Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

• choze

Kdysi natočil jakýsi Sam Raimi horor o děckách, co jedou do chaty v lesích a natočil ho tak neskutečně dobře, že od té doby bylo veskrze zbytečné se pokoušet na to téma točit cokoli dalšího. CABIN FEVER je navíc klasickým případem tvůrčí neschopnosti filmového nadšence, který má možná nakoukáno a dobře byste si s ním pokecali o hororech, ale sám není schopen vytvořit něco zajímavého. Scénář idiotský, postavy idiotské a iritující, hrané nevýraznými herci, žádná atmosféra ani zapamatovatelná hláška nebo scéna, jen klišé na klišé. Na DVD doporučuju rozhovor s režisérem, zaručeně se vám po něm bude chtít běžet natáčet s kamarády amatérský horor.(28.2.2005)

Mám k smrti rád teenagerské vyvražďovačky, hlavně když se odehrávají v nějakém prdelákově, kde jsou místní burani včetně policajtů buď zdegenerovaní nebo aspoň divní, a mám rád taky všelijaké horrorové nechutnosti a gore, takže s tímhle béčkem bych měl být vcelku spokojený. Ale při nejlepší vůli nemůžu dát víc než tři hvězdy, za prvé mi byla nesnesitelně nesympatická celá ta pikniková parta, za druhé na mě celý film působil tak nějak amatérsky, ale ne roztomile amatérsky, což mám rád, ale spíš nechtěně amatérsky. Nejpovedenější z celého filmu byl asi stařík s puškou "na negry" ("for niggers"), i za tenhle žertík je ta třetí hvězda.(12.4.2013)

Mno je to lepsi nez Rothovo novejsi film Hostel, sice ten je ke konci spravne hustej, ale tady se neco deje furt. Skoda, ze krvavejch scen tu moc neni, protoze kdyz jsou, tak to fakt stoji za to, je to spravnej humac. Pribeh je misty docela vtipnej a hlavne konec v obchode nema chybu. Herci jsou pro danej zanr v prumeru. Docela dobre jsem se bavil, ale nebal jsem se. Ale aspon za tu zabavu a tech par hnusnejch scen ty 3* dam.(30.6.2006)

Eli Roth se nám svým hraným debutem ukázal jako naprosto neschopný režisér. Co je nám platné, že jeho teen horor je celkem originální záležitostí, když ji není schopen pořádně zfilmovat? Cabin Fever je nudnou záležitostí od začátku do konce. V tu chvíli, kdy se zdá, že se pořádně rozjede začínají na povrch vyplouvat první skutečnosti. Hlavní hrdinové jsou tristně napsané postavy bez špetky charakteru a jako takový nemají nejmenší šanci zaujmout (jejich představitelé ještě k tomu neumějí hrát). Díky nezvládnutému hudebnímu doprovodu a střihu nefungují ani lekací scény. Virus, kterým se vysokoškoláci nakazí působí nevěrohodně a neděsí (i když v jedné scéně se podařilo ukázat jeho nechutnost). Dokonce se vám ani nebude zdát že jste sami nakaženi (například při dobrém filmu, ve kterém jsou třeba pavouci se může zdát, že vám lezou po nohou). A to nejhorší nakonec. Film rozhodně nemá žádné schované eso v rukávu. Ničím nešokuje, jen prostě skončí. Co z toho vyplývá? Cabin Fever je jen naprosto zbytečná fraška natočená režisérem bez talentu. ___ Na podruhé mnohem lepší, Eliho by měl spíše hrát než točit... :)(11.12.2005)

Že by další horor s prvky thrilleru, kde teenageři budou utíkat před nějakým úchylem, který je bude chtít zabít? Ani náhodou!!! Cabin Fever sice začíná jako obyčejná vyvraždovačky, ale ukáže se, že každý kdo si to myslel se velmi spletl. To, že zabijí masožravý virus a ne nějaký úchyl v dementním kostýmu je za prvé skvělý nápad, za druhé je to originální a za třetí je to děsivé. Tak jako například Hostel od Eliho Rotha, začíná pomalým leč zábavným tempem, tak i jeho Cabin Fever je na tom podobně. Pomalý rozjezd při kterém se dočkáme nějakých těch lekaček, krvavých scén, až po nezkažené (jako to většinou u filmů bývá) finále. Nutno podotknout, že Eli Roth je svým způsobem génius, ačkoliv si to většina lidí nemyslí. Ve svých filmech dokáže téměř vždy navodit tu pravou a děsivou atmosféru a právě proto jsou jeho horory opravdu strašidelné. Občas se sice dočkáme nějaké scény, jenž je bohužel (rádoby)vtipná, ale i tak na atmosféře tyto scény neubírají. Tak jako později v Hostelu obsadil do svého filmu zcela neznamé herce a je důležité napsat, že jde o dobré výkony. Pro mně osobně tento film zasluhuje spíš 3,5*, než rovné 3*!(24.5.2008)

• - Film si svou premiéru odbyl v roce 2002 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Původně se ale neměl na festivalu vůbec objevit. Colin Geddes, jenž měl na starosti půlnoční sekci, ho ovšem zařadil do programu i přes oficiální odmítnutí. Nakonec se Cabin Fever stal filmem s nejvyšším ziskem, a to i přesto, že byl promítán jako závěrečný snímek festivalu. (virus10)

• - Film při rozpočtu 1,5 milionu dolarů vydělal 22 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Film sa natáčal v Severnej Karolíne, Kalifornii a kanadskom Ontariu. (Jello Biafra)