Blázinec na koleji

Internátne zmätky

Komedie

USA, 2003, 96 min

• tomeek

Tak to dopadne, když se s PauloZem večer slezeme, že si pustíme hovadinu. Absolutní úlet kývacíma čepicema počínaje a gansterem konče. Něco tak zmateného a propleteného jsem viděl snad naposledy v Oscarovi s L. de Funésem, ale řekl bych, že "Blázinec" jde ještě dál. Děj nepolevuje, pořád se něco děje (POŘÁD!), po půl hodince filmu už vám to hlava nebere a jenom jsme seděli a nechápali. Tak ošklivé herce aby člověk pohledal :D Zmatek nad zmatek v totálních točkách. Doporučuju jako absolutně nenásilný výplach na kalbu s kamarády. Jinak to nedáte :))(1.2.2011)

• Circo macabre

Tak jo, tohle je vážně kult. Humor lepší než ve filmech Tarantina a stejně i ten příběh. Náhodile vypadající a nesourodé obrazy, které se na konci spojí v jeden dokonalý a držící celek. Prostě nevím jak tenhle film vynachválit a možná i proto mu dám radši tu jednu hvězdičku. To bude jednodušší. Zřejmě jsem tenhle skvost nepochopil, já tupec! Tohle museli stvořit skuteční géniové, nejspíše se jejich filmy ujmou až za pár desítek let, kdy to nebude mít kdo pochopit. Já se klaním, až nosem mraveniště bořím.(21.8.2013)

Bratři Hillenbradovic nám opět ukazují že chtějí bavit. A proč ne? Já se u jejich filmů vždy bavím. King cobra, GAmebox.... No prostě zábavná blbost. A tak jsem se bavil i tady. Samozřejmě herce nemůžu soudit protože o ně tu rozhodně nejde, vtipy jsou postavené na náhodách, které jsou ač občas zdlouhavé tak vtipné. Fekálie se naštěstí nekonají. A DeBello je prostě idiot:-) úlet.(5.5.2011)

• PauloZ

Tak tenhle blázinec svému názvu a všem synonymům (šílenost, ujetina...) dostál na 200%. Film jede do plných toček od začátku do konce, ani chvilku nezpomalí, neustále někdo padá, naráží apod. Ale tak moc, že jsem se prostě smát musel a místy jsem se smál dost. Navíc příběh byl opravdu mocný, haluze vyhnané do takových extrémů jsem neviděl a tolik nehezkých hereček pohromadě také ne :-D Jinak film nemá prostě žádnou váhu. Je to překombinovaná hovadina u které se ale občas zasmějete :-).(1.2.2011)

Patrick má kabelku. Alfred je asi mierne teplý, ale Patrick ho nechce, pretože chce Gertrudu. Gertruda ale chce Alexa a tiež má kabelku. Ale Gertruda si zavolá odpaňovacieho experta, ktorý sa volá tiež Alex. Medzitým Fedor a Jamal fajčia u Kendys jointa veľkosti pouličnej lampy. Kendys je lesba, len v tom ešte nemá jasno ale naisto vie, že je tehotná. Alex ale netuší, že Alex je tehotná s Alfredom a myslí si, že tehotná je Gertruda. V jednej kabelke je pol milióna v zlatých tehličkách, ale v ktorej? Jamal sa ju snaží zdvihnúť od zeme, ale nakoniec na to potrebuje vysokozdvižný vozík H16. Vtedy príde na radu čistič Lojzek ráže 42. Každý s každým trtká, každý má kabelku, každý každého chce zabiť a väčšina je tehotná. Proste totálny blázinec. (Kvôli spoilerovaniu boli osoby, obsadenie a dej úplne zmenené!)(22.2.2015)