Syn marockého emíra a jeho žena Američanka (Carol Alt) žijí v USA a mají spolu syna. Muž však náhle po rozvodu unese syna do Maroka k emírovi (Omar Sharif), kde ho začnou vychovávat podle zdejších tradic. Jenže matka se nevzdává a pro záchranu syna najímá několik žoldáků (mj. Rutger Hauer). (Tomx112)

LiVentura

Akční "B" se vším, co má takový film mít... bohužel stopáž trochu nudí a jednotvárné bezduché zabíjení toho moc nespraví..! ()

Martin741

Toto posunulo do priemeru hlavne ta priserna minutaz 310 minut filmu je sialeny extrem. Hlavne v strede som vyslovene zaspaval, nuda. Duccio Tessari ma tiez nevyrovnanu filmografiu . 50 % ()

iXtr3m3

Jéžišmária. Síce si už nepamätám ani ň z príbehu, ale pamätám si na môj výraz v tvári, keď som si predlhé roky dozadu prečítal obsadenie. Fakt rozpačitý výraz, ktorý som nevedel ako zvládnuť. Elliot Gould bol dobrý herec, najviac sa mi s ním páčili samozrejme Ocean filmy a úplne najviac dokonca starý blockbuster Capricorn One, naproti tomu som mal Sandokana. Potom som si všimol meno Rutger Hauer, ktorého som v tej dobe uznával kvôli jeho drsňáckym úlohám a oproti tomu Omara Sharifa, čo síce bol kedysi dobrý herec, ale stále som si ho predstavoval ako dvojku nejakého šejka zo Sahary a Sandokana. No a samozrejme som dostal aj taký zlepenec v podobe samotného filmu. Žiadna sláva, dokonca ani tie mená mu moc nepomohli. ()