Dohola

Über kurz oder lang

Dohola?

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 91 min

Velice, velice silný 4 hvězdy. Perfektní komedie, nezvyklé prostředí, výtečný casting s velmi dobrými hereckými výkony. Co by však člověk čekal od hereček a herců typu Richardsonové, Griffithsové, Leigh Cookové, Harrisové, Rickmana, Hartnetta (překvapivě dobrý), Nighyho, Clarka i dalších. Celkem významnou roli zde má i Heidi Klumová - a vůbec nedopadla špatně. Doopravdy škoda že Richardsonová, Rickman a Clarke už nic dalšího nenatočí. Vřele doporučuji.(27.9.2016)

Moc příjemná a vtipná komedie. Již od začátku je sice jasné, kam film směřuje, ale v tomto případě ani nezáleží KAM, ale JAK. Já osobně jsem měl největší radost z Rachel Griffiths - nejem díky jejímu "finále v celkovém vzhledu", ale také díky jejímu projevu, který tak obdivuji v seriálu Odpočívej v pokoji. Kdyby film zbytečně netlačil na city, dal bych hvězdiček pět.(22.4.2006)

Zaujímavý, vtipný aj dojímavý príbeh, vynikajúce herecké obsadenie (Alan Rickman je šarmatný aj ako zatrpknutý mrzút, Bill Nighy ako nafúkanec detto), neošúchaný humor a priam božsky povyberaná muzička, to je dokonalé spojenie pre malú komédiu, ktorej sa napriek svojej skromnosti podarilo ukradnúť kúsok môjho srdca. Videla som ju veľakrát a stále ju milujem. A pri scéne so Sandriným celkovým vzhľadom ma vždy rovnako zamrazí...(26.9.2005)

Miluji britský humor a tahle komedie ho má. Je hořkosladká, trochu romantická, scénář je průhledný, bohužel má hodně pomalé a nevyrovnané tempo, ale skvélé výkony herců to doženou. Je tu jako v každém pořádném britském filmu spousta neočekávaných a vtipných situací, i když celou dobu víte, kam tahle loď míří.. Škoda hlavně tempa a málo propracovaného scénáře, tenhle film mohl být ještě dál :-(((19.1.2009)

Pribeh je v podstate prostinky a predvidatelny, ale to velke kouzlo spatruju v tom, ze se odehrava pri kadernickem sampionatu. To je velmi originalni a nic podobneho jsem jeste nevidela. Je uzasne sledovat vytvareni vsech tech neuveritelnych ucesu, u kterych se budete jak smat (u panskeho strihu), tak brecet dojetim (u vecerniho ucesu) a zirat s otevrenou pusou (u celkoveho vzhledu). Navic divat se na mistry Alana Rickmana a Billa Nighyho v jednom filmu je proste zazitek sam o sobe.(30.8.2010)

• - Natáčelo se v metropolitním hrabství West Yorkshire a v Londýně. (griph)