Tarzan, opičí muž

• USA Tarzan, the Ape Man (více)

Mladá žena Jane Parker se po smrti své matky připojí k výpravě svého otce do hlouby Afriky. Výprava postupuje směrem na území, kde má žít africká legenda Tarzan, údajně napůl člověk a napůl opice. Parker chce objevit takzvané vnitřní slané jezero, o kterém se dozvěděl ve starých egyptských záznamech. Ve chvíli, kdy se výprava po mnoha těžkostech dostane na břeh jezera, je napadena domorodci. Nosiči jsou povražděni a Parker s dcerou a ještě jedním bělochem zajati. Naštěstí je nedaleko Tarzan... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som to videl na klasickej VHSke v sumultánnom rýchlodabingu a bol to zážitok. Bo Derek by som si v tej dobe prial pri sebe. Na druhú stranu je to príbehovo chudobné až chudé na kosť a nepomohol tomu ani veterán Richard Harris. Dve hviezdy za dve krásne Bo Derekine kozičky? Ale teraz vážne. Nebolo by to márne, film nie je až tak zlý, ale jednoducho skrz naskrz priemerný, aspoň čo sa týka príbehu a hereckých výkonov. Nebyť viackrát nahej Bo Derek aj full frontal, tak neviem. Čo sa mi ešte rátalo, tak samozrejme scény spracovania ľudožrútskej akcie. Taký malý predchodca resp. medzičlánok medzi hnusnýmia inak totálne o ničom Canibal Feroxu a potom stále relatívne novým a čerstvým Green Infernom. ()

Gilmour93

Jane chtít ošahat Tarzanovo svalnaté tělo, Jane chtít ojet Tarzana, indický slon v Africe, psychedelický vodní souboj se škrtičem, Jane natřená vápnem mít kozy venku, Tarzan zlomit vaz 150ti-kilový kulturista, Richard Harris vést filozofické řeči, Jane mít kozy ven už i bez vápna, Tarzan odpanit Jane a šimpanz jim do toho kecat, a na závěr, jako zoofilní vrchol večera, divoký orangutan se pokusit oba dva orálně uspokojit, zatímco po straně běžet závěrečné titulky.. Tohle mělo s Tarzanem společného jen liány a ty tam byly stejně jakožto falický symbol (jsou dlouhé, dobře se drží v ruce a Jane se na nich může dostat do nebe a zpět několikrát za den). Nicméně nemohu říct, že to pralesní ultrasoft porno bylo úplně špatné.. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1982 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia herečka - Bo Derek, NOMINÁCIE (+5) : Najhorší film, Najhorší herec - Richard Harris, Najhoršia réžia - John Derek, Najhorší scenár - Tom Rowe, Gary Goddard, Najhorší nový herecký objav - Miles O'Keeffe. ()

Dale

Keby John Derek nemal takú sexi ženu, tak by asi nebol režisérom, lebo by nemal o čom točiť. Tento film totiž nie je o Tarzanovi ale o Bo Derek. Odporúčam ale, aby ste to sledovali s vypnutým zvukom, lebo dialógy sú na úrovni slabšieho péčka (keď Bo vyslovila "som ešte panna" tak som chytil záchvat smiechu) a hudba v akože dramatických scénach (ale o žiadnu drámu v nich nejde, sú vyslovene na smiech) je fakt des - ako päťminútový zápas s gumenou hadicou. Netuším, ako sa do tejto sračky dostal Richard Harris, ale je tu očividne jediný herec. Ešte vyberiem zo širokého spektra úžasných replík, ktoré tu padnú, aby ste tušili, čo vás tu čaká - Harris Derekovej "Dobre ma počúvaj, pretože to, čo ti poviem, je číročistá pravda, ak sa ťa dotkne, nebude sa dotýkať teba, pretože ty nie si mäso, ty si duša, preto musíš teraz odísť zo svojho tela, ihneď..." Je to len jedna z mnohých, ktorá bola už ku koncu, ale podobných a aj "lepších" tam je fakt dosť. Najhoršie je, že tento film sa tvári ako vážna seriózna dráma, nenájdete tu ani štipku nadhľadu a pritom pôsobí ako paródia na Tarzana. No zasmejete sa tam, kde by to tvorcovia určite nečakali a zase až tak zábavné to nie je, aby sa to dalo brať ako guilty pleasure. Príroda je pekná, rovnako ako prsia Bo, takže dám jednu frčku, ale je to jeden z najhorších filmov, čo som v živote videl (a bolo toho viac ako dosť). Najlepšia na celom filme je asi erotická scéna Bo s opicou počas záverečných titulkov. ()

Autogram

Stihol som len záverečnú scénu, teda niekoľko minútový milostný súboj trojice on (Tarzan), ona (nahá) a opica (orangutan) a ľutujem, že len z komentárov si môžem predstaviť, čo bolo vo zvyšku filmu. Režisér sa tu asi naozaj vybláznil, aby zvečnil ani nie svoj talent, ale to, čo bolo na jeho manželke najkrajšie. ()

• Miles O'Keeffe v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)