Dohola

Über kurz oder lang

Dohola?

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 91 min

Premiéru jsem nestihl. Nevadí. I po těch letech je to příjemná komedie se skvělým hereckým obsazením. Hlavně pánská sestava. Nejlepší postavu si zde střihnul Hugh Bonneville.(20.7.2017)

"Jestli si ty melíry necháš moc dlouho, zezelenaj ti !!" - "Jak dlouho je moc dlouho ??" - "Tak doteď !!" ;)(27.9.2016)

Tvůrcům se podařilo natočit svěží film, který má spád, výborný scénář a může se chlubit velmi kvalitními hereckými výkony, jimž vévodí duo Rickman – Nighy. Povedlo se prostě namíchat směs, která má chuť a říz.(30.6.2005)

Dohola patří mezi moje oblíbené filmy. Skvěle obsazená komedie, vtipný sénář.(26.5.2014)

V ramci zanru prima film... :)(5.11.2012)

Není to skvělá komedie. Jsou zde momenty, kdy jsem si říkal, že je to až zbytečně vykonstruované tak, aby zde za každou cenu byly emoce. Pak jsou zde ale momenty, které jsme si s přítelkyní prostě užili a bavili jsme se. Finále je jedním z nich. To se prostě povedlo a vizuálně je výtvor opravdu nádherný. Mimochodem, Josh Hartnett má opravdu strašný anglický přízvuk.(3.6.2015)

tenhle film mě přece jenm trochu překvapil.Moc velkej zázrak jse od toho nečekal ale musím přiznat že jsem se chvilkama opravdu skvěle pobavil.A to asi kvůli skvělým hercům(zvlášt kvůli Rickmanovi),kteří dělají co se dá,aby to všecho drželo pohromadě(7.5.2004)

Fúkaná roka.(7.1.2013)

Moc milý film. Vtip, emoce, vztahy kamarádské, partnerské nebo rivalské, všechno podáno nenáročně, příjemně a hlavně výbornými herci v čele s fantastickým Alanem Rickmanem.(9.7.2008)

Naprosto nenapadny anglicky film, ktery me hodne bavil. Od teto chvile chovam k holicum a kadernikum nezmernou uctu, nejen proto, ze si je nechci rozhnevat, aby moje hlava nebyla jako koleno :)(27.7.2002)

Nenápadná, ale vcelku slušná britská komédia v ktorej sa záhadne objavuje dosť veľa hereckých hviezd (Rickman, Nighy, Hartnett) na jednom mieste....(15.10.2007)

originálny nápad...zase veľmi uspokojivý britský humor...vždycky čakáte kto aký famózny účes vyrobil =D ...čo filmu uberá je šablónovitosť = od začiatku viete že akým smerom sa to uberá a dialógy tiež bohvieako neočarili...ale je to film ktorý väčšina z vás nebude ľutovať že ho pozerala(4.1.2012)

Tenhle film mě nějakým způsobem zaujal. Nevím zda to bylo tématem - kadeřnická soutěž nebo dějem, který je vtipný, zajímavý, kreativní a zároveň i dojemný. U filmu jsem se zasmála, žasla jsem i jsem si pobrečela. Byla jsem zatraceně ráda, když jsem zjistila, že ve filmu hraje Alan Rickman společně s Natashou Richardson.(13.10.2013)

Velice příjemná anglická komedie, která léty nestárne - byla naší oblíbenou rodinou "trvalkou" na videokazetě před nějakými 10 lety, kdy jí pubertální dcery "sjížděly" celkem často, teď jsem na ní po letech náhodou narazila v tv a myslím, že jí čas nijak neuškodil - pánové Rickman a Nighy vévodí celému obsazení!(3.8.2016)

Nenáročná anglická komédia, so skvelými hercami. Bizarné účesy, tetovanie, farbenie, "tréningy v márnici" .. hihi ... skrátka dobrá oddychovka.(4.12.2016)

Povedena komedie v ktere se nezapre scenar od autora scenare k filmu Do naha! Je to takova pohodovka na prijemny a klidny vecerni pokoukani. Co se tyce hercu tak prijemne prekvapil Alan Rickman i pro me neprilis znama Natasha Richardson. Heidi Klum zminovat nebudu protoze to neni proste herecka, ale sexy bohyne =)(15.2.2005)

Brilantní komedie na závažné téma, kterým není nic jiného než krize rodiny. Když se v jednom zapadlém britském městečku uspořádá šampionát kadeřníků, vyplavou na povrch nejen podvrhy a opravdové charaktery, ale také nejedna bolest, kterou je nutno přeměnit v radost. To vše dokázali autoři zabalit do jemného humoru a vznikl jeden z nejlepších britských snímků roku 2001.(21.2.2005)

Prijemny filmecek, pri ktorom sa da dobre oddychnut. A su tu aj kvalitne herecke vykony. 69 %(21.4.2013)

Tato zábavná, svižná, oddechová komedie mi už párkrát zpříjemnila volné odpoledne. Má všechno, co je k tomu zapotřebí – neotřelý i když místy trošku smutný příběh s vtipnou nápaditou zápletkou, opepřenou britským černým humorem i trochou romantiky, a velmi slušné herecké obsazení. Prostředí kadeřnické soutěže, do něhož je příběh zasazen, je originální a účesové kreace jsou kouzelné hlavně pro ženy. Alan Rickman je ve své roli tak přesvědčivý, že bych se od něho klidně nechala ostříhat i když to není profesionál.(4.8.2011)

Originálne, úsmevné s dobrým castingom.(24.5.2015)

Velmi prijemna, nenapadna, typicky anglicka komedie ktera umi vytvorit napeti i u tak zdanlive obycejne veci jako je strihani vlasu.. PS: Tak bizarni ucesy jsem jeste opravdu nevidel :-)(16.2.2005)