Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

Možno keby sa to natočilo o čosi vážnejšie, malo to väčší rozpočet a tým pádom aj lepších hercov bol by to neskutočne dobrý horor. ale to Roth nechcel. Chcel natočiť horor pre rovnakú krvnú skupinu. Pre uletených hororových fanúšikov, ktorý vedia pochopiť jeho zámer, šokovať a zároveň neskutočne pobaviť. Celá recenzia: TU(11.10.2010)

Vynikajúci horor, pri ktorom je vidieť že Eli Roth má horory naozaj rád a vykráda ich jeden za druhým ( jasná inšpirácia Evil Dead, The Texas Chainsaw Massacre, The Blair Witch Project... ) ale čo je dôležité, robí to s citom. Film ktorý vás v jednej minúte rozosmeje a hneď na to zhnusí ( je tu pár naozaj nechutných scén ako napríklad nepríjemná depilácia nôh ), prípadne oboje naraz. Pripomína ako môže byť horor hlúpy, nechutný a zároveň tak nádherný.(7.12.2005)

• SonG

Ztráta času. Eli Roth neumí točit, jako hrozivý Baribal po boku Brada Pitta se mi zamlouval více. Cabin fever není horror, je to výsměch filmařskému umění. Navíc námět - pch- epidemie povraždivší osazenstvo chaty, no tak to je fakt hrůůůza! Kdo si libuje ve filmových sračkách jako je Klub sráčů, není co řešit, pusťte si to, ale pro serióznější diváky radím - okamžitě zakopat na zahradě.(1.11.2009)

• choze

Kdysi natočil jakýsi Sam Raimi horor o děckách, co jedou do chaty v lesích a natočil ho tak neskutečně dobře, že od té doby bylo veskrze zbytečné se pokoušet na to téma točit cokoli dalšího. Cabin Fever je navíc klasickým případem tvůrčí neschopnosti filmového nadšence, který má možná nakoukáno a dobře byste si s ním pokecali o hororech, ale sám není schopen vytvořit něco zajímavého. Scénář idiotský, postavy idiotské a iritující, hrané nevýraznými herci, žádná atmosféra ani zapamatovatelná hláška nebo scéna, jen klišé na klišé. Na DVD doporučuju rozhovor s režisérem, zaručeně se vám po něm bude chtít běžet natáčet s kamarády amatérský horor.(28.2.2005)

• dr.horrible

Na tomto sa aspoň ukázalo, aký je oproti Westovi Roth neschopný režisér. Obaja točili horor bez záporáka. West sa rozhodol striedať nechutnosti so skoro komickými scénkami, z čoho mu vzišla teen komédia, ktorá sa postupne pretransformovala do klasického nákazového thrilleru. Jeho postavy sú životné (majú vzťahy), zhnusenie maximálne, atmosféra plná neistoty, napätie graduje viac každou scénou a popritom stále stíha citovať. Roth nato šiel jednoduchšie. Natočil v podstate obyčajnú vyvražďovačku, čo samozrejme bez záporáka nemá šancu fungovať. A ani nefunguje. Všetko napätie vychádza z predpokladu, že fandíte jeho (mimochodom mimoriadne otravným) postavám. A to je blbosť. Všetky sú totiž krajne nesympatické, zle napísané a zle zahrané. A až na jedného nemajú ani akokoľvek vyhranený charakter. Je to proste partia mladých, ktorí sú všetci rovnakí. Humor - o ten sa pokúšal Roth tiež, ibaže uňho pôsobil na nesprávnych miestach a vo výsledku je celý film nie humorne odľahčený, ale rovno smiešny. O atmosfére nemôže byť reč a akonáhle niekto zomrie, už len čakáte kedy príde na radu ďalší. Keby som mal pre žáner hororu vybrať jedno slovo, ktoré by prvý Cabin Fever vystihovalo najlepšie, bolo by to slovo atrapa. A to cameo? Načo bola dobrá tá scéna? Aký mala zmysel pre príbeh? Žiadny. To si len Eli chcel zahrať vo vlastnom filme.(1.3.2013)

• - Inšpiráciou Eliho Rotha k natočeniu tohto filmu bola jeho vlastná skúsenosť s vírusom napádajúcim kožu, ktorým sa nakazil pri návšteve Islandu. (Jello Biafra)

• - V závěrečných titulcích je muž v králičím kostýmu zmíněn jako "We'll never tell" (nikdy vám neřekneme). (SHI-SHA)

• - Film sa natáčal v Severnej Karolíne, Kalifornii a kanadskom Ontariu. (Jello Biafra)