Body Bags: Historky z márnice (TV film)

• Česko

Historky z márnice

• Austrálie

Sci-Fi / Horor / Povídkový

USA, 1993, 91 min

Tři slušné kousky od mistrů Carpentera a Hoopera... Co potěší, je pěkná osmdesátková atmosféra a malé role pro klasiky Cravena, Hoopera, Raimiho, Cormana... Ale co vás srazí do kolen, je samotný Carpenter, jako zaměstnanec pitevny... Co on předvádí, to je něco naprosto neskutečného... Už jen kvůli němu se stojí na Body Bags podívat... Samozřejmě musíte vidět uncut verzi....(6.2.2010)

Byť z let 90., tak dýchá tento povídkový soubor poctivými béčkovými horrory 80.let. J.Carpenter jako průvodce je okouzlující, stejně jako je jeho hudba příjemně potemnělá. Příběhy jakoby vypadly z pera S.Kinga, což je samozřejmě pochvala. Raději být pidlovokej a plešatej, než si prožít peklo, které čeká hrdiny druhé a třetí povídky. A Oko navíc by se mohlo stát součástí kampaně: Nemyslíš - zaplatíš. Potěší plejáda účinkujících, kde si vedle herců zahráli i režiséři a rockové hvězdy. Deborah - Blondie - Harryová stejně jako Sheena Eastonová jsou stále půvabné a k nakousnutí. Co kdybych tě narval do drtiče na odpadky, drahá?(7.7.2011)

Vcelku příjemný povídkový horor, který uvádní jeden z režisérů John Carpenter. Je pěkné ho vidět aspoň jednou ve větší roli (hlavně se v ní hodně vyřádil). Ve vedlejších rolích se nám tu ukáží i druhý režisér Tobe Hooper a spousta jiných hororových tvůrců. Samotný děj povídek je vysoce béčkový a lehce průměrný. Víc by se film hodil do 80. let, než do devadesátek, ale pořád je to pěkný snímek. Místy jsem se dokonce i trochu vyděsil, místy naopak zasmál.(19.8.2011)

Body Bags by mohly být jako typický příklad uvedeny ve slovníku pod heslem "béčko":). Nemusí se o toho kdovíjak přemýšlet, protože příběhy jsou ve všech třech případech až kouzelně jednoduché (a přesto ne hloupé), což bylo přesně to, co jsem od toho chtěla. Příběh první je hodně slušný a podle mě nejlepší. Atmosféra je parádní... kdo by byl řekl, že obyčejná benzínka může být takhle strašidelná. Příběh druhý se mi sice líbil o něco méně a měl trochu dlouhý úvod, ale závěr to značně vylepšil. A třetí příběh od Toba Hoopera? Oproti Carpenterovi je zde vidět určitý rozdíl, je to mnohem temnější, méně hravé, ale pořád dobré. Avšak největší sranda byla sledovat samotného Carpenetera v roli koronera, který na pitevně jednotlivé příběhy uvádí:).(5.7.2011)

No teda od Johna jsem čekal více, ale křivdil bych, kdybych neuznal, že Benzínová pumpa je zábavná povídky a dokáže napnout. Za to Vlasy a Oko tak to teda za mě ne. Vlasy mě docela nudily a chtělo by to ostříhat a na Oko se dalo mrknout, ale že bych měl nutkání koukat na to znova to opravdu ne. Jinak John jako zřízenec v pitevně to byla celkem slušná zábava a dokázal děsit víc než povídka vlasy (alespoň mě) . Čistej průměr díky kterýmu vím, že benzínky jsou nebezpečné, když mi vypadaj vlasy, chce to paruku a cizí očko do hlavičky nenašroubuju ani za zlaté prasátko.(7.9.2014)

• - John Carpenter strávil v maskérni 3 dlhé hodiny, než ho pripravili pre úlohu koronera. (beso74)

• - Tento film byl natočen jako pilotní díl k seriálu, ale Showtime nakonec pokračování odmítli. (Chatterer)

• - Vo filme "má prsty" niekoľko slávnych hororových režisérov. John Carpenter hrá koronera, uvádza všetky poviedky a dve z nich ("Benzínová pumpa" a "Vlasy") aj režíruje. V prvej menovanej, ktorá sa natáčala iba v noci, si zahrali Wes Craven a Sam Raimi. Štvrtý do partie, Tobe Hooper, režíruje poviedku "Oko". (beso74)