet čas, ale pokud nebude mít ke kouknutí něco lepšího, rozhodně se to jednou přežít dá...(20.1.2005)

 • Jordan
  ****

  výborný a napínavý "mysteriózny" krimithriller, veľmi vydarené európske "hranie" sa na ameriku, takto nejako by to malo vyzerať, i napriek pokojnému tempu nenudí, zaujme cez herecké výkony až po príjemný severský vizuál, pekná julia a záhadný sympaťák byrne sú ako ústredná dvojica silný ťahači a film i napriek dvom hodinám zbehne oveľa rýchlejšie ako niektoré hodinu a pol trvajúce hollywoodske thrillery;(15.12.2007)

 • Crocuta
  ****

  Závěr filmu se výrazně liší od úmyslně nedořečeného konce skvělé Hoegovi předlohy, jejíž mnohovrstevnosti filmová adaptace zdaleka nedosahuje. O hlavní hrdince jsem měl také úplně jinou představu - přesto je Julia Ormondová v hlavní roli výborná, stejně jako její proti(spolu)hráči Byrne a Harris. Snímek lze každopádně doporučit každému, kdo má rád napínavé detektivky, které jsou mrazivé nejen díky zápletce.(11.7.2007)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy "Cit slečny Smilly pro sníh" od Petra Hoega. (mauinka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace