Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina dobrovolných žoldáků získává kontrakt na akci, která má vést ke svržení krutého diktátora jedné země střední Afriky. Jejich úkolem je vysvobodit vážně nemocného vůdce opozice. Během akce ovšem dojde k dohodě mezi diktátorem a zadavatelem úkolu a komando je ponecháno na pospas vlastnímu osudu... (Vapet Production)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Určitě zajímavý film odehrávající se za druhé světové války plný té doby známých hereckých hvězd, jenže jak se to občas stává, slavné jméno nedělá slavný film a stejně je to zde u Divokých hus. Na filmu je znát fakt, že se strašně táhne, i když v půlce se trošku rozjede. Dopracovat se k půlce ale už dá docela zabrat, přitom myšlenka zas tak zlá není, jen to zpracování trošku tápe, čemuž určitě dosvědčuje fakt, že se ve filmu hodně kecá, což v takovémto filmu dvakrát nepotěší. Kvalitka mohla být daleko vyšší než to ve skutečnosti dopadlo, takhle je to průměrný rádoby akčňák, který se ale snaží letmo vyvyšovat známá herecká jména, ale stejně do kvality mají daleko. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

U nás se vracejí dobří holubi, v Británii zase divoké husy. Ač to není dle Forsythových Žoldáků, tak je to jejich takřka ideální adaptace. Dokud se to drží na půdě Londýna (tedy v oblecích a interiérech), sestavuje se tým a plánuje akce, tak nemám žádných výhrad. Jakmile na sebe ovšem staříci nasoukají uniformy, tak se to rázem stává tuctovým válečným filmem jakých jsou desítky. Tady se naštěstí aspoň dost dlouho vyhýbají patetickým scénám. Občasné slabší momenty spolehlivě drží nad vodou charisma ústředního tria a ne úplně hloupé dialogy (v rámci podžánru "padesátka proti několika stům"). Především ten o morálce žoldáků byl docela trefný. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Reginald Rose .. Trochu utrpení je dobré pro duši.. __ Tahle, skvěle obsazená, banda elegantních žoldáků si projde hodně nepříjemným politicko-obchodně-válečným utrpením. Než se k němu snímek propracuje, čeká nás seznamovačka s vysloužilým plukovníkem, nekompromisním hezounem a idealistickým plánovačem, následovaná verbováním týmu, plánováním a tvrdým drilem. Tato neakční téměř hodinka je, díky skvělému scénáři, který je prosycen mnoha odlehčeními, perfektní a funguje na výbornou. Zbytek stopáže pak zabírá samotná osvobozovací akce v nehostinné africké pustině. Nutno dodat, že také hodně povedená se spoustou střílení a výbuchů, kterou občas pročísne úvaha o tamní ideologii a morálce. Prostě zdařile skloubené válečné drama. ___ Na tento hodnotný Britský kousek už si tamní studia brousí zuby a brzy nás čeká remake. Uvidíme, jak bude fungovat s (nejspíš) partou mladých, pohledných mužů a moderně doladěnou akcí. __ Viděno v rámci vyčkávání na Inglourious Basterds. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Mám kontrakt na vysvobození prezidenta Limbaniho z rukou generála Endovy“… Je to starej film. Všichni (včetně mě), kteří nemají rádi staré filmy, se musí vyrovnat s děsivou hudbou a efekty. Jejich milovníci naopak ocení herecká esa v akci a snad mohou nazvat tento film ,,klasikou“. Pravda, skládání komanda je neobvyklé – jde spíš o armádu složenou ze 40ti letých dědků J, kterým jde spíš o infarkt, než o válku J. Morálka mezi žoldáky mne nebere, i když film má nosnou myšlenku. Ale je to zbytečně dlouhé! A už jsem vám to říkal? Nemám rád starý filmy! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

woody 

všechny recenze uživatele

Znamenitý akční film. Skupina žoldáků je ponechána vlastnímu osudu uprostřed Afriky, vláčí sebou nemocného opozičního vůdce a proti nim stojí celá armáda. Co potěšilo byla brutálnost a nekorektnost filmu, který se nedívá stranou - ohořelé mrtvoly při znamenitém útoku stíhačky na most, detailní podříznutí hrdla, Roger Moore donutí dealera předávkovat se heroinem atd. Herci odvádějí svůj standard, Richrad Burton ve vyloženě akční roli potěšil. Nelekněte se, že vám to ze začátku připomene bondovky - na titulcích dělal Maurice Binder, nechybí ani titulní song, střihačem byl John Glen (režisér posledních tří moorovek a obou daltonovek) a výtvarník Syd Cain stojí jako výpravčí za conneryovkami. Pokud na Divoké Husy narazíte, rozhodně doporučuji... Už jen pro to, že kill count činí něco přes 200 lidí :-) V roce 1985 vzniklo pokračování, kde žoldáci mají osvobodit nacistického pohlavára Rudolfa Hesse (Laurence Olivier!!). Nebylo však příliš úspěšné, už jen z toho důvodu, že Burton zemřel rok předtím. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (19)

  • Richard Burton z počátku ve filmu odmítal hrát kvůli tomu, že velebí žoldáctví. (Caaslav)
  • V původním scénáři měl mít při výcviku ve Svazijsku Shawn Finn (Roger Moore) románek s místní ženou. To bylo však produkcí zamítnuto s odůvodněním, že by toto odbočení od hlavní dějové linie příliš zpomalilo tempo filmu. (Caaslav)
  • Někteří ze žoldnéřů používají československé samopaly Vzor 24 a 26. (Saccard)

Související novinky

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger

20.01.2022

V americké Kalifornii včera v požehnaném věku 93 let opustil filmový svět německý herecký veterán a spisovatel, Hardy Krüger. Rodák z Berlína má k dnešnímu dni na svém kontě na 70 filmových a… (více)

Reklama

Reklama