Sklouzněte do pitevny a nakoukněte do smrtících záznamů nejlepšího současného mistra hororu - režiséra Johna Carpentera - a vychutnejte si jeho tři morbidní krvavé povídky. Robert Carradine a David Naughton rozpumpují vysokooktanový horor, jakmile se ďábelský masový zabiják vrhá na svou obět - BENZÍNOVÁ PUMPA. Stacy Keach, Deborah Harry a rocková superhvězda Sheena Easton dostávají kapky v tomto nejen vlasy, ale i žaludky zvedajícím příběhu - VLASY. Poslední příběh bere do svých rukou hostující režisér Tobe Hooper a posílá Marka Hamilla a Twiggy, aby se podívali nadpřirozenému krvavému zlu na zoubek - OKO. Takže se pořádně zapněte do svého pytle a rozklepejte se hrůzou spolu s Johnem Carpenterem v tomto šokujícím festivalu hrůzy, po kterém budete chtít více a více. (oficiální text distributora)

obitus

Vyborne povidkove becko od mistru Carpentera a Hoopera. Prvni dve povidky od Carpiho jsou skvelou ukazkou televizni zabavy. Hooperova povidka Eye uz je trochu drsnejsi, ale take vyborna. V malych rolich se ve filmu objevi rada lidi od fochu: Sam Raimi, Wes Craven, Roger Corman i oba reziseri. Hooperova rolicka je mala, ale to co John Carpenter predvadi jako zrizenec pitevny a zaroven pruvodce filmem je neco naprosto neuveritelneho. Je to to nejlepsi na celych Body Bags a uz jen kvuli tomu stoji za to si je pustit. ()

EdaS

70% Žádná bomba, ale tři fajn hororové povídky ještě trčící v osmdesátkách. Potěší camea hororových režisérů v čele se skvělou Carpenterovou kreací zřizence pitevny. ()

MM_Ramone

Titul "Body Bags: Historky z márnice" je kolekciou troch horrorových poviedok. Prvé dve režíroval John Carpenter a tretej sa chopil Tobe Hooper. Prvý príbeh sa volá "Benzínová stanica". Je o hlúpej černoške, ktorá počas nočnej služby na odľahlej čerpacej stanici za mestom Haddonfield natrafí na sériového vraha. Druhá historka nesie názov "Vlasy". Muž v stredných rokoch má veľký komplex z toho, že mu začali rednúť vlasy. Navštívy špecializovanú firmu, aby mu s jeho problémom pomohli. Bude to mať pre neho fatálne následky. Posledná poviedka je "Oko". Talentovaný baseballista príde pri dopravnej nehode o oko. V nemocnici podstúpi transplantáciu. S jeho novým okom však nie je niečo v poriadku. Začne mať desivé vidiny. *** ()

*CARNIFEX*

"Body Bags" určite nie je žalostnou záležitosťou, krátke príbehy sú pomerne originálne i rôznorodé zároveň. Transplantácia kadečoho môže byť celkom slušnou inšpiráciou pre podivné príbehy. Chcelo by to "remake" s väčšou dávkou násilia, gore či práve "naopak" - s tematikou paranormálnych javov. Dalo sa .. ()

Faustka

Zvučná jména, solidní zpracování. Vlasy a Oko zaujaly nejvíc, Benzinka je slabší… hlavní postava se chová dost zmateně. John Carpenter si střihnul roli zřízence márnice – je to přesnej týpek, kterej ví o smrti svoje. Tak se pohodlně usaď, nalej si drink a vychutnávej lehce morbidní Body Bags. ()

darkrobyk

Byť z let 90., tak dýchá tento povídkový soubor poctivými béčkovými horrory 80.let. J.Carpenter jako průvodce je okouzlující, stejně jako je jeho hudba příjemně potemnělá. Příběhy jakoby vypadly z pera S.Kinga, což je samozřejmě pochvala. Raději být pidlovokej a plešatej, než si prožít peklo, které čeká hrdiny druhé a třetí povídky. A Oko navíc by se mohlo stát součástí kampaně: Nemyslíš - zaplatíš. Potěší plejáda účinkujících, kde si vedle herců zahráli i režiséři a rockové hvězdy. Deborah - Blondie - Harryová stejně jako Sheena Eastonová jsou stále půvabné a k nakousnutí. Co kdybych tě narval do drtiče na odpadky, drahá? ()

playboxguest

Kdyby byly samotné příběhy tak zábavné a zároveň slizské jako Carpenterův vypravěč. Ten byl naprosto geniální a mohl by své síly klidně měřit s kostlivcem, co uváděl příběhy ze záhrobí. A právě příběhy z téhle márnice působí jak to nejslabší, co se v záhrobí kdy objevilo, pro mě srovnatelně nudné s Creepshow. První příběh má násilnou zápornou postavu, která působí, že by jí skolil i jarní vánek. 20% Druhý příběh pobral trochu humoru a hlavně Debbie Harry, dopadl nejlépe, ale žádný terno. 40% A třetí příběh? Týpkovi transplatujou oko, načež začne vidět věci, které vidět nelze, pokud by teda s okem nedostal i kousek mozku původního majitele. Když je děj dobrý alá druhý díl VHS, dá se tahle kravína přejít a bavit se, ale u téhle povídky atmosféra i pořádnej děj prostě stagnuje. 20% Jedna hvězda, vejš to fakt nejde, a zásluhu na té hvězdě má především tesař. Nikoli jako režisér, tentokrát jako herec. 30% ()

hippyman

první povídce už na začátku chyběl drive, druhá je o vlásek lepší a při třetí už jsem celkem valil oko... ale pak byl najednou konec a v součtu je to "jen" úsměvná kompilace průměrných hororových béček, z níž čpí stará škola a noční hodina na některé z komerčních televizí. přesto zábava na 60%. ()

Goldbeater

Vcelku příjemný povídkový horor, který uvádní jeden z režisérů John Carpenter. Je pěkné ho vidět aspoň jednou ve větší roli (hlavně se v ní hodně vyřádil). Ve vedlejších rolích se nám tu ukáží i druhý režisér Tobe Hooper a spousta jiných hororových tvůrců. Samotný děj povídek je vysoce béčkový a lehce průměrný. Víc by se film hodil do 80. let, než do devadesátek, ale pořád je to pěkný snímek. Místy jsem se dokonce i trochu vyděsil, místy naopak zasmál. ()

pornogrind

Ani  jedné povídky které Body Bags nabízí si divák nesedne na prdel. Spíš mi to připadalo jako trošku delší příběhy z Věřte nevěřte. První povídka odehrávající se na  benzínce 3 hvězdy. Druhá povídka Vlasy je jednoznačně nejslabší. 1 hvězda. Třetí Oko za 3 hvězdy. Minimálně další jedna hvězda patří Johnu Carpenterovi. Jako uvaděč jednotlivých povídek byl mrtvolně dobrej. ()

hladass

Tři slušné kousky od mistrů Carpentera a Hoopera... Co potěší, je pěkná osmdesátková atmosféra a malé role pro klasiky Cravena, Hoopera, Raimiho, Cormana... Ale co vás srazí do kolen, je samotný Carpenter, jako zaměstnanec pitevny... Co on předvádí, to je něco naprosto neskutečného... Už jen kvůli němu se stojí na Body Bags podívat... Samozřejmě musíte vidět uncut verzi.... ()

Anderton

Škoda, že nejde skutočne o historky z márnice, ale iba o historky rozprávané z márnice. Rámcový mini príbeh je zaujímavý, dokonca asi zaujímavejší ako samotné príbehy, a má fajn pointu. Inak z trojice poviedok má, podľa mňa, najlepšiu atmosféru hneď tá prvá, druhá stojí na trochu vratkých základoch, kedy sa päťdesiatnik s celkom slušným porastom hlavy sťažuje na plešatenie a tretia zaujme najmä subjektivizovanými zábermi. Herci si svoje úlohy parádne užívajú, kvalitatívne aj obsahovo ale ide o celkom zameniteľnú záležitosť. ()

Campbell

Parádní věcička. Mám dost rád filmy které jsou udělány v povídkách. Tady jsem si to užil dokonale. První příběh o první noční šichtě je parádní. Carpenter parádně vystihl atmosféru a hlavně parádní konec. Naughton je sympaťák. 80%. Druhý příběh je asi ze všech nejslabší, není nijak moc dobře udělaný a celej příběh je strašně ohranej a ne moc zajímavej. 60% A poslední povídka je taková sice o ničem ale dobře se na ní koukalo. Hooper udělal co mohl, on sám o sobě scénář není nijak moc. Ale dá se to. 70%. No a pak je tu takovej úvod od samotného Carpentera, to nemá chybu. Carpenter má parádní charisma. Herci jsou ve všech příbězích dobří a známé tvéře v malých rolích jsou výstižní. Velmi povedené dílo, škoda že nevyšel ten seriál. ()

iamek

Solidní povídkové béčko z dílny Carpentera a Hoopera. Carpenter v roli magora byl parádní. Hlavně povídka Hair neměla chybu a byla strašně zábavná a strašidelná. ()

SeBig

Tak první storka mi přišla dost slabá, druhá vlasy (za mě nejlepší) byla spíš zábavná, než nějak hororová a ta poslední byla skoro na stejný princip jak druhá, ale víc psycho. Celkově dost chabý a vykrádačka Creepshow. ()

Chrustyn

Překvapivě zábavná podívaná s legendárním Johnem Carpenterem jako průvodcem. Jednotlivé povídky sice nejsou strašidelné ani z dálky ale většinou jsou docela zábavné. Pokud vám není cizí "Creepshow" určitě vás film potěší. ()

HellFire

Výborná záležitost. John Carpenter má talent na tyhle jednoduché příběhy, jak už ostatně dokázal třeba v Halloweenu. Obzvláště povedená byla druhá historka s vynikajícím Stacy Keachem, který má charismatu na rozdávání. Doteď jsem netušil, že může být povídání o vypadávání vlasů tak vtahující. ()

eraserhead666

Povídkový film od klasiků hororu. Tři povídky propojené humornými proslovy Johna Carpentera coby mrtvoly v márnici (jo, je to sranda, jen mi zde Carpenter strašně připomínal Beetlejuice - jak vzhledem, tak pohyby a hláškami). První povídka mi oproti dalším dvěma připadá trošku slabší a taková nijaká. Milovníky slasheru určitě potěší, já bych jí samotné dal 3*. Druhá povídka je naprosto skvělá, nejlepší z celého filmu, Stacy Keach jako chlápek posedlý svými vlasy podává vynikající výkon (lepší než coby detektiv Mike Hammer he, he). Tyhlety typy chlápků vyloženě nesnáším a tak na konci nezbývá než radostně dodat - patří ti to, debile! Dávám za 5*. Poslední povídka mi přijde trošku zdlouhavá, ale jinak docela hustá. Za 4*. Celkově vzato, povedená práce. Proč už se takovéhle hororové povídkové filmy netočí? Vždyť hororu vládne povídka jako jinému žánru.... ()

Othello

Spíš taková hříčka. Na příbězích je vidět, že jsou spíše šuplíkový materiál. "Gas Station" je strašlivá zbytečnost, která nepřinese vůbec nic nového, "Hair" mají supervtipný nápad, ale u toho končí a "Eye" v nejlepším usekne. Herecké výkony jsou strašný zlo a celkově je to spíš určeno pro milovníky osmdesátkových béčkových hororů... což já nejsem. Na druhou stranu musím přiznat že jsem se nenudil. ()

Terva

Od tvůrců jako je Carpenter nebo Hooper jsem čekal víc napětí. Námět a scénář : Billy Brown a Dan Angel. Kamera : Gary B. Kibbe. Hudba : John Carpenter a Jim Lang. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner