poster

Směr jih (TV film)

 • Kanada

  Due South

 • slovenský

  Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada, 1994, 100 min

Režie:

Fred Gerber

Scénář:

Paul Haggis

Kamera:

Ron Stannett

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

 • Gemini
  ****

  Áno, áno, pilotný film k rovnomennému a rovnako povedenému seriálu.(25.5.2005)

 • monolog
  ****

  Přestože se pilot jako mnohdy nevyhnul několika drobnostem typu přílišný náhled do soukromí postav a dlouhá počáteční vzájemná nedůvěra Raye vůči Fraserovi kvůli větší zábavnosti, je to jeden z nejlepších pilotů, jaký jsem zatím viděl. Mimochodem je na Youtube rozdělenej do deseti částí a v originále. Neobvyklý seriál, kde je zábava mnohem důležitější a spíš prvotním důvodem vzniku. V pilotu se navíc jedná o úplnou novinku, o střet dvou zcela odlišných kultur, té naší a kultury Bentona Frasera (protože nikdo jiný takový asi nebude). No a přijít do baru plnýho zločinců a bouchačů a říct, aby veškeré nelegálně držené zbraně položili na stůl a když se mu v odpověď zavrtá kudla vedle ucha, tak řekne, že i ten nůž bude muset zkonfiskovat, kde jinde se vám to podaří? Dát dohromady tak rozdílné týpky jako Bentona a Raye je navíc opravdu dobrej nápad, protože se skvěle doplňují i neustále handrkují.(26.9.2006)

 • LiVentura
  ****

  ..milá krimikomedie...(20.7.2007)

 • d-corso
  *****

  Vynikající pilot k výbornému seriálu. Ústřední dvojici-nervního chicagského poldu Raye Veccia a Bentona Frasera, kanadského jízdního policistu, který je jakousi kombinací Mirka Dušína, Spidermana a agenta Coopera, jsem si zamiloval na první pohled.(14.12.2006)

 • anderson
  *****

  PILOTNÝ FILM K JEDNÉMU KULTU: Na začiatok trochu klišé: tiež dávam absolutórium len epizódam s MARCIANom. --- V roku 1996 nás na Slovensku začal svojou najsledovanejšou stanicou (raz ju dokonca ktorýsi pomätený prieskum vyhodnotil ako najsledovanejšiu na svete) oblažovať mediálny magnát RUSKO. I sledoval som teda ako zákon káže :-) a nestačil som otvárať oči. Oproti (vtedy už 2- ročnej) NOVE to bol fakt "posun". Lenže potom prišiel DUE SOUTH s dokonalým českým dabingom dua SVOBODA - KVASNIČKA a "bylo vymalováno". Na Slovensku sme gentlemana "konstábla" FRASERA poznali dlho pred jeho českou - nováckou - premiérou. Potom prišli "chudá léta" keď JOJ-ka tento kult - poviem narovinu - skurvila odporným slovenským dabingom a už som nedúfal, že niekedy uvidím DIEFENBAKERA v takej podobe ako som si ho pamätal. Od júla 2006 sa ale chicagská dvojka vrátila na NOVU. Ďakujem. Apropo PAUL HAGGIS. Práve vtedy som si jeho meno všimol (on totiž DUE SOUTH vymyslel), a hoci CRASH ma nijak extra nenadchol, myslím, že tento chlapík má scenáristický talent. Technická poznámka: Jediné čo musím NOVE vytknúť je príšerne zašumený český dabing (vysielajú to v duále), ktorý by sa patrilo digitálne remastrovať. Žeby nám neprial ani zub času ? (9.8.2006)(22.8.2006)

 • Dexter1
  ****

  Jeden z najlepších pilotných filmov vôbec. Nielen že ide o celkom príjemne ladenú buddy kriminálku, ale príbeh je ucelený. Nemusíte pozerať každú jednu časť aby ste vedeli ako to vlastne celé dopadne. Film skončí presne ako má, aj akčné vyvrcholenie bude a hláškujúci Marciano nemá chybu.(4.5.2010)

 • CSSML
  ****

  Výborný úvodní díl k seriálu se značně rozkolísanou kvalitou jednotlivých dílů. Poprvé se tu objevují humorné prvky, které jsou v následujících dílech vytříbeny, nebo zkomoleny, a vyzdvihují tuto sérii vysoko nad šeď průměru. Na první pohled upoutají Fraserovy nezdolné mravní zásady a zálesácké zkušenosti a jeho přátelství s hluchým vlkem, svoje místo si však najdou i Fraserovo obdivovatelky házející zamilované pohledy, moudré rady od otce, rozdíly mezi Američany a Kanaďany či detektiv Vecchio se svou Rivierou a italskými příbuznými.(28.2.2014)

 • bolf!k
  ***

  prima serial na prazdninove vsedni dny...(5.10.2006)

 • Smajlík93
  *****

  Výborně natočen úvodní film k stejnojmennému seriálu Směr jich (Due South). Děj je zaměřen na to, jak se konstábl Benton Fraser Královské kanadské jízdní policie dostal do Chicaga …(30.12.2008)

 • STATIC_X
  *****

  Žádný Beckham, žádný Hašek ani NEdvěd... Benton byl můj vzor:))))(1.9.2006)

 • imaginer21
  *****

  Chceš zabít jízdního poldu? Za to tě budou pronásledovat až na konec světa! Tak začal pilot, 100 minutový snímek. A když skončil, každý věděl, že následující dny bude v kýženou dobu sedět u televize a čekat na vláčnou strunnou hudbu a červený kostým jednoho jízdního poldy, lišácký úsměv jednoho italského detektiva, hluchého vlka se schopností odezírat ze rtů a spoustu absurdních situací, komických zápletek a praktických vyšetřovacích metod zálesáka. Prostě pilot k Směru Jih...(31.1.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace