Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

Kedysi som sa pri tomto filme triasol od hrôzy. Dnes je situácia podobná a predsa odlišná. V čom je odlišná? Smiech! V čom je podobná? Strach! Aby ste pochopili moje slová - čo sa týka smiechu, vravím predovšetkým o "puške na negrov". Neskutočný záver. Vidno, že sa Eli Roth s divákom veľmi rád zahráva. A v čom je podobná? Aj po tretom zhliadnutí u mňa tento snímok dokázal vyvolať zimomriavky. Áno, scenár je suchý ako stará dievka bez muža, ale to v žiadnom prípade nekazí atmosféru (hlavne v nočnej domácnosti). Čo by ste čakali od rozpočtu 1.5 mil.$? Ospravedlňujem sa, byť Cabin Fever is my guilty pleasure. Pustiť cez noc, zapnúť sluchátka na vysoký stupeň, ponoriť myseľ do deja. And here we go..(30.5.2010)

Mno je to lepsi nez Rothovo novejsi film Hostel, sice ten je ke konci spravne hustej, ale tady se neco deje furt. Skoda, ze krvavejch scen tu moc neni, protoze kdyz jsou, tak to fakt stoji za to, je to spravnej humac. Pribeh je misty docela vtipnej a hlavne konec v obchode nema chybu. Herci jsou pro danej zanr v prumeru. Docela dobre jsem se bavil, ale nebal jsem se. Ale aspon za tu zabavu a tech par hnusnejch scen ty 3* dam.(30.6.2006)

• Hrabka

Pozor spoilery: Nejlepší na tomhle filmu byly jednoznačně vtipy, snad to jediné mě dokázalo udržet v pozornosti. "Co to má znamenat?" "No, jdu střílet veverky." "A proč je chceš střílet?" "Protože jsou teplý." Lívance, lívance taky neměly chybu a závěrečný fórek s negrama mě dostal. :-D Jinak jako horor nebo aspoň thriller to bylo děsný. Chaos a zmar. Pojď sem, pojď tam, uteč, vystřel, přijeď, šukej, nechoď sem, pozor, nepřibližuj se, vypadni, fuck, fuck, fuck. Atmosféra žádná, výkony herců jak na základní škole a celý děj tak hrozně nudný a zmatečný, takže když už se objevila nějaká krev nebo něco co by mělo vyděsit, tak to působilo antinapínavě. Smysl pro humor se Elimu upřít nedá, ale ať se raději o horory nepokouší. 45%(28.11.2010)

• Oktavianus

Nebetyčná nuda. Jistě, bylo tam několik opravdu zajímavých momentů - vtip s "puškou pro negry", příjemně absurdní závěr, několik dalších momentů (včetně krvavého překvapení během muchlování). Ale to je pohříchu asi pět minut z hodiny a půl: dál se celým filmem táhne nuda, nelogické až směšné chování schematicky klišovitých postav, spousta zmateného pobíhání a kde nic, tu nic. A s tím, kde se vzala nákaza, jež je schopná člověka sežrat zaživa během dvou tří dnů, si taky mohli tvůrci dát víc práce. Zkrátka, na Rothovi bylo vidět, že se snaží a hodně ho to baví. Ale kromě několika klišé vlastně nic neukázal.(28.7.2012)

Asi najväčším problémom filmu sú hlúpučké dialógy a z toho vyplývajúce hlúpe chovanie sa postáv. Ale odhliadnuc od tohto, ide o pomerne slušnú zábavičku, ktorá síce nenadchne ale ani neurazí. Niektoré scénky sa naozaj podarili, pričom majú šancu pobaviť i hororového fanúšika, a to aj napriek tomu, že vlastne nejde o horor, skôr thriller s hororovou pachuťou. Ako priemerná jednohubka film splnil svoj účel, zároveň i upozornil na ďalšie pokračovanie. 60/100(2.5.2014)

• - Zvukár John Neff prežil skutočný útok mäsožravých baktérií, ktorými sa nakazil v nemocnici počas menšieho chirurgického zákroku. Trvalo 13 dní nepretržitej a intenzívnej medicínskej starostlivosti, kým sa podarilo zachrániť jeho život. (misterz)

• - Eli Roth a producent Evan Astrowsky dali meno šerifovi Fruminovi podľa svojho obľúbeného profesora ruštiny Borisa Frumina. (beso74)

• - Během natáčení jedné opravdu krvavé scény se Rider Strong rozhodl jít do lesa na čerstvý vzduch. Pokrytý umělou krví však narazil na skupinu 35 školaček, které byly na školním výletě. Rider je pořádně vyděsil, jejich zděšení však ustalo, když ho poznaly. Byl tehdy hvězdou seriálu Boy Meets World (od r. 1993) a malé fanynky ho pronásledovaly až k chatě, kde se natáčelo. (SHI-SHA)