Taková rodinná romance

Úspešní, bohatí a neverní

Komedie

USA, 2001, 104 min

• Pythonator

Takový instantní ženský film na jedno podívání. Herců je tu natlačeno vskutku vrchovatě a možná až příliš to spoléhá právě na obsazení. Bohužel tvůrci zapomněli, že film nedělají jenom herci. Na komedii je to málo vtipné nebo aspoň já měl ten pocit, že bych se víc zasmál u Noční můry v Elm Street. Charlton Heston neměl chybu a je snad jediný, kdo mě dokázal opravdu pobavit, když nepočítám hlášku Andie MacDowell : ,,Ráda šukám s architekty."(4.12.2014)

• Martin741

Reziser Peter Chelsom /Smich ze Zahrobi, Lasce na Stope/ natocil vyslovene podpriemerny, plany film. S prisernymi kulisami /nieco tak odporne som uz dlho nevidel/, otrasnymi dialogmi a - az na Diane Keaton - slabymi hereckymi vykonmi. Pritom to stalo 90 milionov USD, to teda fakt nechapem, ze kam to slo. Nuda suverenne vladne, priserne tempo, zas nuda, vatovo plane plky a zas priserna nuda. Chelsom asi bude "reziser" A la Demofilo Fidani, Ed Wood Jr. alebo Michele Lupo - to, co natocili, znamenbalo v ich rodnych statoch tazky a slaboduchy podpriemer, vo svete absolutne vobec nic : 9 %(9.9.2018)

• otík

Přehlídka hvězd i ve vedlejších rolích rozhodně nemusí být zárukou kvality. Tento podivně romantický snímek o věčně zahýbajícím manželovi už svým názvem jaksi klame (absolutně jsem nepochopil jeho význam pro film) a také překlad bych upravil na "Taková podivná romance". Shrnuto a podtrženo - slabá komedie, prachmizerná romantika, ale hezké podívání na staré hvězdy filmového plátna.(24.12.2007)

• Oskar

Skutečně nechápu, co je špatně. Scénář napsal Buck Henry (Hlava 22, Co dál, doktore?), v hlavních rolích Diane Keatonová, Goldie Hawnová, Warren Beatty a Andie MacDowellová, a přitom je to taková blbost! Tedy, ne že by tahle komedie byla nějak nevkusná nebo špatně natočená, ale je prostě k uzoufání nudná. Věčná škoda, s takovým obsazením. 20 %(1.2.2006)

Zase tak strašný, aby to byl druhý největší filmový propadák to nebylo, na druhou stranu nalejme si čistého vína, žádný zázrak (vzhledem k hvězdnému obsazení) taky ne. Myslím, že vzít to do ruky takový Woody Allen, mohlo to dopadnout jinak. Jo a jedna věc, kterou nechápu. Co na tom proboha stálo 90 milionů. Ano, jsou tam hvězdní herci, ale ti už jsou buď za zenitem (Beatty, Keaton, MacDowell, Hawn, Heston) nebo ještě před vrcholem (Hartnett). Ostatní výdaje přece nemohli být tak vysoké.(28.2.2012)

• - Snímek se umístil na 48. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Původní rozpočet činil 44 milionů amerických dolarů. Nakonec se ale zastavil až na 90 milionech, ze kterých 5 připadlo ústřednímu protagonistovi Warrenu Beattymu. (Coldrex)

• - Druhý nejztrátovější film všech dob. Na prvním místě je Pluto Nash s Eddie Murphym. (džanik)