poster

Dohola

 • USA

  Blow Dry

 • Německo

  Über kurz oder lang

 • Slovensko

  Dohola?

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (128)

 • Janek
  ****

  Nějakým závratným způsobem se mi to líbilo a videl jsem to dokonce dvakrát. Je to rozkošně anglické a i přes ty chyby (jaký film opravdu má) je to roztomilé a hlavně od začátku až do konce "Rickmanovské"...(sem tam klišé, ale v tomhle filmu mi to nijak zvlášt nevadilo - oddychovka)(2.5.2006)

 • kleopatra
  ****

  Milá komedie o kadeřnické soutěži, kde jsou k vidění i obarvené ovce, modelka Heidi Klum, tetování na chodidle Alana Rickmana, bizarní střihy nejen vlasů a parádní "look" Rachel Griffiths.(18.9.2004)

 • Matty
  ***

  Zajímavě rozehraná komedie, které chybí pořádná gradace. 60% Zajímavé komentáře: genetique, castor(22.12.2005)

 • Isherwood
  ****

  Tak nějak jsem váhal nad tím jak film hodnotit. Nakonec jsem se přikolonil k tomu vyššímu čtyřhvězdičkovému hodnocení. Film má originální námět, ale scénář a režie jsou dost průměrné. Jde to přesně podle jisté šablony, takže jsem od začátku věděl k jakému konci to směřuje. Přesto film dokázal v některých momentech velmi příjemně překvapit. Překvapil hlavně co se týče pole humoru. Označkování ovcí, nebo růžové srdíčko v rozkroku nemělo chybu. Jako pěkný průšvih se však ukázaly být dojemné scény, které od zatracení v hlubinách trapnosti a nechtěné směšnosti zachraňují jenom parádní herci. Nerudný obličej Alana Rickmana budete mít rádi, i kdyby jste nechtěli. Ale to co předvádí Josh Hartnett už jsem v několika filmech viděl. Film by si správně zasloužil tři hvězdičky, ale po skončení se ve mě rozprostřel blažený pocit, takže jdu (trošičku nezaslouženě) výš.(15.2.2005)

 • Djkoma
  ***

  Nenuceené, pohodové, vtipné, klidné a příjemné. Dnes už nečekané spojení. Mladí herci (Josh Hartnett a překrásná R.L.Cook) a starší veteráni Alan Rickman aspol. V pohodě fungující filmek.(25.8.2004)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $637,769Tržby Celosvetovo $828,769/40%/(25.11.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Simon Beaufoy .. Velmi příjemná podívaná se spoustou známých a dobrých herců v čele s okouzlující Rachel Griffiths a Rachael Leigh Cook. Psát něco k mistru vlasového střihu (boží Alan Rickman) je snad zbytečné.. 70%.(28.2.2005)

 • mandes
  ****

  dobrá komédia bavilo ma to viac než do naha(24.3.2006)

 • tron
  ***

  „To, že vieš, že umrieš, je dobré na to, že si môžeš uzavrieť veci, na aké by si inak nenašla odvahu.“ Herecký film o niečom. Všetci podávajú dobré výkony a pôsobili na mňa dojmom, že im bol scenár písaný na telo (Josh Hartnett, Alan Rickman, Bill Nighy). Rozhodne nie iba film o strihaní (aj keď vzhľad Sandry vo finále je čosi neopísateľné) a tetovaniach na najneobvyklejších miestach. A určite nie „iba“ komédia; reč príde aj na smrť a veci okolo nej. Inak skôr taký priemer, ktorý neurazí, ale ani nenadchne a za pár rokov si nespomeniete, že ste ho vôbec videli.(18.11.2005)

 • movie
  ****

  Příjemné, svižné, vtipné, hezky obsazené a dobře zahrané a vsazené do hezkého prostředí anglického maloměsta! Dávám 3 a půl. Cajk!(23.11.2006)

 • Boss321
  ***

  Lehce nadprůměrná komedie o kadeřnických závodech. Co hlavně oceňuji je origální námět, který sráží nevyrovnaný scénář. Obsazení Alana Rickmana a Joshe Hartnetta byla výborná volba. Překrásnou Rachael Leigh Cook beru jako třešničku na dortu :). Pokud si chcete oddychnout při pohodové komedii, tak tohle je téměř ideální volba........(21.5.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Ačkoli už docela dlouho nepotřebuju hřeben k zarovnání bujné kštice, neboť mi stačí antistatická prachovka, tak tento snímek o vytváření nesmyslných vlasových kreací na hlavách dam mne vždy potěší. Je totiž hrozně pohodový, Phil i Ray jsou rození mistři hbitého střihu a jejich souboj je prostě báječný.(5.8.2011)

 • Dudek
  ****

  Bill Nighy je borec, v tomhle filmu nad ostatníma tak výrazně vyčnívá, až mi to rvalo oči. Hlavně díky němu dávám tomuto snímku nadprůměr. [TOP 19/6 65%](25.11.2006)

 • genetique
  ****

  Scenár bol maličký, no s veľkým potenciálom, ktorý tvorcovia rozvili, čo to dalo. Samozrejme zabralo to, že s podobnou témou sa vo filmovom priemysle tak často nestretávame, no a samozrejme obsadenie. Určite to nebola komédia, od ktorej by ma išlo roztrhnúť, naopak milý, príjemný filmík, ktorého línia drámy robila svoje. Naozaj dokonalá oddychovka. A Bill Nighy už nemôže povedať, že deti, ktoré sa hrajú pred jeho domom ho nevideli hrať v žiadnom filme (odkaz na horrorovú sériu Underwolrd). 80%.(23.11.2006)

 • StarsFan
  ***

  Ten naprosto nejtuctovější příběh o superhvězdě, která se z osobních důvodů kdysi dávno stáhla do ústraní a po letech přichází její velká šance vyrovnat se s minulostí a vrátit se na znovu vrchol. Už předem víte, jak tohle všechno skončí, jenže některé detaily (tetování na spodní straně chodidla), zajímavé účesy, zajímavé vztahy mezi protagonisty (spříznění mezi mužem a ženou nemusí zákonitě skončit milostnou aférkou) a hlavně herecké obsazení táhnou Blow Dry ze zapomenutelných vod toho nejobyčejnějšího průměru.(15.7.2011)

 • Rex Mundi
  *****

  Zaujímavý, vtipný aj dojímavý príbeh, vynikajúce herecké obsadenie (Alan Rickman je šarmatný aj ako zatrpknutý mrzút, Bill Nighy ako nafúkanec detto), neošúchaný humor a priam božsky povyberaná muzička, to je dokonalé spojenie pre malú komédiu, ktorej sa napriek svojej skromnosti podarilo ukradnúť kúsok môjho srdca. Videla som ju veľakrát a stále ju milujem. A pri scéne so Sandriným celkovým vzhľadom ma vždy rovnako zamrazí...(26.9.2005)

 • castor
  ***

  Umoulané britské městečko, prestižní kadeřnický šampionát!! Originální nápad snímku pomalu otupuje standardní scénář a značně rutinní režie. Největším průšvihem jsou poté emocionální scény, které by v případě jiného obsazení vyšuměly do vod trapnosti.. Herci totiž v tomhle malém milém snímku zachraňují, co se dá - zejména moji oblíbenci, charismatičtí Bill Nighy a Alan Rickman, v rolích nesmiřitelných vlasových mágů!! Mužskému oku pak lahodí civilní Rachael Leigh Cook.. 90 minut bylo tak akorát a poctivé tři * zrovna tak!!(25.11.2006)

 • Radko
  **

  Uvažujem o tom, že či naozaj na to, aby človek zlepil nejako rozdelenú rodinu, potrebuje vždy vyhrať v nejakej súťaži Tak sa nám to snaží naznačiť film Dohola?, ale nielen on. Desiatky, ba stovky podobne koncipovaných príbehov o tom, ako si možno pomaly starnúcu kožu zachrániť len ternom v čomsi, v čom bol kedysi hrdina preborníkom, len dnes sa pláca od ničoho k ničomu, sa na divákov zhusta valia kinami a televíziami po celom svete. Víťazstvo Ťa spasí je len predĺženou mantrou psychologických bullshitov dnešnej éry, zámerne posilňujúcej výlučne individuálne úspechy na úkor kohokoľvek. V takýchto filmoch je to však skvele maskované tým, že v skutočnosti nejde o individualitu, ale ide o rodinu. Cítiť však vyfabulovanosť a faloš. Odhliadnuc od témy, a od skutočnosti, že ukázané šialené vlasové kreácie by za 40 minút nezvládol ani Superman. Celú túto ideo vypatlaninu nezachránia ani vyfarbené ovce, či obdobne upravené dámske intímne ochlpenie.(18.6.2017)

 • Jamal
  **

  I když účesy miluju, tenhle film s vycházející hvězdou Joshem Hartnettem mě fakt nezaujal, takže jsem si u měj raději četl :: (((28.11.2005)

 • Nin
  ***

  Poměrně pohodová komedie. Řekl bych, že dívky mají super hezouna a my kluci zas máme super kočku - na což se příjemně dívá :) Ti tak nějak obstarávají tu romantickou složku. Jinak ale spíš potěší zkušenější herci jako Alan Rickman a Bill Nighy v komediální poloze, která jim velmi sluší :) (6/10)(12.7.2006)

 • petaspur
  ****

  Shelly má rakovinu a ví, že brzy zemře. Ještě před smrtí by však chtěla být mezi svými blízkými a vytvořit rodinu ve složení jeden taťka, dvě mamky a jeden synek. Kadeřnický šampionát, který právě zavítal do jejich provinčního městečka, může být šancí pro naplnění jejího snu. A tak se domácí tým (prozatím bez taťky Phila) pouští do nerovného souboje s kadeřnickými celebritami. Finále se blíží a tak musí přijít chvíle, kdy mezi soutěžící ladně vplouvá bývalý šampión Phil, aby na hlavě současné partnerky své bývalé ženy vytvořil něco, co si bude svět pamatovat. Vyzouvá si boty, ukazuje nůžky vytetované na chodidle, nasazuje pronikavý pohled a po prvním cvaknutí zlatých nůžek je jasné, kdo je skutečným mistrem.(7.5.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace