Cabin Fever

Cabin Fever

Smrtonosný výlet

Horor

USA, 2002, 93 min (Director's cut: 98 min)

Celý nápad v prostředí chaty připomíná Evil Dead. Bohužel půlka filmu se nic neděje, klasická konverzačka mezi teenagery, která trvá příliš dlouho. Když už se rozjede akce, nákaza a houstne atmosféra, tak to celé funguje velmi dobře. Závěr mi ale přišel hodně odfláklý a jako by se vše vracelo do kolejí nudného začátku......5/10(24.9.2016)

Tohle je přesně ten případ, kdy od filmu nic neočekávám a nakonec sem překvapen. Pomalu se rozjíždějící variace na Evil Dead se zachvilku promění v drtivou jízdů, ve které figuruje pětice absolventů univerzity, lesní chata a virus, který napadené oběti začne ožírat kůži a maso ... Fuj fuj ... K tomu si připočtěte atmosféru zapadlé vesnice a lá TEXAS CHAINSAW MASSACRE, kde vám místní vídláci spíš vrazí kudlu dozad než podají pomocnou ruku a máte tu snímek, po kterém se hodně špatně usiná.(2.8.2005)

• SonG

Ztráta času. Eli Roth neumí točit, jako hrozivý Baribal po boku Brada Pitta se mi zamlouval více. Cabin fever není horror, je to výsměch filmařskému umění. Navíc námět - pch- epidemie povraždivší osazenstvo chaty, no tak to je fakt hrůůůza! Kdo si libuje ve filmových sračkách jako je Klub sráčů, není co řešit, pusťte si to, ale pro serióznější diváky radím - okamžitě zakopat na zahradě.(1.11.2009)

Že by další horor s prvky thrilleru, kde teenageři budou utíkat před nějakým úchylem, který je bude chtít zabít? Ani náhodou!!! Cabin Fever sice začíná jako obyčejná vyvraždovačky, ale ukáže se, že každý kdo si to myslel se velmi spletl. To, že zabijí masožravý virus a ne nějaký úchyl v dementním kostýmu je za prvé skvělý nápad, za druhé je to originální a za třetí je to děsivé. Tak jako například Hostel od Eliho Rotha, začíná pomalým leč zábavným tempem, tak i jeho Cabin Fever je na tom podobně. Pomalý rozjezd při kterém se dočkáme nějakých těch lekaček, krvavých scén, až po nezkažené (jako to většinou u filmů bývá) finále. Nutno podotknout, že Eli Roth je svým způsobem génius, ačkoliv si to většina lidí nemyslí. Ve svých filmech dokáže téměř vždy navodit tu pravou a děsivou atmosféru a právě proto jsou jeho horory opravdu strašidelné. Občas se sice dočkáme nějaké scény, jenž je bohužel (rádoby)vtipná, ale i tak na atmosféře tyto scény neubírají. Tak jako později v Hostelu obsadil do svého filmu zcela neznamé herce a je důležité napsat, že jde o dobré výkony. Pro mně osobně tento film zasluhuje spíš 3,5*, než rovné 3*!(24.5.2008)

• Shaqualyck

Kdepak béčko, k vyjádření úrovně tohoto veledíla by mi nestačila ani celá abeceda. O "pušce na negry" už tu někde jistě byla řeč. Není divu, jde totiž o jediný opravdu povedený "joke", kterého se nám za tu slabou hodinku a půl dostane. Nebýt tohoto vtipného detailu, neváhal bych s odpadem ani na vteřinu. Pokud horor nedokáže za celou dobu ani jednou vyděsit (alespoň trošičku), je nutně něco špatně. A přitom se to zpočátku tvářilo docela slibně, tak ať mi nikdo nevykládá, že Eli Roth je talentovaný režisér :-((13.10.2007)

• - Make-up narušené kůže byl inspirován skutečnou, blíže však nespecifikovanou nemocí, kterou v průběhu natáčení dostal zvukař John Neff. (gjjm)

• - Během silniční kontroly nalezla policie u jednoho člena štábu figurínu zohaveného těla. Policisté ho považovali za sériového vraha a mířili na něj zbraněmi, dokud je nepřesvědčil, že jde jen o maketu. (SHI-SHA)

• - Joey Kern byl během natáčení vezen čtyřikrát do nemocnice. To kvůli čtyřem různým poraněním oka. (Chatterer)