Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

• Oktavianus

Nebetyčná nuda. Jistě, bylo tam několik opravdu zajímavých momentů - vtip s "puškou pro negry", příjemně absurdní závěr, několik dalších momentů (včetně krvavého překvapení během muchlování). Ale to je pohříchu asi pět minut z hodiny a půl: dál se celým filmem táhne nuda, nelogické až směšné chování schematicky klišovitých postav, spousta zmateného pobíhání a kde nic, tu nic. A s tím, kde se vzala nákaza, jež je schopná člověka sežrat zaživa během dvou tří dnů, si taky mohli tvůrci dát víc práce. Zkrátka, na Rothovi bylo vidět, že se snaží a hodně ho to baví. Ale kromě několika klišé vlastně nic neukázal.(28.7.2012)

Eli Roth se nám svým hraným debutem ukázal jako naprosto neschopný režisér. Co je nám platné, že jeho teen horor je celkem originální záležitostí, když ji není schopen pořádně zfilmovat? Cabin Fever je nudnou záležitostí od začátku do konce. V tu chvíli, kdy se zdá, že se pořádně rozjede začínají na povrch vyplouvat první skutečnosti. Hlavní hrdinové jsou tristně napsané postavy bez špetky charakteru a jako takový nemají nejmenší šanci zaujmout (jejich představitelé ještě k tomu neumějí hrát). Díky nezvládnutému hudebnímu doprovodu a střihu nefungují ani lekací scény. Virus, kterým se vysokoškoláci nakazí působí nevěrohodně a neděsí (i když v jedné scéně se podařilo ukázat jeho nechutnost). Dokonce se vám ani nebude zdát že jste sami nakaženi (například při dobrém filmu, ve kterém jsou třeba pavouci se může zdát, že vám lezou po nohou). A to nejhorší nakonec. Film rozhodně nemá žádné schované eso v rukávu. Ničím nešokuje, jen prostě skončí. Co z toho vyplývá? Cabin Fever je jen naprosto zbytečná fraška natočená režisérem bez talentu. ___ Na podruhé mnohem lepší, Eliho by měl spíše hrát než točit... :)(11.12.2005)

• SonG

Ztráta času. Eli Roth neumí točit, jako hrozivý Baribal po boku Brada Pitta se mi zamlouval více. Cabin fever není horror, je to výsměch filmařskému umění. Navíc námět - pch- epidemie povraždivší osazenstvo chaty, no tak to je fakt hrůůůza! Kdo si libuje ve filmových sračkách jako je Klub sráčů, není co řešit, pusťte si to, ale pro serióznější diváky radím - okamžitě zakopat na zahradě.(1.11.2009)

• peter12

Z tohoto filmu cítiť iróniu a že film sa neberie vobec vážne.Policajt na bicykli a ešte s tými totálne debilnými dialógmi.Jasne že to natočil Roth,u tohoto režiséra si už pomali zvykám na bizarné filmy v jeho ponatí,čím bizarnejšie tím lepšie a tato nemože byť výnimkou.Ale až tu som sa dozvedel načo všetko sa može použiť Listerine a ja naivný som si myslel že len na ústnu hygienu,strašný omyl.A tie herecké výkony boli veeeeeĺmi zlé aj postavy sa chovali neskutočne nelogicky.Zas jeden z filmov kde logika ustúpila nechutnosti.(8.2.2014)

Piati americkí vysokoškoláci si chcú užiť prázdniny. Na týždeň si prenajmú chatu v horách. Nakúpia jedlo, pivo a vyrazia do prírody. Lenže ich výlet sa zmení na hroznú nočnú múru. Ocitli sa totiž na území zamorenom agresívnym biologickým výrusom, ktorý spôsobuje rýchly rozklad tkaniva a vnútorných orgánov. Nakazený jedinec umiera v ukrutných bolestiach. Krvácajúce vredy, mokvajúce vyrážky, absces, rozklad pokožky, zvracanie krvi, hnis,... "Cabin Fever" ***(3.8.2016)

• - V závěrečných titulcích je muž v králičím kostýmu zmíněn jako "We'll never tell" (nikdy vám neřekneme). (SHI-SHA)

• - Make-up narušené kůže byl inspirován skutečnou, blíže však nespecifikovanou nemocí, kterou v průběhu natáčení dostal zvukař John Neff. (gjjm)

• - Joey Kern byl během natáčení vezen čtyřikrát do nemocnice. To kvůli čtyřem různým poraněním oka. (Chatterer)