Taková rodinná romance

Úspešní, bohatí a neverní

Komedie

USA, 2001, 104 min

• josieaddms

A co já s tím? O čem to vlastně mělo být? O čem to vypovídalo? Že se lidé chovají jako prasata, a nikdy se to nezmění? No ne! Vypadalo to tak slibně! Zbožňuji tyhle New Yorské komedie alá mainstreamovější Woody Allen. Navíc jména jako Diane Keaton, Goldie Hawn, nebo můj oblíbenec Warren Beatty byli pro mě něco jako šancí podívat se na něco, co nebude až taková hovadina. Žel jsem se docela mýlila. Zase to rozšiřovalo takové typu názorů, které mi hrozně lezou na nervy. Kategorizovalo to ženy, a tvrdilo, že muži mají prostě v genech být nevěrní. Situace byli pseudo-vtipné, a maximálně nepravděpodobné. A závěry rozporné. Bylo zajímavé vidět Keatonovou a Beattyho po mnoha letech zase v jednom filmu jako manželé, ale nebyl tam ani žádný příjemný prostor pro vtipy, nebo inteligentní dialogy. Navíc v celém snímku nesmírně chyběla originalita. Jestli měl Beatty nějaké nutkání natočit si film o tom že býval prase, ale už se poučil, tak prosím. Ale ať to necpou divákům.(18.8.2012)

• otík

Přehlídka hvězd i ve vedlejších rolích rozhodně nemusí být zárukou kvality. Tento podivně romantický snímek o věčně zahýbajícím manželovi už svým názvem jaksi klame (absolutně jsem nepochopil jeho význam pro film) a také překlad bych upravil na "Taková podivná romance". Shrnuto a podtrženo - slabá komedie, prachmizerná romantika, ale hezké podívání na staré hvězdy filmového plátna.(24.12.2007)

To, co tu kolegové píší, je vesměs pravda, ale až v druhé polovině filmu. Prvních 50 minut je totiž naprosto povedených, chtěl bych pochválit skvělou, výtečnou kameru i výbornou hudbu. Scénář zvládnutý a pokud si to nepustíte tuhle neděli (20. září 09) na stupidní Primě se stupidně udělaným českým dabingem, ale s originálním anglickým zvukem, budete se řezat smíchy. Především gradace v Monině domě nemá chybu. Oskarovi pak odpovím, že špatně byl scénárista. Tedy to, jak si pánové neporadili s druhou půlkou, úplně zbytečně tam cpali další ženské (Andie MacDowell) a roztrhali vtipný námět na cucky. ANEBO víte co, zapněte si prvních 50 minut a pak od toho utečte. A zapomeňte na to, že to chcete dokoukat. Jedině tak se vám bude Town & Country líbit. Jako mně (první polovina s přehledem za 5, druhá sotva za 2).(17.9.2009)

Zase tak strašný, aby to byl druhý největší filmový propadák to nebylo, na druhou stranu nalejme si čistého vína, žádný zázrak (vzhledem k hvězdnému obsazení) taky ne. Myslím, že vzít to do ruky takový Woody Allen, mohlo to dopadnout jinak. Jo a jedna věc, kterou nechápu. Co na tom proboha stálo 90 milionů. Ano, jsou tam hvězdní herci, ale ti už jsou buď za zenitem (Beatty, Keaton, MacDowell, Hawn, Heston) nebo ještě před vrcholem (Hartnett). Ostatní výdaje přece nemohli být tak vysoké.(28.2.2012)

• Oskar

Skutečně nechápu, co je špatně. Scénář napsal Buck Henry (Hlava 22, Co dál, doktore?), v hlavních rolích Diane Keatonová, Goldie Hawnová, Warren Beatty a Andie MacDowellová, a přitom je to taková blbost! Tedy, ne že by tahle komedie byla nějak nevkusná nebo špatně natočená, ale je prostě k uzoufání nudná. Věčná škoda, s takovým obsazením. 20 %(1.2.2006)