Femme

Život a kariéru drag queen zničí Julesovi homofóbny útok. Keď sa však v gejsaune opäť stretne so svojím útočníkom, hlboko uzavretým Prestonom, naskytne sa mu šanca na pomstu. Bez parochne a mejkapu nerozpoznateľný Jules preniká do Prestonovho života a pritom objavuje silu v inom druhu dragu. (Filmový festival inakosti)

EvilPhoEniX

Film lákal na britský Queer Revenge Thriller s nadšenými ohlasy, výsledkem je však Queer Drama, kde na Revenge vlastně vůbec nedojde. Na můj vkus to celé bylo až moc Queer, kde nebyla snad žádná hetero postava. Ten pocit, když chcete násilí, vraždy a promyšlenéj Revenge a místo toho dostanete drag queens, gay porno a gay sexuální scény. Fuck this. George MacKay tu zahrál dobrého hajzla, ale to je tak vše.  Film lákal na zcela úplně něco jiného.  Film hodnotí kladně snad asi jen queers, jinak nevím,za co dát plusové body, protože ani po dějové stránce to není žádný zázrak. Not for me. 3/10. ()

jiri.twist

To, co předevedli představitelé obou hlavních rolí, bylo famózní, především herecký výkon herce Nathan Stewart-Jarretta, kdy na začátku u té písně by mu lip sync mohla závidět kdejaká drag queen. Sledoval jsem se zatajeným dechem, více nemusím psát, filmy by si zasloužil překlad ... 1010910 ()

maddy

Nenechajte sa zmiasť žánrovým zaradeným "thriller" na CSFD, ono sa jedná o 100%-tnú queer drámu, kde síce na pozadí je motív pomsty, ale tá je len spúšťačom jedného podivného vzťahu. Zrežírované síce bez problémov, s fajn prácou s postavami a skvelým George MacKayom v jednej z hlavných úloh, ale Femme sa bohužiaľ bojí pritlačiť na pílu v ktorejkoľvek oblasti a rozpracovať ktorýkoľvek motív, či už ten ohľadom pomsty, alebo toxického vzťahu dvoch ľudí alebo sa hlbšie zamerať na psychlógiu jednej z nich (MacKay). Občas sa síce zahryzne a diváka chce emočne zomlieť, aby však následne mohol scenár uhnúť inam. Vo výsledku sa síce dopracuje k zdárnemu koncu alebo nemôžem sa zbaviť pocitu, že materiálu tu bolo na rozhodne silnejší snímok. CELKOVO: 6/10 ()

sochoking

No, tak chválený revenge queer thriller teda nič moc. Ako dráma síce dobré, ale ako thriller veľmi veľká slabota. Očakával som dokonale premyslenú pomstu a to, čo som dostal, to ma veľmi sklamalo, pretože sa to dalo podľa istých indícií hned' odhaliť. Potom ma to nadšenie opustilo. Na film ma, okrem iného, nalákali aj tunajšie vysoké hodnotenia. Verím, že všade , v každej skupine/komunite, sa najdú vypatlaní čuráci, ale George MacKay mi do role tohto typu gaya absolútne nepasoval! Prosto tam vyčnieval, nezapadal mi tam akosi medzi nich. Hercom samozrejme skladám poklonu za ich výkon, avšak nad dve hviezdy to nedám. P.S. Snád' ma miestna queer komunita neukameňuje. ()

• Ping zdôraznil, že postava Prestona je úplne odlišná od herca MacKaya v skutočnom živote: "Vždy ma prekvapuje, aký je v filme odlišný od Georgea v skutočnosti. V skutočnom živote je milý, taký priateľský a slušný chlapík ... ale postave Prestona prináša aj zásadnú sladkosť, čo prehlbuje charakter." (Arsenal83)
  • Natáčalo sa od júna 2022 v Londýne. (Arsenal83)