Blázinec na koleji

Internátne zmätky

Komedie

USA, 2003, 96 min

• MM_Ramone

Toto je film, ktorý sa dá veľmi ľahko žánrovo zaradiť. American high school comedy. Koľko som už len videl podobných snímkov? Nespočet! Niektoré boli fajn a pobavili ma a mnohé nestáli ani za deravý groš. Konkrétne tento titul patrí jednoznačne do tej druhej skupiny. Úbohý nepodarok s tupým scenárom a bandou nesympatických idiotov, namiesto hercov. "Internátne zmätky" sú skutočne jeden veľký filmový zmätok. Odpad!(28.12.2009)

• Smok

Scenáristovi jednu (hviezdu) s kľudom capnem, lebo vymyslieť taký guláš "náhodných" stretnutí a nedorozumení sa len tak nevidí. Ostatné zložky bohužial zlyhali na celej čiare. Humor založený na tom, že niekto do niekoho naráža a padá na zem, zámenách charakterov a 96 minútové naháňanie kabelky, je skôr trápny. A hlavne nezabúdajme na to, že na chodbách internátu sa ZÁSADNE behá. Dvojku už radšej ani nechcem vidieť.(8.9.2009)

• tomeek

Tak to dopadne, když se s PauloZem večer slezeme, že si pustíme hovadinu. Absolutní úlet kývacíma čepicema počínaje a gansterem konče. Něco tak zmateného a propleteného jsem viděl snad naposledy v Oscarovi s L. de Funésem, ale řekl bych, že "Blázinec" jde ještě dál. Děj nepolevuje, pořád se něco děje (POŘÁD!), po půl hodince filmu už vám to hlava nebere a jenom jsme seděli a nechápali. Tak ošklivé herce aby člověk pohledal :D Zmatek nad zmatek v totálních točkách. Doporučuju jako absolutně nenásilný výplach na kalbu s kamarády. Jinak to nedáte :))(1.2.2011)

Bratři Hillenbradovic nám opět ukazují že chtějí bavit. A proč ne? Já se u jejich filmů vždy bavím. King cobra, GAmebox.... No prostě zábavná blbost. A tak jsem se bavil i tady. Samozřejmě herce nemůžu soudit protože o ně tu rozhodně nejde, vtipy jsou postavené na náhodách, které jsou ač občas zdlouhavé tak vtipné. Fekálie se naštěstí nekonají. A DeBello je prostě idiot:-) úlet.(5.5.2011)

• Antal89

Svérázný pohled na to, co se může stát na koleji jedné z prestižních amerických univerzit. Vstup do děje je velmi peprný, skoro jako vystřižený z podobný studentských béček osmdesátých let. V půlce filmu, kdy do děje vstoupí dvě stejné kabelky - jedna, která je památkou po babičce jedné ze studentek a druhá, která je plná peněz, přecházíme do akčnější roviny, kdy jednak některým jde téměř "o kejhák", ale jinak se vše stále nese na rovině absolutní komedie, kde nikdo a nic není tím, čím se na první pohled zdál a nikdo netušil, co si kdo přál. Pro mě jako náročného diváka byl zajímavý humor a některé gagy, ale jinak z celkové, občas místy pohoršující roviny filmu musím dát jen dvě hvězdičky. Na to, jak dřív vypadaly komedie s titulem National Lampoon musím říci, že tato je velmi silný podprůměr.(20.5.2012)