Dohola

Über kurz oder lang

Dohola?

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 91 min

Milá komedie o kadeřnické soutěži, kde jsou k vidění i obarvené ovce, modelka Heidi Klum, tetování na chodidle Alana Rickmana, bizarní střihy nejen vlasů a parádní "look" Rachel Griffiths.(18.9.2004)

Zajímavě rozehraná komedie, které chybí pořádná gradace. 60% Zajímavé komentáře: genetique, castor(22.12.2005)

Tak nějak jsem váhal nad tím jak film hodnotit. Nakonec jsem se přikolonil k tomu vyššímu čtyřhvězdičkovému hodnocení. Film má originální námět, ale scénář a režie jsou dost průměrné. Jde to přesně podle jisté šablony, takže jsem od začátku věděl k jakému konci to směřuje. Přesto film dokázal v některých momentech velmi příjemně překvapit. Překvapil hlavně co se týče pole humoru. Označkování ovcí, nebo růžové srdíčko v rozkroku nemělo chybu. Jako pěkný průšvih se však ukázaly být dojemné scény, které od zatracení v hlubinách trapnosti a nechtěné směšnosti zachraňují jenom parádní herci. Nerudný obličej Alana Rickmana budete mít rádi, i kdyby jste nechtěli. Ale to co předvádí Josh Hartnett už jsem v několika filmech viděl. Film by si správně zasloužil tři hvězdičky, ale po skončení se ve mě rozprostřel blažený pocit, takže jdu (trošičku nezaslouženě) výš.(15.2.2005)

Nenuceené, pohodové, vtipné, klidné a příjemné. Dnes už nečekané spojení. Mladí herci (Josh Hartnett a překrásná R.L.Cook) a starší veteráni Alan Rickman aspol. V pohodě fungující filmek.(25.8.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $637,769Tržby Celosvetovo $828,769/40%/(25.11.2005)

Scénář: Simon Beaufoy .. Velmi příjemná podívaná se spoustou známých a dobrých herců v čele s okouzlující Rachel Griffiths a Rachael Leigh Cook. Psát něco k mistru vlasového střihu (boží Alan Rickman) je snad zbytečné.. 70%.(28.2.2005)

dobrá komédia bavilo ma to viac než do naha(24.3.2006)

„To, že vieš, že umrieš, je dobré na to, že si môžeš uzavrieť veci, na aké by si inak nenašla odvahu.“ Herecký film o niečom. Všetci podávajú dobré výkony a pôsobili na mňa dojmom, že im bol scenár písaný na telo (Josh Hartnett, Alan Rickman, Bill Nighy). Rozhodne nie iba film o strihaní (aj keď vzhľad Sandry vo finále je čosi neopísateľné) a tetovaniach na najneobvyklejších miestach. A určite nie „iba“ komédia; reč príde aj na smrť a veci okolo nej. Inak skôr taký priemer, ktorý neurazí, ale ani nenadchne a za pár rokov si nespomeniete, že ste ho vôbec videli.(18.11.2005)

Příjemné, svižné, vtipné, hezky obsazené a dobře zahrané a vsazené do hezkého prostředí anglického maloměsta! Dávám 3 a půl. Cajk!(23.11.2006)

Lehce nadprůměrná komedie o kadeřnických závodech. Co hlavně oceňuji je origální námět, který sráží nevyrovnaný scénář. Obsazení Alana Rickmana a Joshe Hartnetta byla výborná volba. Překrásnou Rachael Leigh Cook beru jako třešničku na dortu :). Pokud si chcete oddychnout při pohodové komedii, tak tohle je téměř ideální volba........(21.5.2008)

Ačkoli už docela dlouho nepotřebuju hřeben k zarovnání bujné kštice, neboť mi stačí antistatická prachovka, tak tento snímek o vytváření nesmyslných vlasových kreací na hlavách dam mne vždy potěší. Je totiž hrozně pohodový, Phil i Ray jsou rození mistři hbitého střihu a jejich souboj je prostě báječný.(5.8.2011)

Bill Nighy je borec, v tomhle filmu nad ostatníma tak výrazně vyčnívá, až mi to rvalo oči. Hlavně díky němu dávám tomuto snímku nadprůměr. [TOP 19/6 65%](25.11.2006)

Scenár bol maličký, no s veľkým potenciálom, ktorý tvorcovia rozvili, čo to dalo. Samozrejme zabralo to, že s podobnou témou sa vo filmovom priemysle tak často nestretávame, no a samozrejme obsadenie. Určite to nebola komédia, od ktorej by ma išlo roztrhnúť, naopak milý, príjemný filmík, ktorého línia drámy robila svoje. Naozaj dokonalá oddychovka. A Bill Nighy už nemôže povedať, že deti, ktoré sa hrajú pred jeho domom ho nevideli hrať v žiadnom filme (odkaz na horrorovú sériu Underwolrd). 80%.(23.11.2006)

Ten naprosto nejtuctovější příběh o superhvězdě, která se z osobních důvodů kdysi dávno stáhla do ústraní a po letech přichází její velká šance vyrovnat se s minulostí a vrátit se na znovu vrchol. Už předem víte, jak tohle všechno skončí, jenže některé detaily (tetování na spodní straně chodidla), zajímavé účesy, zajímavé vztahy mezi protagonisty (spříznění mezi mužem a ženou nemusí zákonitě skončit milostnou aférkou) a hlavně herecké obsazení táhnou Blow Dry ze zapomenutelných vod toho nejobyčejnějšího průměru.(15.7.2011)

Zaujímavý, vtipný aj dojímavý príbeh, vynikajúce herecké obsadenie (Alan Rickman je šarmatný aj ako zatrpknutý mrzút, Bill Nighy ako nafúkanec detto), neošúchaný humor a priam božsky povyberaná muzička, to je dokonalé spojenie pre malú komédiu, ktorej sa napriek svojej skromnosti podarilo ukradnúť kúsok môjho srdca. Videla som ju veľakrát a stále ju milujem. A pri scéne so Sandriným celkovým vzhľadom ma vždy rovnako zamrazí...(26.9.2005)

• Radko

Uvažujem o tom, že či naozaj na to, aby človek zlepil nejako rozdelenú rodinu, potrebuje vždy vyhrať v nejakej súťaži Tak sa nám to snaží naznačiť film Dohola?, ale nielen on. Desiatky, ba stovky podobne koncipovaných príbehov o tom, ako si možno pomaly starnúcu kožu zachrániť len ternom v čomsi, v čom bol kedysi hrdina preborníkom, len dnes sa pláca od ničoho k ničomu, sa na divákov zhusta valia kinami a televíziami po celom svete. Víťazstvo Ťa spasí je len predĺženou mantrou psychologických bullshitov dnešnej éry, zámerne posilňujúcej výlučne individuálne úspechy na úkor kohokoľvek. V takýchto filmoch je to však skvele maskované tým, že v skutočnosti nejde o individualitu, ale ide o rodinu. Cítiť však vyfabulovanosť a faloš. Odhliadnuc od témy, a od skutočnosti, že ukázané šialené vlasové kreácie by za 40 minút nezvládol ani Superman. Celú túto ideo vypatlaninu nezachránia ani vyfarbené ovce, či obdobne upravené dámske intímne ochlpenie.(18.6.2017)

Umoulané britské městečko, prestižní kadeřnický šampionát!! Originální nápad snímku pomalu otupuje standardní scénář a značně rutinní režie. Největším průšvihem jsou poté emocionální scény, které by v případě jiného obsazení vyšuměly do vod trapnosti.. Herci totiž v tomhle malém milém snímku zachraňují, co se dá - zejména moji oblíbenci, charismatičtí Bill Nighy a Alan Rickman, v rolích nesmiřitelných vlasových mágů!! Mužskému oku pak lahodí civilní Rachael Leigh Cook.. 90 minut bylo tak akorát a poctivé tři * zrovna tak!!(25.11.2006)

• Jamal

I když účesy miluju, tenhle film s vycházející hvězdou Joshem Hartnettem mě fakt nezaujal, takže jsem si u měj raději četl :: (((28.11.2005)

Poměrně pohodová komedie. Řekl bych, že dívky mají super hezouna a my kluci zas máme super kočku - na což se příjemně dívá :) Ti tak nějak obstarávají tu romantickou složku. Jinak ale spíš potěší zkušenější herci jako Alan Rickman a Bill Nighy v komediální poloze, která jim velmi sluší :) (6/10)(12.7.2006)

Shelly má rakovinu a ví, že brzy zemře. Ještě před smrtí by však chtěla být mezi svými blízkými a vytvořit rodinu ve složení jeden taťka, dvě mamky a jeden synek. Kadeřnický šampionát, který právě zavítal do jejich provinčního městečka, může být šancí pro naplnění jejího snu. A tak se domácí tým (prozatím bez taťky Phila) pouští do nerovného souboje s kadeřnickými celebritami. Finále se blíží a tak musí přijít chvíle, kdy mezi soutěžící ladně vplouvá bývalý šampión Phil, aby na hlavě současné partnerky své bývalé ženy vytvořil něco, co si bude svět pamatovat. Vyzouvá si boty, ukazuje nůžky vytetované na chodidle, nasazuje pronikavý pohled a po prvním cvaknutí zlatých nůžek je jasné, kdo je skutečným mistrem.(7.5.2009)

Když se to umí, i z kadeřnického souboje se dá udělat napínavý, příjemný a emocemi naplněný příběh.(5.2.2017)

Pribeh je v podstate prostinky a predvidatelny, ale to velke kouzlo spatruju v tom, ze se odehrava pri kadernickem sampionatu. To je velmi originalni a nic podobneho jsem jeste nevidela. Je uzasne sledovat vytvareni vsech tech neuveritelnych ucesu, u kterych se budete jak smat (u panskeho strihu), tak brecet dojetim (u vecerniho ucesu) a zirat s otevrenou pusou (u celkoveho vzhledu). Navic divat se na mistry Alana Rickmana a Billa Nighyho v jednom filmu je proste zazitek sam o sobe.(30.8.2010)

Po skončení filmu jsem měla pocit "nedořečenosti". Můžou za to ne úplně povedené emocionální scény. Celou dobu jsem čekala na tu jednu velkou, silnou, pocity nadupanou scénu Rickmana a Richardsonovou - a ono nic.(17.2.2005)

Nenedchne, neurazí, naštěstí nejde o žádnou ztřeštěnost, ale zázraky taky nečekejte. Působí na mě jako Penelope, byť je o něčem naprosto jiném. Mimochodem chvíli mi trvalo, než jsem v postarším kadeřníkovi poznal Hanse ze Smartonosné pasti.(11.6.2009)

Už od prvních minut je vám jasné, jak to všechno dopadne. Ikdyž v tomto případě se nejedná o závažný problém, protože po většinu času se budete bavit. A to především díky skvělému hereckému obsazení, které musím jedině pochválit. Díky krátké stopáži je konec dříve, než se stihnete ostříhat, takže zbyde trochu času pro inspiraci...:-) Co třeba model Sandra? :-) 70%(1.11.2008)

Skvělý herci, skvělý námět(i když poměrně jednoduchý), super humor a příjemná délka. To dělá tímto filmem film na který se rád pokaždé podívám.(14.4.2009)

Zajímavý film o kadeřnické soutěži s Joshem Hartnettem a Billem Nighy. "Do srdíčka." :D(10.6.2014)

• Snorlax

Nemám ráda komedie bez vtipu.(15.6.2018)

Docela příjemný anglický filmeček, který má lepší obsazení, než scénář. Rickman, Richardson, Griffiths i Nighy jsou skvělí, ale možná to chtělo alespoň jednu trochu silnější scénu, na kterou bych si vzpomněl i za pár dní. Zajímavé samozřejmě byly i předvedené kadeřnické kreace (soutěžících i jejich „obětí“).(20.2.2005)

Celkově spíš tak 3/4*. Velice zajímavá a zároveň romantická komedie se skvělým obsazením. Rozhodně zajímavé byly různorodé účesy a jejich rozmanité barvy nebo všemožné styly různých kadeřnických salónů. Nikdy bych netušila, že lze natočit tak dobrý film o česání vlasů.(15.2.2005)

Nejpoctivější tři hvězdičky, co jsem kdy dala.(17.2.2005)

Nič výnimočné no vďaka Alanovi Rickmanovi a Billovi Nighymu mimoriadne nadštandarný obyčajný film. Hlavný príbeh možno nie je originálny, mňa však očarili tie krásne spracované príbehy na pozadí. Proste presne na niečo také som dnes mala chuť a dostala som ešte oveľa viac ako som chcela. Zase som si raz spomenula, prečo tak milujem britskú tvorbu.(9.2.2014)

Nápadem zajímavé, herecky zvládnuté ale že bych se vyloženě bavil, to se říct nedá.(12.8.2012)

Nějakým závratným způsobem se mi to líbilo a videl jsem to dokonce dvakrát. Je to rozkošně anglické a i přes ty chyby (jaký film opravdu má) je to roztomilé a hlavně od začátku až do konce "Rickmanovské"...(sem tam klišé, ale v tomhle filmu mi to nijak zvlášt nevadilo - oddychovka)(2.5.2006)

Skôr úsmevná vzťahová limonáda, ako čistokrvná komédia. Navyše s temnejšími momentami, ktoré sa vo fabuli, čiže v budúcnosti, k lepšiemu neobrátia. Podobných príjemných jednohubiek poznáme z Británie viac, Dohola si ale ako väčšinu z nich medzi televízne opakovačky nezaradím. Jedine, že by som sa pridal na staré kolená ku kaderníkom. Výživné hviezdne obsadenie predsa len sľubovalo viac, ako renováciu rodinných vzťahov a súťaž, kde je výsledok každému divákovi známy ešte pred jej začiatkom.(28.9.2016)

Klasický příklad britské humorné oddychovky, která je plná známých tváří, vtipných momentů a v tomto případě i nádherných účesů, nad nimiž se mi chvílemi zastavil dech. Alan Rickman je sympaťák a navíc má nezapomenutelný hlas, Rachael Leigh Cook je roztomilá a Natasha Richardson s Rachel Griffiths tvořily perfektní dvojku. I když se dalo hodně dopředu odhadnout, jak to všechno vlastně dopadne, tak i přesto se mi to v celkovém vyznění líbilo. Zkrátka takový ten typ snímku, u kterého stačí vypnout a nechat se unášet na kudrlinkách typického britského humoru.(29.7.2011)

Stylová britská komedie s retro nádechem, originálním námětem a milým humorem. Především Bill NIghy se do své role vžil způsobem, že si každý jeho výstup musíte užít.(13.5.2013)

obyčajne ale mohlo to byť aj horšie(1.1.2008)

Čekala bych méně dramatu a více komedie.. Bohužel jsem se ani jednou nezasmála, jen párkrát lehce pousmála. Převažovaly dramatické scény a scény o stříhání vlasů (ty mě bavily jednoznačně nejvíc!).. Ten vtip mi tam ale hodně chyběl, škoda.. I proto jsem po celou dobu přemýšlela, zda dám 2 nebo 3*.. Pro tu vyšší možnost jsem se nakonec rozhodla proto, že ve třech hlavních mužských rolích se objevili mí tři oblíbenci (byli samozřejmě všichni skvělí, nejvíc Rickman!) a ten závěrečný "účes" a styling byly úchvatné! :)(22.2.2012)

"Jestli si ty melíry necháš moc dlouho, zezelenaj ti !!" - "Jak dlouho je moc dlouho ??" - "Tak doteď !!" ;)(27.9.2016)

Kvůli Rickmanovi, námětu a prostě kvůli tomu, že tenhle film je o něčem a má víc dějových línií. Já prostě mám rád britské filmy!(10.1.2006)

Tvůrcům se podařilo natočit svěží film, který má spád, výborný scénář a může se chlubit velmi kvalitními hereckými výkony, jimž vévodí duo Rickman – Nighy. Povedlo se prostě namíchat směs, která má chuť a říz.(30.6.2005)

Dohola patří mezi moje oblíbené filmy. Skvěle obsazená komedie, vtipný sénář.(26.5.2014)

V ramci zanru prima film... :)(5.11.2012)

Není to skvělá komedie. Jsou zde momenty, kdy jsem si říkal, že je to až zbytečně vykonstruované tak, aby zde za každou cenu byly emoce. Pak jsou zde ale momenty, které jsme si s přítelkyní prostě užili a bavili jsme se. Finále je jedním z nich. To se prostě povedlo a vizuálně je výtvor opravdu nádherný. Mimochodem, Josh Hartnett má opravdu strašný anglický přízvuk.(3.6.2015)

Fúkaná roka.(7.1.2013)

tenhle film mě přece jenm trochu překvapil.Moc velkej zázrak jse od toho nečekal ale musím přiznat že jsem se chvilkama opravdu skvěle pobavil.A to asi kvůli skvělým hercům(zvlášt kvůli Rickmanovi),kteří dělají co se dá,aby to všecho drželo pohromadě(7.5.2004)

Naprosto nenapadny anglicky film, ktery me hodne bavil. Od teto chvile chovam k holicum a kadernikum nezmernou uctu, nejen proto, ze si je nechci rozhnevat, aby moje hlava nebyla jako koleno :)(27.7.2002)

Nenápadná, ale vcelku slušná britská komédia v ktorej sa záhadne objavuje dosť veľa hereckých hviezd (Rickman, Nighy, Hartnett) na jednom mieste....(15.10.2007)

Moc milý film. Vtip, emoce, vztahy kamarádské, partnerské nebo rivalské, všechno podáno nenáročně, příjemně a hlavně výbornými herci v čele s fantastickým Alanem Rickmanem.(9.7.2008)

Tenhle film mě nějakým způsobem zaujal. Nevím zda to bylo tématem - kadeřnická soutěž nebo dějem, který je vtipný, zajímavý, kreativní a zároveň i dojemný. U filmu jsem se zasmála, žasla jsem i jsem si pobrečela. Byla jsem zatraceně ráda, když jsem zjistila, že ve filmu hraje Alan Rickman společně s Natashou Richardson.(13.10.2013)

Velice příjemná anglická komedie, která léty nestárne - byla naší oblíbenou rodinou "trvalkou" na videokazetě před nějakými 10 lety, kdy jí pubertální dcery "sjížděly" celkem často, teď jsem na ní po letech náhodou narazila v tv a myslím, že jí čas nijak neuškodil - pánové Rickman a Nighy vévodí celému obsazení!(3.8.2016)

Nenáročná anglická komédia, so skvelými hercami. Bizarné účesy, tetovanie, farbenie, "tréningy v márnici" .. hihi ... skrátka dobrá oddychovka.(4.12.2016)

Povedena komedie v ktere se nezapre scenar od autora scenare k filmu Do naha! Je to takova pohodovka na prijemny a klidny vecerni pokoukani. Co se tyce hercu tak prijemne prekvapil Alan Rickman i pro me neprilis znama Natasha Richardson. Heidi Klum zminovat nebudu protoze to neni proste herecka, ale sexy bohyne =)(15.2.2005)

Brilantní komedie na závažné téma, kterým není nic jiného než krize rodiny. Když se v jednom zapadlém britském městečku uspořádá šampionát kadeřníků, vyplavou na povrch nejen podvrhy a opravdové charaktery, ale také nejedna bolest, kterou je nutno přeměnit v radost. To vše dokázali autoři zabalit do jemného humoru a vznikl jeden z nejlepších britských snímků roku 2001.(21.2.2005)

originálny nápad...zase veľmi uspokojivý britský humor...vždycky čakáte kto aký famózny účes vyrobil =D ...čo filmu uberá je šablónovitosť = od začiatku viete že akým smerom sa to uberá a dialógy tiež bohvieako neočarili...ale je to film ktorý väčšina z vás nebude ľutovať že ho pozerala(4.1.2012)

Prijemny filmecek, pri ktorom sa da dobre oddychnut. A su tu aj kvalitne herecke vykony. 69 %(21.4.2013)

Tato zábavná, svižná, oddechová komedie mi už párkrát zpříjemnila volné odpoledne. Má všechno, co je k tomu zapotřebí – neotřelý i když místy trošku smutný příběh s vtipnou nápaditou zápletkou, opepřenou britským černým humorem i trochou romantiky, a velmi slušné herecké obsazení. Prostředí kadeřnické soutěže, do něhož je příběh zasazen, je originální a účesové kreace jsou kouzelné hlavně pro ženy. Alan Rickman je ve své roli tak přesvědčivý, že bych se od něho klidně nechala ostříhat i když to není profesionál.(4.8.2011)

Originálne, úsmevné s dobrým castingom.(24.5.2015)

Velmi prijemna, nenapadna, typicky anglicka komedie ktera umi vytvorit napeti i u tak zdanlive obycejne veci jako je strihani vlasu.. PS: Tak bizarni ucesy jsem jeste opravdu nevidel :-)(16.2.2005)

Britský standard, který mě trošku zklamal závěrečnou kreací.(27.2.2012)

Čekal jsem nějakého Zoolandera, ale na komedii je to příliš vážné a rozvleklé, na drama strašně uhozené a na romantiku jsou herci málo sympatičtí. Takže co vlastně, neužil jsem si to...(17.6.2017)

Opět boží Alan Rickman - k takovému kadeřníkovi by byla radost chodit. Dohola je velice příjemný film, zajímavý nápad s kadeřnickou soutěží - hezké sledovat až dětinskou soutěživost démonického Billa Nighyho.(2.10.2007)

Kdo vykouzlí nejhezčí účes na hlavě skinheada? To by byl šampión, ne jako ti zbabělci, co kroutí kilometrové vlasy modelek.(26.4.2009)

Hlavní dvojice mě bavila už v Lásce nebeské...(18.10.2012)

• xstar

Nechápem prečo tento film má také vysoké hodnotenie. Absolutny podpremier, USA, Anglicko a Nemecko to je ale kombinacia fuuh. Ps tu jednu hviezdicky som dal iba kvoli lesbickemu bozku na konci filmu :)(3.4.2013)

Koukám je to koprodukce USA-Velká Británie-Německo, vypadá ale jako typický Irský film, což je plusem jelikož já jejich filmy rád. V první řadě příjemný zážitek, místy laciný - místy vypadá že přece jenom více. Herecky vynikající, Nighy také ve své kůži, nemám víc co dodat.(23.3.2017)

Na téhle malé komedii, ve které se nerovnoměrně rozprostírají nejrůznější odstíny žánru, je hlavně vidět, že byla dělaná s radostí a hravostí a že ačkoliv je víceméně jasně nalinkovaná, působí tak příjemným dojmem, že jsem se vysral na mouchy -vám doporučuju totéž-, z oněch linek jsem si udělal polštář, dal si ho pěkně pod prdel a jednoduše nasával pohodu, která z tohoto filmu číší. Jo a závěrem; určitě si to sežeňte v originálním znění, ten přízvuk je totiž opravdu k sežrání.)(21.7.2008)

Tak tuto komedii já opravdu miluji. Celý ten nápad je skvělý, líbí se mi kadeřnictví Philla Allena, samotný Phill Allen, jeho manželka, dokonce i milenka jeho manželky:-). Od začátku do konce náramně vtipný film s výbornou atmosférou a hudbou. Pouštím si ho několikrát do roka. Moc se mi líbí celá soutěž, ve které soutěží šampioni z celého světa.. Nejlepší je závěr filmu.(8.10.2012)

S každým dalším shlednutím tohoto filmu se bavím víc a víc a měním hodnocení ze 4 na 5. Alan Rickman a Bill Nighy jsou tam naprosto ulítlí. Film o kadeřnících - člověk by řekl, že to bude blbost, ale Britové prostě v současnosti umí výborné komedie.(1.3.2008)

Zábavné, velmi příjemné. Barevné ovce, tetování na chodile, perfektní i ujeté učesy, životní příběh... Perfektní film, ve kterém mi opravdu nic nechybělo. Doporučuju.(10.1.2010)

Svělé herecké obsazení od Alan Rickmana, který je pro mě absolutní jednička, Billa Nighyho, který opět perlí až po Joshe Hartnetta, který tady krásně dozrál, to nemá chybu. Nenucený britský humor provází celý film, takže když si chci zlepšit náladu, šahám po tomto filmu.(18.6.2014)

Moc příjemná a vtipná komedie. Již od začátku je sice jasné, kam film směřuje, ale v tomto případě ani nezáleží KAM, ale JAK. Já osobně jsem měl největší radost z Rachel Griffiths - nejem díky jejímu "finále v celkovém vzhledu", ale také díky jejímu projevu, který tak obdivuji v seriálu Odpočívej v pokoji. Kdyby film zbytečně netlačil na city, dal bych hvězdiček pět.(22.4.2006)

Vtipná, oddechová komedie, která má nápad a skvělé herecké obsazení. Myslím, že v rámci žánru se jedná o velmi povedený snímek, který mě jen utvrzuje v názoro, že Bill Nighy je prostě dokonalej.(21.7.2009)

Pěkná komedie. Taková, co vám zpříjemní odpoledne. Nejsou tady žádné trapné hlášky, není tady nic vynucené. Opravdu milý film o tom, jak zjistit co je správné.(9.1.2016)

Tématicky mi tenhle film moc neříká, ale je fakt, že Nighy a Rickman v jednom filmu to je velký zážitek.(26.12.2010)

Krásná a příjemná komedie, která má navíc skvělé obsazení v čele s Alanem Rickmanem a Joshem Hartnettem. Nic víc, nic míň. A to je dobře.(12.2.2005)

spíš *** a půl. Pohodová komedie, ve které opět vyniká Alan Rickman. Další ze solidních roli vytvořil Harnett, sem zvědavej co předvede v Sin city. Jo a Rachel Cook taky potěší.(15.2.2005)

Spis 3 1/2. Ale je to velmi prijemna oddyhovka.(12.6.2005)

prekvapive dobra komedie s vaznymi momenty. kdo nekdy byl na kadernice show, musi se vysostne bavit, tahle parodie neni zase tak daleko od pravdy. btw alan rickman je skvelej.(23.12.2005)

Milý, srdečný britský filmek. Občas si ho pouštím, když mám náladu. Bill Nighy, Alan Rickman a Natascha Richardson...jen tyhle jména jsou zárukou dobré zábavy.(5.9.2010)

Milý příběh. Bohužel ale nic víc. Režie: ***, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: **(12.11.2011)

Může film, kde spolu hrají takoví herci jako Alan Rickman a Bill Nighy dopadnout byť jen průměrně? Odpověď zní: Nemůže.(10.2.2013)

Alan Rickman a Bill Nighy ako úhlavní nepriatelia a kaderníci, to je osť dobrý dôvod sa do tohto pustiť. Pohodová rodinná komédia, zrejme skorej pre ženy, ale aj tak. Nenechajte sa oklamať titulnou fotkou mladého páru. Nie je to romantická gýčovina o deťoch úhlavných nepriateľov a ich boji o lásku. Je to klasická rodinná gýčovina pre všetky ročníky. 4*(16.7.2018)

Vcelku poklidný zajímavý příběh okořeněný o správně podivné týpky, kteří měli správné hlášky, obravené ovce a obarvené nebožtíky, skvělá kérka na chodidle Alana Rickmana, plus další roztodivná kreace Billa Nighyho...jediná chyba byla ta, že v tomhle příběhu jeden příběh přebýval a to ten smutný. Veselil bych se víc, kdyby smutný příběh nebyl tak smutný a přesto by splnil svojí funkci - totiž stmelil tu rodinku. Jinak vážení - Heidi Klum je fakt jak vysloužilá anorektická herka, teda jestli koně mají anorexii, prostě jak zjevení nemocnýho zlýho klauna z obludária, nebo jako hromada pomačkanejch starejch plechů a harampádí, který zůstane na jedný hromadě, když narazíš zaprděným napůl shnilým moskvičem do zrezivělý nádrže hovnocucáckýho kukavozu, tak na mě vážně působila...(28.12.2009)

Zbožňuji filmy, kde se s inteligencí dělá z pro většinu lidí banální záležitosti osudové rozhodnutí a životní důležitost...například ze soutěže kadeřníků...taková blbůstka a jak se to dokáže vyšvihnout, když to uchopí ti správní lidé...(23.10.2010)

Pustil jsem si tenhle film po letech, na uctění památky Alana Rickmana, myslím že to byla vhodná volba.(15.1.2016)

Dohola je další dobrý film ze řady filmů Alana Rickmana. Nedokážu pochopit, jak někteří můžou Alana zaškatulkovat do role Severuse Snapea, když má lepší filmy, jako je tenhle nebo Galaxy Quest. Tenhle film měl dobrý příběh a dobré charaktery postav.(19.11.2005)

Paráda, fakt jo! Alan Rickman je můj oblíbenej herec a tady exceloval. A závěrečnej celkovej vzhled...nemá to chybu...(14.6.2007)

Film o mnohem hlubších věcech, než by se mohlo z pohledu na plakát zdát. Komediální složku bych vůbec z filmu vypustila, místy totiž rušila, i když na druhou stranu dodávala filmu jistou svěžest a nadhled. Na tomto filmu mě zaujalo hned několik věcí. Jednou z nich je to jak se v něm šetří slovy a když už se něco povídá, je to přirozené a smysluplné. Pak to je přízvuk Joshe Hartnetta, nevím jak se mu to povedlo, ale aspoň pro mě to bylo věrohodné dost. Pak jsou to rozhodně dvě hlavní představitelky, herecké výkony, krásný příběh a v neposlední řadě sám Alan Rickman. Tento film je prvním ve kterém jsem ho před mnoha lety viděla a od té doby jsem zamilovaná. Některé scény s ním by mi samy o sobě vystačily na pět hvězdiček ;-)(26.2.2012)

Chcete jen přistřihnout konečky nebo vypadat jako Nefertiti? Začalo to jako nudná atrakce pro blbé. Postupem času už ale zájem rostl a finále je skutečným vyvrcholením. Celé předchozí souvětí platí jak pro holičskou soutěž, tak pro film. Nevěřil bych, že při větě "Táta bude stříhat" mi může naskočit husí kůže. Anglický humor funguje, ať jde o barvení ovcí nebo nebožtíků. Pokus o vážné téma stejně jako postupné odhalování nepříjemné minulosti hrdinů jsem přežil. Proč by se nemohla dát rodina dohromady alespoň kvůli soutěži, když toho díky dávné zradě nebyla doteď schopná? K nejsvižnějším částem patří samotné kadeřnické zápolení. Člověk je až šokován, co jde s vlasy vytvořit. Nejlepší je stejně sledovat špičkování Rickmana s Nighym, dvou kadeřnických mistrů. Ostatní už dnes přece jen působí příliš nevýrazně, ať je to Hartnett, režie nebo hudba. Film mě inspiroval k návštěvě holiče, takže má vlastně i výchovný charakter.:-D(23.8.2012)

Neskutečně příjemný a neobyčejně obyčejný příběh, který táhnou svými bravurními hereckými výkony Rickmana a Nighy. To co předvádějí je vkusné, vtipné a velmi zábavné. Ostatní pak krásně doplňují výborný příběh. Jaktože jsem o tomto snímku nikdy neslyšel?(17.9.2016)

Velice příjemný film, kde se objeví téměř vše od kreativity a humoru přes lásku a rozpaky až po trochu smutku. Upřímně, takhle "kyselý" Alan Rickman mě fakt dostal, i když už jsem u něj viděla opravdu mnoho výrazů. Užila jsem si i opět (tradičně?) trochu slizkého Billa Nighyho. Prostě pohoda a navíc s relativně šťastným koncem.(12.8.2008)

Lehce ujetý film, který ale dojme...(16.8.2011)

Takovej milej film kterej ani neurazí, ani nenadchne. Spíš jen tak mírně pobaví, nebo zabaví na jeden z těch dnů, kdy máte neovladatelný pocit samoty. Alan Rickman je třída, a tady mu nahrávají další slušní Američtí i Britští herci. Je to takové jednoduché, ale celkem úsměvné. Když se do toho opře Bill Nighy, tak to je zábavné vždycky. Není to tak úplně pitomé, a taky to nemá vtipy při kterých se vám zvedá žaludek. Což je v dnešní moderní době šokézních komedii vlastně docela úleva. Navíc si to tak trochu rýpe do módy a módních ikon. Docela originální nápad s docela roztomilým zpracováním.(4.3.2012)

tento film je celý modrý?? jedna veľmi podarená komédia podľa mňa....(27.10.2010)

Úžasná melodramatická britská komedie, která si zaslouží jen potlesk!(15.2.2011)

Bez Rickmana bych se na to zřejmě nikdy nepodívala a zvlášť mě překvapilo, jak příjemná a nakonec i trochu dojemná (ne ve špatném, filmově vynuceném a přemrštěném slova smyslu) je to komedie. Vedle standardně dokonalého Alana Rickmana zářil i skvělý Bill Nighy. Zápletka těch mladých mi přišla téměř zbytečná, ale možná dodává to jisté oživení, které diváci - nebo snad filmaři do svých děl - zřejmě potřebují.(22.2.2011)

Komedie o stříhání vlasů a dělání extra sestřihů - slušná práce.(11.11.2011)

Byly tam zbytečné okamžiky, ale i ty vtipné a navíc pěkný pohled na mladičkého Joshe Hartnetta.(5.9.2012)

Nepříliš vtipná "tragi"komedie o kadeřnické souteži, ale nesoucí se v pohodové britské atmosféře (tu pro mně představuje skvělý moderátor Warren Clarke alias ošklivější z dvojice Dalziel a Pascoe). Na hodinu a půl prodloužená verze pořadu Vypadáš skvěle. Pro kadeřníky a kadeřnice povinnost, pro ostatní..............................trochu nuda.(16.2.2005)

• CrazmydRed

Vrchol trapnosti! Jednu hviezdičku dávam iba za zaujímavé vlasové kreácie a Billa Nighyho. Už nedám na sprosté romantické sračky zabalané do pozlátky s menom Alan Rickman či Bill Nighy.(16.6.2007)

Pro tento druh filmů jsou v mém případě 3 hvězdy vlastně jedna velká výhra. A proč? Vše je jedno velké klišé, sladká americká pohádečka, u které jen kroutím hlavou. Seděli všichni režiséři amerických komedií v jedné lavici? A co scénáristi? Opisovali od sebe úvod, stať i závěr? Hlavní předmět byl Otřelost forever? No nic. Film Blow Dry zas tak hrozný není. Nelíbil se mi Josh Hartnett, ten tam měl fakt divnou roli. Mirek Dušín na pěst. Když se film tvářil jako komedie, byl vtipnej, když se tvářil jako drama, byl to kýč, předraženej kýč, chlapi deme pryč, to všechno kolem nás je taky jenom kýč! A když se tvářil jako Roman Tyčka, slaďák, doják, tak to byl vopruz největšího kalibru, kokotina, lesbian song. Co se mi líbilo? Stříhání dobrovolníků a taky suprovej moderátor soutěže. Jo a to obarvení ovcí muselo dát sakra práci:-)(8.2.2008)

Alan Rickman a Bill Nighy v komedii o kadeřnickém šampionátu? Vtip? Ne, jen hodně dobrá komedie(28.6.2008)

Nečekaně fajn věc. Alan Rickman je úžasnej a vůbec je to celý vtipný a dobře se na to kouká. A ani Hartnett mi nevadil. Prima !(18.6.2009)

Výborná suchá britská komedie.(5.9.2009)

Povedená komedie. Vtipné, svižné, zajímavé. Alan Rickman jako vždy vynikající, samozřejmě ještě s Billem Nighym.(9.12.2010)

• Domas88

Asi být holkou tak bych dal víc.. bohužel Joshi...(23.6.2013)

Film je postavený vyloženě na hvězdném obsazení, jistota Alan Rickman, další sázka na jistotu Bill Nighy a k nim vycházející hvězdička Josh Hartnett. A aby toho nebylo málo, tak pro zkrášlení i modelka Heidi Klum v nejlepší formě. Příběh tam je, ale zpracování je skutečně jak z 80ých let.(18.12.2013)

Nebožtíci přebarvení na červeno, proč ne?(22.11.2006)

Skvěle představený britský černý humor v podání tak skvělých herců jako je Alan Rickman jsem dlouho neviděla! Herecké pózy a hlavně boj mezi Rickmanem a Nighym dodává filmu grády, které vyšvihly tento film na plný počet bodů! A nemluvě o námětu kadeřnické soutěži, kde se představily spíše v hlavní roli kadeřníci ze zákulisí než samotní herci! Celkově ale tento film působí příjemně a odpočinkově, přestože v sobě nese nádech jak komedie, tak dramatu! Zaujal mě a rozhodně na dno do odpadu kinematografie nepatří!(27.6.2009)

Příjemná komedie, kde vidíte zahrát Alana Rickmana nejen proradného profesora Snejpa, ale také pořádného umělce, jehož konečný účes byl cool.(5.7.2010)

Výborný a jak napsal Columbus naprosto nenápadný anglický film. Nečekal jsem od něho moc a byl jsem příjemně překvapen. Líbila se mi hlavně role Joshe Harnetta, který zahrál opět dobře. Celkově měl film nečekaně rychlý spád a děj se nevlekl. To se mi líbí, když je pořád na co se dívat. Smekám před kadeřníky.(5.10.2003)

Když pominu, že v tomhle filmu "hrál" Josh Harnett, kterého opravdu nemám rád a zaměřím se na skutečně unikátní sestřihy s vrcholným na závěr, tak se film vejde do 3*.(6.4.2009)

vtipná komedie. V hlavě mi zůstává, jak se Brian učil v márnici :D(22.1.2012)

Čtyři hvězdy jsou nadhodnocené, ale Dohola je příjemný, dobře zahraný film s neotřelým námětem. Bohužel scénář je nedotažený a režie nijaká, ale ty účesy ... a Alan Rickman ... 70%(13.7.2012)

Příjemný film s hezkým příběhem v zajímavém prostředí mezi vlasovými kreacemi. Doporučuji k odpolednímu čaji :-), hlavně těm, kdo mají rádi herce Alana Rickmana.(23.9.2012)

• Mastik222

Nuda :-( .(27.8.2015)

Velice, velice silný 4 hvězdy. Perfektní komedie, nezvyklé prostředí, výtečný casting s velmi dobrými hereckými výkony. Co by však člověk čekal od hereček a herců typu Richardsonové, Griffithsové, Leigh Cookové, Harrisové, Rickmana, Hartnetta (překvapivě dobrý), Nighyho, Clarka i dalších. Celkem významnou roli zde má i Heidi Klumová - a vůbec nedopadla špatně. Doopravdy škoda že Richardsonová, Rickman a Clarke už nic dalšího nenatočí. Vřele doporučuji.(27.9.2016)

Dramédia anglického štýlu ako sa patrí a ešte aj vynikajúco obsadená a zahratá.(10.9.2017)

Miluji britský humor a tahle komedie ho má. Je hořkosladká, trochu romantická, scénář je průhledný, bohužel má hodně pomalé a nevyrovnané tempo, ale skvélé výkony herců to doženou. Je tu jako v každém pořádném britském filmu spousta neočekávaných a vtipných situací, i když celou dobu víte, kam tahle loď míří.. Škoda hlavně tempa a málo propracovaného scénáře, tenhle film mohl být ještě dál :-(((19.1.2009)

Pěkný, sice trochu předvídatelný film, ale stejně se nemůžu dočkat věty: "Sandra jako Sandra." - výborná scéna.(29.1.2010)

Je tem pár dobrých nápadů a dobří herci, ale na víc, než milou komedii, která neurazí to nevytáhne. Anglický humor mám rád, ale tady ho nebylo dost. 70%.(2.9.2012)

O tomhle filmu,navzdory obsazení Alana Rickmana,jsem si myslela,že mě jako film sám o sobě bavit nebude. Pustila jsme si ho s nízkým očekáváním a možná díky tomu jsem byla tak spokojená. Jedná se o obyčejný příjemný příběh o kadeřnické soutěži,kde proti sobě stojí už zmiňovaný Alan Rickman a Bill Nighy..oba hrají velmi dobře. Ani Josh Hartnett se neztratil a i jeho scénky mě bavily. Dojem možná trochu kazí český dabing,který v tomhle filmu není moc dobrý. Jinak se mi film líbil.(5.11.2012)

Ako odpočinková komédia by to snád bolo ono, snáď len bez zbytočných scén plných pátosu(na rakovinu umierajúca Shally) a možno menej pozlátka(ale to zrejme ku kaderníkom patrí), takže také, no, slabá trojka,,,(29.11.2012)

Pohodová komedie, která přinesla pár světlých momentů. Hodně se mi líbila scéna, kde hlavní hrdinové upravují účes mrtvole v márnici. Celkově však humor trochu pokulhává, pravda je, že jsem od filmu očekával víc. Ikdyž se jedná o poměrně originální námět, tak mě soutěž kadeřníků nijak význmamně nebavila.(4.5.2015)

Premiéru jsem nestihl. Nevadí. I po těch letech je to příjemná komedie se skvělým hereckým obsazením. Hlavně pánská sestava. Nejlepší postavu si zde střihnul Hugh Bonneville.(20.7.2017)