Rok 1946, Idah Parsons. Dcéra bohatých rodičov sa zúčastní večierku, kde sa stane obeťou brutálneho znásilnenia. Pred ešte horším osudom ju zachránia jej psy, ktoré spravia s násilníkom krátky proces. Následne sa Ida rozhodne odísť na opustený ostrov, kde sa jej narodí znetvorené dieťa. O takmer 40 rokov neskôr sa skupinka tínedžerov vracia na ostrov, kde trávia prázdniny. Stratia však kontrolu nad loďkou a úplne ju zdemolujú na pobrežných skalách Psieho ostrova. Keďže počuli reči o istej žene, bývajúcej na ostrove so svojími psami, rozhodnú sa ostrov preskúmať a pohľadať pomoc. Klopú však na nesprávne dvere, tu nebýva žiadna Matka Tereza... (beso74)

LIVINGDEAD

Bohužel, já prostě na ty staré horrory nejsem. Nechápu, proč na to koukám, asi čekám, že mně něco ohromí. Ale čekám marně. Ty staré horrory jsou bez napětí, bez špetky strachu, vidíme amatérské herecké výkony, krev všelijaké barvy, jen né červené a když je ve filmu nějaká obluda, tak nejde vidět. A navíc i když horrory z 80. a 90. let vycházejí na BLU RAY, je to děsná kvalita. ()

darkrobyk

Ostrovní slasher obsahuje všechna klišé, která fanoušek hororu zná. Úvod nabídne hned dvě drsné scény - znásilnění a roztrhání psy. Přenesení v čase o 36 let a sledujeme skupinu mladých lidí, co se vydá na moře. Stačí jen tma, mlha, trosečník a frajeřina jednoho z bratrů a většina má o násilný odchod ze světa postaráno. Naháněčky, hovadské chování postav a nezničitelné zlo jsou přesně tím, co dnes spíše pobaví. Přesto se najdou i napínavé scény - jeden by neřekl, jaký nervák může být sbírání borůvek. Nechybí ani kostra v domě, zvířecí mršiny a temný sklep. Žánrově průměrné, ale já se, jak už bylo zmíněno, pobavil. ()

JohnnyD

7/10 Vydarená vykrádačka Piatku trinásteho. Vo všetkých ohľadoch kvalitné remeslo. Film má skvelú atmosféru a dej, ktorý postupne odhaľuje škrepy z tajomstva, ktoré ukrýva neobývaný ostrov. Pravdaže nie je to prvá liga, ale v rámci možností i v porovnaní s inými dobovými slashermi je to jednoznačne silný nadpriemer. ()

Kusko.t2

Právom zabudnutý slasher zahalený do tmy mixuje nízky rozpočet, ktorý sa za tlmenú žiaru mesiaca snaží ukryť pred okom diváka. Zmeska povedomých scén a lá FRIDAY THE 13TH a iných..., sa v celku brutálnom úvode retrospektívne odštartuje v roku 1946. V deň, ktorý je pre iných sviatkom práce sa pre mladú Idu stáva nočnou morou. Vzniká monštrum. ### Sterilné spracovanie nevybočujúce z rady podobných filmov muselo časom proste zapadnúť prachom, respektíve tmou. ()

Bloody13

Výlet na lodi se pro partičku teenagerů stane noční můrou, když se po jejím výbuchu ocitnou na malém pustém ostrově. Štěstí trosečníků však netrvá dlouho, jelikož od samého začátku je zpoza křovin a stromů cosi sleduje... Další ze zástupců klasických slasherů, kterých se počátkem 80. let vyrojilo jako hub po dešti. Humongous ze všeho nejvíc připomíná Pátek třináctého a Antropophagus. Tichý ostrov, rozlehlé lesy, ne tak opuštěný dům a mladé oběti, co jsou v tomhle prostředí neustále sledováni degenerovaným zabijákem, který si navíc doma schovává svojí uschlou matinku. Atmosféru to má dobrou, jen té hluboké tmy, v níž nejde nic vidět, je až příliš. Každopádně v pohodě vyvražďovačka, něco jako The Slayer. ()