Trappola diabolica

Strike Commando 2

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1988, 95 min

• RetroMan

Další opus magnum Bruna Matteie a jeho plagiátorství. Ne už tak podařená kopie Ramba 2 a první části příběhu Strike Commanda. Jedna akční scéna sice střídá druhou (stejná kopie scény, ve které se Sly vypořádává s osádkou lodi), ale originalitou se režisér příliš nezabývá. Hvězdou je zde Brent Huff, další ze sbírky drsných mužů pokleslého herectví s nepřesvědčivým výkonem. Akce se střídá s humornými pasážemi, které mi však přišli natolik suché, že jsem se ani nepobavil nad vykradením scény z Indiana Jonese, ve které sličná Rosanna překonává v pití otylého štamgasta, kdesi uprostřed filipínské džungle (cílem hry nebylo, kdo první odpadne, ale kdo první krkne). Tentokrát se Brunovi zalíbily i jiné filmy, které se snažil napodobit (např. Honba za diamantem a Americký ninja). Možná by to byly dobré akční filmy 80.let, nebýt toho, že už jste některé scény viděly v jiných lepších filmech s jinými lepšími herci a lépe natočené.(28.9.2012)