Temná Hvězda

John Carpenter

Dan O'Bannon

Scénografie:

Dan O'Bannon

Do poloviny jsem se usmíval a poté již přišlo i na vážnějí nótu. Neskutečně vymazlené neberoucí se vážně scífko plné milých absurdit a HALovské bomby se surfujícím kosmounautem. Škoda něco vyprávět, to je nejlepší vidět a možná nejlepčí by bylo mírně intoxikovaný nějakou lehkou parádičkou. P.S. Mimozemšťan je naprosto bombastický.(29.5.2009)

• B!shop

Jasne, prvni Carpenterovo celovecerni film, to musi bejt clovek trochu schovivavej, ale tohle je fakt sila. Neni tady vicemene pribeh, particka zarostlejch kosmonautu lita vesmirem a hleda planety k zniceni a pri tom se bud hadaj nebo nudi. Divak se bohuzel nudi vetsinu casu s nima. Jediny spestreni je tak akorat chytani uteklyho mimozemstana, kteryho predstavuje nafouklej mic. Vtipy by se dali spocitat na prstech jedny ruky, jedna parodie Hvezdnejch valek, ukecavani bomby, zaver a jeste mozna neco. Herci navic do jednoho naprosto sileny a vzhledove jak opice a triky, ze clovek nevi, jestli se smat nebo brecet. Aspon, ze tahle desna volovina ma jen 80 minut, vic bych asi neprezil.(29.10.2009)

• SeanLSD

Banda sfajčených hipíkov odpaľuje nestabiné planéty rozprávajúcimi bombami, naháňa po lodi veľkú oranžovú loptu s nožičkami tváriacu sa ako mimozemšťan (predstava bizarná o to viac, že ide o predchodcu VOTRELCA) a učí počítače fenomenológií. Zaujímavý začiatok so strašidelne nízkym rozpočtom, ktorý vo svojich kladoch i negatívach predznamenáva problematické hodnotenie väčšiny Carpenterovej filmografie. S tými nápadmi to mohla byť totiž ďaleko vačšia sranda.(11.7.2016)

Říkejte si o mně, že jsem blázen, když dávám pět hvězd, ale já prostě miluju Carpentera, jeho morbidní a depresivní atmosféry, jeho horory a jeho science fictions. A když se do toho ještě přidá komedie, hlavně díky Danu O'Bannonovi, je to prostě skvělá podívaná. Pro Dark Star to platí dvojnásob. Nenápadná sci-fi-komedie, která ale obsahuje tolik černého humoru, že prostě musí explodovat. Neznám film, který by byl tak depresivní a zároveň tak vtipný. Jen když si vybavím vetřelce, tedy balón s kachníma nohama, tak pukám smíchy. Stejně je tomu tak i u bomby (tvrdohlavé, filozofující). Temná hvězda, ač na to nevypadá, ale zdaní klame, může nabídnou velmi kvalitní scénář a dobře napsané postavy, což je podle mého názoru na studentské a nízkorozpočtové sci-fi přímo úžasné. Jsem přesvědčen, že většina zdejších hodnocení se odvíjí od předsudků. Když necháte tenhle snímek na sebe působit, musí se dostavit výsledek. Dark Star je většinou prostě diváky nepochopený film, který si ale časem najde své fanoušky. Kdyby měl takhle dobře vypadat debut každého výborného režiséra, bylo by to jen dobře. Mám tuhle originální věcičku velmi rád a nebojím se ji zařadit mezi své nejoblíbenější filmy.(9.2.2011)

docela zajímavé sci-fi...je to takový oddechový co se děje v lodi atd...chviličku před koncem zažít s posádkou a vidět její konec kterej byl krásnej...efekty teda příšerné a carpenter když tohle dělal byl asi zhulenej jinak nevim..ale neni to špatný :D barva filmu - červená..žánr neni komedie ale spíš drama...(9.10.2010)

• - Film vznikal jako typický low-budget, takže interiér vesmírné lodi musel být vymyšlen efektně a zároveň levně. Proto byla např. tlačítka od velkých palubních počítačů vytvořena podsvícením formiček na led. (Cimr)

• - Vesmírné obleky jsou vyrobeny tak, aby se podobaly figurce „Major Matt Mason“ od hračkářské firmy Mattel, která byla v mírně pozměněné podobě použita pro záběry z dálky. (HellFire)

• - Během promítání deníku vynechá počítač větu „Fuck You Harris“. Ta byla směřována Jacku H. Harrisovi, producentovi filmu, který během produkce lezl na nervy Johnu Carpenterovi. (HellFire)