Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

• Goldbeater

Cabin Fever nejdříve klamal, a pak zklamal. Zpočátku film vypadá jako sympatická teenagerovská vyvražďovačka s "vnitřním" zabijákem, ale to, co se poté z tohohle snímku stane, je hrozná patlanina. Už po pár minutách je jasné, že postavy jsou hrozná telata a že se nebudou chovat racionálně. K naštvání také je, že hodně postav si prostě na půl hodiny zmizí z děje a pak se najednou objeví jako by nic, nejlíp jen jako zpola sežrané mrtvoly. Celé je to připitoměle jednoduché. Hloupí nadržení teenageři prostě musí být opravdu hloupými nadrženými teenagery a vypatlaní vidláci zas musí být pořád jen vypatlanými vidláky. Žádné charakterové proměny, žádná překvapení, postavy naprosto o ničem. Dalším mínusem filmu je, že naprostá většina hororových scén se odehrává ve dne, čímž je potenciál nočního lesa naprosto nevyužit, a právě na lesní naháněčky jsem se těšil. A kde nic tu nic. Dávám dvě hvězdy za pár nechutných scén a rasistický vtip na začátku filmu, jinak pro mě Cabin Fever znamená vydatné zklamání.(5.6.2012)

Mno je to lepsi nez Rothovo novejsi film Hostel, sice ten je ke konci spravne hustej, ale tady se neco deje furt. Skoda, ze krvavejch scen tu moc neni, protoze kdyz jsou, tak to fakt stoji za to, je to spravnej humac. Pribeh je misty docela vtipnej a hlavne konec v obchode nema chybu. Herci jsou pro danej zanr v prumeru. Docela dobre jsem se bavil, ale nebal jsem se. Ale aspon za tu zabavu a tech par hnusnejch scen ty 3* dam.(30.6.2006)

Eliho Rotha nemám moc v lásce, stějně tak jako buranský humor, který ve filmu zaznívá poměrně často. Nechápu, proč se chystám na horor a nakonec dostanu vcelku parodickou hororovou komedii. Taky zde musím podotknout zcela neprofesionální herecké výkony a slova fuck, shit a bitch v takovéto velké míře nejsou zrovna příjemná. Vadí mi ty šílené filmy, kde sprostá slova nahrazují smyslný tok scénáře, který by stál alespoň trochu za to. Celkově si myslím, že Roth nemá hororové filmaření v malíku a proto by měl zůstat pouze u svých komedií. Edit: Myslím, že ty tři hvězdy bych nakonec dát mohla. Po tom co se odehrálo ve třetím díle této virusové ságy, jsem na první díl vzpomínala ráda.(16.3.2013)

Tento film nie je prvým ani posledným, ktorý nám zobrazuje nevinných teenagerov nemilosrdne zomierajúcich v smrtiacom tichu lesnej chaty, ale určite je jedným z tých, ktoré sa oplatí mať doma v poličke a ukazovať ho priateľom. Za prvé - napätie tu je. Kto ho tu nevidel, asi to pozeral cez deň. Za druhé - jeden z hercov mi, neviem prečo, pripomínal Johnnyho Deppa, čo určite malo vplyv na výsledné hodnotenie. :) A za tretie sú tu dve scény, na ktoré som zízal s otvorenými ústami. Možno tu je spústa klišé a logických dier, možno to má viac než dosť divný koniec, ale otvorene priznávam, že by som osobne bozkával nohy tomu, kto by zariadil, aby sa takýchto hororov točilo viac. A aby sa k nám dostávali do kín.(10.10.2004)

• honajz

Svého času hodně prosazovaný horor, který ale nemá čím zaujmout. Už tehdy party študáků určené k likvidaci v trestném táboře, pardon, nějaké rurální části Ameriky, východu Evropy, byly jen jedním z podžánrů, který solidně živí poličky s céčkovými horory ve videopůjčovnách, ale jinak nemá co dát. Ani zde nenajdeme nic originálního, žádný zajímavý nápad, který by nutil napjatě sledovat děj a aspoň někomu fandit, aby přežil - alespoň do půlky závěrečných titulků.(10.4.2012)

• - Během natáčení jedné opravdu krvavé scény se Rider Strong rozhodl jít do lesa na čerstvý vzduch. Pokrytý umělou krví však narazil na skupinu 35 školaček, které byly na školním výletě. Rider je pořádně vyděsil, jejich zděšení však ustalo, když ho poznaly. Byl tehdy hvězdou seriálu Boy Meets World (od r. 1993) a malé fanynky ho pronásledovaly až k chatě, kde se natáčelo. (SHI-SHA)

• - Píseň, "Wait for the Rain", kterou můžete slyšet na začátku filmu, je úvodní znělka filmu Wese Cravena The Last House on the Left (1972). (Chatterer)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 19. (Zdroj: ČSFD.cz)