Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

• Goldbeater

Cabin Fever nejdříve klamal, a pak zklamal. Zpočátku film vypadá jako sympatická teenagerovská vyvražďovačka s "vnitřním" zabijákem, ale to, co se poté z tohohle snímku stane, je hrozná patlanina. Už po pár minutách je jasné, že postavy jsou hrozná telata a že se nebudou chovat racionálně. K naštvání také je, že hodně postav si prostě na půl hodiny zmizí z děje a pak se najednou objeví jako by nic, nejlíp jen jako zpola sežrané mrtvoly. Celé je to připitoměle jednoduché. Hloupí nadržení teenageři prostě musí být opravdu hloupými nadrženými teenagery a vypatlaní vidláci zas musí být pořád jen vypatlanými vidláky. Žádné charakterové proměny, žádná překvapení, postavy naprosto o ničem. Dalším mínusem filmu je, že naprostá většina hororových scén se odehrává ve dne, čímž je potenciál nočního lesa naprosto nevyužit, a právě na lesní naháněčky jsem se těšil. A kde nic tu nic. Dávám dvě hvězdy za pár nechutných scén a rasistický vtip na začátku filmu, jinak pro mě Cabin Fever znamená vydatné zklamání.(5.6.2012)

Jeden z prvních filmů, který se objevil v mé sbírce. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem z něho byl naprosto unešený, teď už jsem lehce vychladl, ale pořád se mi dost líbí. Největším plusem je skvělý scénář a výběr herců. Ti předvedli hodně solidní výkony, které určitě stojí za pochválení. Stejně tak se mi líbily i samotné efekty, které mě v mnoha případech doslova dostali. Nej scéna z vany a kůlny. Škoda jen, že režisér nenatočí něco podobného i v dnešní době.(1.7.2008)

Celý nápad v prostředí chaty připomíná Evil Dead. Bohužel půlka filmu se nic neděje, klasická konverzačka mezi teenagery, která trvá příliš dlouho. Když už se rozjede akce, nákaza a houstne atmosféra, tak to celé funguje velmi dobře. Závěr mi ale přišel hodně odfláklý a jako by se vše vracelo do kolejí nudného začátku......5/10(24.9.2016)

• Oktavianus

Nebetyčná nuda. Jistě, bylo tam několik opravdu zajímavých momentů - vtip s "puškou pro negry", příjemně absurdní závěr, několik dalších momentů (včetně krvavého překvapení během muchlování). Ale to je pohříchu asi pět minut z hodiny a půl: dál se celým filmem táhne nuda, nelogické až směšné chování schematicky klišovitých postav, spousta zmateného pobíhání a kde nic, tu nic. A s tím, kde se vzala nákaza, jež je schopná člověka sežrat zaživa během dvou tří dnů, si taky mohli tvůrci dát víc práce. Zkrátka, na Rothovi bylo vidět, že se snaží a hodně ho to baví. Ale kromě několika klišé vlastně nic neukázal.(28.7.2012)

Příjemně nechutné. Příběh lze považovat za jisté osvěžení (žádné příšery ani vraždící uchyláci). Občas je počínání jednotlivých postav k smíchu, ale film je sám o sobě docela ujetý, takže jsem to vnímal jako součást hry. Už ten obchůdek, kam na začátku hlavní hrdinové zavítají, mi přišel nějaký divný. Potom ten policajt atd.(17.3.2005)

• - Make-up narušené kůže byl inspirován skutečnou, blíže však nespecifikovanou nemocí, kterou v průběhu natáčení dostal zvukař John Neff. (gjjm)

• - Během natáčení jedné opravdu krvavé scény se Rider Strong rozhodl jít do lesa na čerstvý vzduch. Pokrytý umělou krví však narazil na skupinu 35 školaček, které byly na školním výletě. Rider je pořádně vyděsil, jejich zděšení však ustalo, když ho poznaly. Byl tehdy hvězdou seriálu Boy Meets World (od r. 1993) a malé fanynky ho pronásledovaly až k chatě, kde se natáčelo. (SHI-SHA)

• - V závěrečných titulcích je muž v králičím kostýmu zmíněn jako "We'll never tell" (nikdy vám neřekneme). (SHI-SHA)