Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)
Trailer 2

VOD (1)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

Trailer 2

Psema

Skupinka teenagerů se vydává na super úchvatný výlet, aby si užili prázdniny, na které jen tak nezapomenou. Už takhle krátký popis děje stačí, aby si divák řekl, že to bude další klasický slasher horor. Naštěstí zas takové klišé se nekoná. Mladou krev tentokrát nevraždí bestiální zabiják s maskou, pilou, nožem nebo nějakým jiným ostrým předmětem, ale celkem stylově VIRUS. Ano, to tady skutečně nebylo. Bohužel je to jediný světlý bod scénáře. Jinak je to rutina. Jeden se nakazí, pak další a další a další... až nakonec dospějeme k celkem zajímavé pointě. Herecké výkony jsou celkem ucházející, i když co bysme asi čekali od neznámých(zřejmě začátečníků)herců. Prostředí strhnout dokáže a spolu se zajímavou kamerou se nabízí zajímavá podívaná, kterou podtrhuje velmi nadaný režisér, který dokázal vše ukočírovat s přehledem a připravil si tak půdu pro hitovku HOSTEL. Film je to sice slušný, ale stačí se podívat jednou, na víc to prostě nemá. ()

Hrabka

Pozor spoilery: Nejlepší na tomhle filmu byly jednoznačně vtipy, snad to jediné mě dokázalo udržet v pozornosti. "Co to má znamenat?" "No, jdu střílet veverky." "A proč je chceš střílet?" "Protože jsou teplý." Lívance, lívance taky neměly chybu a závěrečný fórek s negrama mě dostal. :-D Jinak jako horor nebo aspoň thriller to bylo děsný. Chaos a zmar. Pojď sem, pojď tam, uteč, vystřel, přijeď, šukej, nechoď sem, pozor, nepřibližuj se, vypadni, fuck, fuck, fuck. Atmosféra žádná, výkony herců jak na základní škole a celý děj tak hrozně nudný a zmatečný, takže když už se objevila nějaká krev nebo něco co by mělo vyděsit, tak to působilo antinapínavě. Smysl pro humor se Elimu upřít nedá, ale ať se raději o horory nepokouší. 45% ()

Legas

Příjemně nechutné. Příběh lze považovat za jisté osvěžení (žádné příšery ani vraždící uchyláci). Občas je počínání jednotlivých postav k smíchu, ale film je sám o sobě docela ujetý, takže jsem to vnímal jako součást hry. Už ten obchůdek, kam na začátku hlavní hrdinové zavítají, mi přišel nějaký divný. Potom ten policajt atd. ()

SOLOM.

Jeden z prvních filmů, který se objevil v mé sbírce. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem z něho byl naprosto unešený, teď už jsem lehce vychladl, ale pořád se mi dost líbí. Největším plusem je skvělý scénář a výběr herců. Ti předvedli hodně solidní výkony, které určitě stojí za pochválení. Stejně tak se mi líbily i samotné efekty, které mě v mnoha případech doslova dostali. Nej scéna z vany a kůlny. Škoda jen, že režisér nenatočí něco podobného i v dnešní době. ()

Cappuccino

Aj po tretom zhliadnutí u mňa tento film dokázal vyvolať zimomriavky aj smiech. Áno, scenár je suchý, ale to v žiadnom prípade nekazí atmosféru (hlavne v nočnej domácnosti). Čo by ste čakali od rozpočtu 1.5 mil.$? Pustiť cez noc, zapnúť sluchátka na vysoký stupeň, ponoriť myseľ do deja. And here we go.. ()

• Film sa natáčal v Severnej Karolíne, Kalifornii a kanadskom Ontariu. (Jello Biafra)
  • Během natáčení jedné opravdu krvavé scény se Rider Strong rozhodl jít do lesa na čerstvý vzduch. Pokrytý umělou krví však narazil na skupinu 35 školaček, které byly na školním výletě. Rider je pořádně vyděsil, jejich zděšení však ustalo, když ho poznaly. Byl tehdy hvězdou seriálu Boy Meets World (od r. 1993) a malé fanynky ho pronásledovaly až k chatě, kde se natáčelo. (SHI-SHA)
  • Inšpiráciou Eliho Rotha k natočeniu tohto filmu bola jeho vlastná skúsenosť s vírusom napádajúcim kožu, ktorým sa nakazil pri návšteve Islandu. (Jello Biafra)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)