Dohola

Über kurz oder lang

Dohola?

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 91 min

Pěkný, sice trochu předvídatelný film, ale stejně se nemůžu dočkat věty: "Sandra jako Sandra." - výborná scéna.(29.1.2010)

Britský standard, který mě trošku zklamal závěrečnou kreací.(27.2.2012)

Čekal jsem nějakého Zoolandera, ale na komedii je to příliš vážné a rozvleklé, na drama strašně uhozené a na romantiku jsou herci málo sympatičtí. Takže co vlastně, neužil jsem si to...(17.6.2017)

Opět boží Alan Rickman - k takovému kadeřníkovi by byla radost chodit. Dohola je velice příjemný film, zajímavý nápad s kadeřnickou soutěží - hezké sledovat až dětinskou soutěživost démonického Billa Nighyho.(2.10.2007)

Koukám je to koprodukce USA-Velká Británie-Německo, vypadá ale jako typický Irský film, což je plusem jelikož já jejich filmy rád. V první řadě příjemný zážitek, místy laciný - místy vypadá že přece jenom více. Herecky vynikající, Nighy také ve své kůži, nemám víc co dodat.(23.3.2017)

Kdo vykouzlí nejhezčí účes na hlavě skinheada? To by byl šampión, ne jako ti zbabělci, co kroutí kilometrové vlasy modelek.(26.4.2009)

Hlavní dvojice mě bavila už v Lásce nebeské...(18.10.2012)

• xstar

Nechápem prečo tento film má také vysoké hodnotenie. Absolutny podpremier, USA, Anglicko a Nemecko to je ale kombinacia fuuh. Ps tu jednu hviezdicky som dal iba kvoli lesbickemu bozku na konci filmu :)(3.4.2013)

Na téhle malé komedii, ve které se nerovnoměrně rozprostírají nejrůznější odstíny žánru, je hlavně vidět, že byla dělaná s radostí a hravostí a že ačkoliv je víceméně jasně nalinkovaná, působí tak příjemným dojmem, že jsem se vysral na mouchy -vám doporučuju totéž-, z oněch linek jsem si udělal polštář, dal si ho pěkně pod prdel a jednoduše nasával pohodu, která z tohoto filmu číší. Jo a závěrem; určitě si to sežeňte v originálním znění, ten přízvuk je totiž opravdu k sežrání.)(21.7.2008)

Tak tuto komedii já opravdu miluji. Celý ten nápad je skvělý, líbí se mi kadeřnictví Philla Allena, samotný Phill Allen, jeho manželka, dokonce i milenka jeho manželky:-). Od začátku do konce náramně vtipný film s výbornou atmosférou a hudbou. Pouštím si ho několikrát do roka. Moc se mi líbí celá soutěž, ve které soutěží šampioni z celého světa.. Nejlepší je závěr filmu.(8.10.2012)

S každým dalším shlednutím tohoto filmu se bavím víc a víc a měním hodnocení ze 4 na 5. Alan Rickman a Bill Nighy jsou tam naprosto ulítlí. Film o kadeřnících - člověk by řekl, že to bude blbost, ale Britové prostě v současnosti umí výborné komedie.(1.3.2008)

Zábavné, velmi příjemné. Barevné ovce, tetování na chodile, perfektní i ujeté učesy, životní příběh... Perfektní film, ve kterém mi opravdu nic nechybělo. Doporučuju.(10.1.2010)

Svělé herecké obsazení od Alan Rickmana, který je pro mě absolutní jednička, Billa Nighyho, který opět perlí až po Joshe Hartnetta, který tady krásně dozrál, to nemá chybu. Nenucený britský humor provází celý film, takže když si chci zlepšit náladu, šahám po tomto filmu.(18.6.2014)

Moc příjemná a vtipná komedie. Již od začátku je sice jasné, kam film směřuje, ale v tomto případě ani nezáleží KAM, ale JAK. Já osobně jsem měl největší radost z Rachel Griffiths - nejem díky jejímu "finále v celkovém vzhledu", ale také díky jejímu projevu, který tak obdivuji v seriálu Odpočívej v pokoji. Kdyby film zbytečně netlačil na city, dal bych hvězdiček pět.(22.4.2006)

Vtipná, oddechová komedie, která má nápad a skvělé herecké obsazení. Myslím, že v rámci žánru se jedná o velmi povedený snímek, který mě jen utvrzuje v názoro, že Bill Nighy je prostě dokonalej.(21.7.2009)

Pěkná komedie. Taková, co vám zpříjemní odpoledne. Nejsou tady žádné trapné hlášky, není tady nic vynucené. Opravdu milý film o tom, jak zjistit co je správné.(9.1.2016)

Tématicky mi tenhle film moc neříká, ale je fakt, že Nighy a Rickman v jednom filmu to je velký zážitek.(26.12.2010)

Krásná a příjemná komedie, která má navíc skvělé obsazení v čele s Alanem Rickmanem a Joshem Hartnettem. Nic víc, nic míň. A to je dobře.(12.2.2005)

spíš *** a půl. Pohodová komedie, ve které opět vyniká Alan Rickman. Další ze solidních roli vytvořil Harnett, sem zvědavej co předvede v Sin city. Jo a Rachel Cook taky potěší.(15.2.2005)

Spis 3 1/2. Ale je to velmi prijemna oddyhovka.(12.6.2005)

prekvapive dobra komedie s vaznymi momenty. kdo nekdy byl na kadernice show, musi se vysostne bavit, tahle parodie neni zase tak daleko od pravdy. btw alan rickman je skvelej.(23.12.2005)