The Munsters (TV seriál)

(neoficiální název)

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1964, 72x25 min

Robert Lewin, Lou Shaw

Fred Gwynne, Al Lewis, Yvonne De Carlo, Mel Blanc, Ned Romero, Don Rickles, Jean Willes, John Carradine, Buck Kartalian, Vito Scotti, George Petrie, Richard Reeves, Jimmy Cross, Barry Kelley, Mike Mazurki, Jane Withers, Robert Strauss, Joan Staley, Barbara Babcock, Edward Mallory, Dee Carroll, Len Lesser, Woodrow Parfrey, Rand Brooks, Neil Hamilton, Val Avery, Pat Harrington Jr., Hoke Howell, Willis Bouchey, Jerome Cowan, John Mitchum, Gavin MacLeod, Kimberly Beck, Maxie Rosenbloom, Don 'Red' Barry, Richard Deacon, Jesse White, Bert Freed, Dave Willock, Pat Buttram, Ken Lynch, Bing Russell, Arch Johnson, Roger C. Carmel, Frank Wilcox, Dan Tobin, Pat Priest, Roy Roberts, Lurene Tuttle, Bill Quinn, Cliff Norton, Eddie Ryder, Sid Melton, Richard Hale, Jack Perkins, Charles Robinson, Robert Easton, Dorothy Green, Dick Winslow, John Abbott, William Fawcett, Charles Seel, Larry J. Blake, Nolan Leary, Ed Peck, Iris Adrian, Paul Bradley, Alvy Moore, Henry Beckman, Ray Montgomery, John Zaremba, Joseph Mell, Sol Gorss, Simon Scott, Pat Woodell, Michael Blodgett, Russ Conway, Mike Ragan, Walter Burke, John Hubbard, Richard Lane, John Alvin, Joyce Jameson, Charles Lane, Herbert Rudley, William Phipps, Almira Sessions, Pitt Herbert, Elvia Allman, Don Keefer, Kathleen O'Malley, Don Haggerty, Claire Carleton, Benny Rubin, Elliott Reid, Olan Soule, Stuart Nisbet, Joe De Santis, Gilbert Green, Paul Lynde, Gene LeBell, Linden Chiles, Linda Watkins, Helen Kleeb, Dick Simmons, Mabel Albertson, Mary Mitchel, Butch Patrick, Doris Singleton, Frank Maxwell, Murray Alper, Murray MacLeod, John Lawrence, David Macklin, William O'Connell, Beverley Owen, Marge Redmond, Dick Wilson, Nydia Westman, Jon Silo, Kate Murtagh, Bryan O'Byrne, Alice Backes, Francis De Sales, Jan Arvan, Than Wyenn, Jess Kirkpatrick, Bartlett Robinson, Emmaline Henry, Dort Clark, Michael Winkelman

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Stoprocentně americký, hororový, podle všeho na domácí půdě ve své době velmi populární a oblíbený sitcom o rodince monster, která ale při konfrontaci s okolím nechápe, že zděsí každou návěštěvu. Naprosto kouzelný!(15.7.2006)

V 80. rokoch bežne vysielané na TV stanici ORF. Samozrejme nezabudnuteľný zážitok.(2.1.2010)

V porovnaní s Rodinou Addamsovcov podstatne prízemnejšie a viac family-friendly. Nie je to ani tak úchylné a morbídne, ako skôr slapstickové. Odmyslite si monster-vizáž postáv a dostanete klasický americký sitkom.(24.10.2011)

Herman naprosto nemá chybu!!!(17.5.2008)

Zatím jsem viděl jen pár dílů z první série, ale je to fakt paráda. Geniální nápad postavit rodinku monster (táta - Frankensteinovo monstrum, máma a děda upíři, synek vlkodlak a neteř blondýna) do naprosto normálních životních situací zafungoval na výbornou. Skvělá zábava a zároveň skvělá pocta starým černobílým hororům. ___ EDIT: Už mi chybí jenom asi tři nebo čtyři díly a moje hodnocení zůstává. Druhá série si drží stejnou úroveň jako ta první, i když už to není tak bizardní. Eddie nám nevyskakuje ze skříní a nesjíždí po tyči ze stropů, Marylin už se tak často nesnaží někoho "klofnout" a z Hermana se díl od dílu stává čím dál tím větší idiot, až už mě to občas docela štve :-) Hlavně mě nasral tím, jak rozflákal Eddiemu tu cool autokáru k narozeninám :-) Já měl doma podobnou, když jsem byl malej, akorát že tam se muselo šlapat. Tady ta byla na raketovej pohon :-)) __ V několika epizodách se seznámíme s dalšími členy rodiny - např. Hermanovým dvojčetem, potomkem Dr. Frankensteina, který Hermana vytvořil, pak jakýmsi strýčkem, který je Netvorem z Černé laguny a dalším vlkodlakem, který je bratr Lily. Hermanova šéfa v pohřebním ústavu hraje John Carradine, který se ve starých Universal hororech dvakrát zahrál Drákulu a v jedné epizodě se jako nečestný prodejce aut objeví Frank Gorshin, který si zase ve stejné době zahrál Riddlera v kultovním Batmanovi. ___ EDIT: Tak viděno komplet včetně barevného pilotu. Nejlepší postavou celé série je pro mě prostě Děda známý též jako The Count nebo Sam Dracula :-) Trochu mi připomínal mýho dědu :-)(5.11.2010)

Tento seriál má neskutečnou atmosféru. Naivní, vtipný, roztomilý. Moc hezké.(11.2.2012)

• danecek24

22. Zlatý Glóbus za rok 1964 - nominace (1) - Nejlepší seriál(26.1.2009)

Addamsovci v čiernobielom podruhé. Jeden z najoblúbenejších mojich seriálov, najmä Grandpa, ale aj Fred je k zožraniu.(1.9.2003)

Vidával jsem jako malé děcko na tzv. rakušákách :) Anglicky, s německýma titulkama, nerozumněl jsem tomu ani prd, ale sranda byla už jen vzhled té rodiny. Teď po letech se konečně našel člověk co přeložil titulky a seriál jsem si náááááramně užil. Je neuvěřitelné že v té době vzniklo něco tak nesmrtelné. Špičkový sitcom a v té době? Skvělá práce. Addams family už byl jen slabší klon.(30.1.2012)