Taková rodinná romance

Úspešní, bohatí a neverní

Komedie

USA, 2001, 104 min

• Agatha

Tato komedie, která se drží hodně při zemi, mi vůbec nepřipadá jako z roku 2001, ale spíš z roku 1991. Herecké obsazení je při¨tom výtečné, samá slavná jména: oscarové Goldie Hawn a Diane Keaton, rozpustilá Andie MacDowell a v malé roličce i Nastassja Kinski. Jenomže scénář je tak mizerný, že ani tito herci s tím nic nenadělají. Pár vtipných místeček se zde najde, ale těch je opravdu zoufalee málo. Výbuch smíchu jsem zaznamenal jen v ten moment, kdy na vozíku přijela filmová matka A. MacDowell Marian Seldes a spustila spršku dost vulgárních nadávek, které mistrovsky nadabovala Jaroslava Obermaierová. To bylo naproti dosavadnímu vlažnému tempu dost nečekané. Ani dobrá hudba to bohužel nezachránila. Opravdu velká škoda, nebýt toho mizerného scénáře, mohla se z toho vyklubat solidní komedie.(9.3.2008)

• Martin741

Reziser Peter Chelsom /Smich ze Zahrobi, Lasce na Stope/ natocil vyslovene podpriemerny, plany film. S prisernymi kulisami /nieco tak odporne som uz dlho nevidel/, otrasnymi dialogmi a - az na Diane Keaton - slabymi hereckymi vykonmi. Pritom to stalo 90 milionov USD, to teda fakt nechapem, ze kam to slo. Nuda suverenne vladne, priserne tempo, zas nuda, vatovo plane plky a zas priserna nuda. Chelsom asi bude "reziser" A la Demofilo Fidani, Ed Wood Jr. alebo Michele Lupo - to, co natocili, znamenbalo v ich rodnych statoch tazky a slaboduchy podpriemer, vo svete absolutne vobec nic : 9 %(9.9.2018)

• MickeyStuma

Krapet se tato komedie vymkla kontrole. Občas tu něco k zasmání je, ale opravdu pomálu. Mnohé scény byť mají vypadat komediálně vyznívají značně křečovitě a naprosto neadekvátně. Víc jak komedie či přímo crazy komedie to spíše hraje na sitkom, ale na celovečerní film čeho je moc, toho je příliš. Byť se tu vyskytuje několik známých tváří, potenciál zřejmě původně ztřeštěné komedie vyšel vniveč. Inu, není pokaždé posvícení.(20.3.2016)

• otík

Přehlídka hvězd i ve vedlejších rolích rozhodně nemusí být zárukou kvality. Tento podivně romantický snímek o věčně zahýbajícím manželovi už svým názvem jaksi klame (absolutně jsem nepochopil jeho význam pro film) a také překlad bych upravil na "Taková podivná romance". Shrnuto a podtrženo - slabá komedie, prachmizerná romantika, ale hezké podívání na staré hvězdy filmového plátna.(24.12.2007)

To, co tu kolegové píší, je vesměs pravda, ale až v druhé polovině filmu. Prvních 50 minut je totiž naprosto povedených, chtěl bych pochválit skvělou, výtečnou kameru i výbornou hudbu. Scénář zvládnutý a pokud si to nepustíte tuhle neděli (20. září 09) na stupidní Primě se stupidně udělaným českým dabingem, ale s originálním anglickým zvukem, budete se řezat smíchy. Především gradace v Monině domě nemá chybu. Oskarovi pak odpovím, že špatně byl scénárista. Tedy to, jak si pánové neporadili s druhou půlkou, úplně zbytečně tam cpali další ženské (Andie MacDowell) a roztrhali vtipný námět na cucky. ANEBO víte co, zapněte si prvních 50 minut a pak od toho utečte. A zapomeňte na to, že to chcete dokoukat. Jedině tak se vám bude Town & Country líbit. Jako mně (první polovina s přehledem za 5, druhá sotva za 2).(17.9.2009)

• - Warren Beatty mnohokrát přerušil natáčení a dožadoval se nekonečných opakování jednotlivých záběrů. (Coldrex)

• - Film byl uveden v roce 2001, natáčení ale začalo už v červnu roku 1998. (Pumiiix)

• - Původní rozpočet činil 44 milionů amerických dolarů. Nakonec se ale zastavil až na 90 milionech, ze kterých 5 připadlo ústřednímu protagonistovi Warrenu Beattymu. (Coldrex)