Patrick vive ancora

• USA Patrick Still Lives

Mladý Patrick (Gianni Dei) je těžce zraněn na hlavě na dálnici lahví vyhozenou z kolemjedoucího mikrobusu. Jeho otec, profesor Herschel (Sacha Pitoëff), vybuduje ve svém velkém domě soukromé sanatorium, jehož jediným pacientem je jeho syn v kómatu. Profesor se pokouší svého syna probudit k životu, k čemuž využívá všemožné způsoby. Patrick tak nabyde nadlidské schopnosti a ovládá lidi a věci na dálku. Do domu je pozvána skupina lidí, z nichž některý možná má vinu na Patrickově fatálním zranění. Drsným a surovým způsobem umírá jeden z hostů po druhém. (curil)

Karlos80

Mario Landi příjemně překvapil, tento málo známý taliánsý režisér, který točil spíše pro televizi, je patrně nejvíce znám svým těžkotopádním ultra-sleazy-brutal giallem "Giallo a Venezia", tento film, který je jen o rok starší, není rovněž moc znám, ale co se týká technického zpracování, obrazové a zvukové kvality, je na daleko lepší úrovni. Film celkově není špatný, nějaký ucelený děj tu ale v podstatě neexistuje, spíše jde o takovou absurdní pitomůstku, občas opravdu postrádající smysl (hlavně samotný závěr, ten jsem fakt nepochopil), ale v některých případech dokáže potencionálního diváka zaujmout a hlavně pobavit, na druhou stranu, zrovna když se nevraždí, tak jsou tu některé zbytečně dlouhé úseky, kde se nic neděje a divák se nudí. Film je nabitý nejrůznějším a velmi rozmanitým druhem sleazy a nahoty, z žen je tady vidět naprosto vše, kdykoliv se jen vyskytne příležitost, takže vlastně skoro pořád:-). Ale co je tu naprosto suverénní a filmu jasně dominuje, to je naprosto brutální (odporné) a odvážné provedení jednotlivých vražd s perfektními gore efekty. Vražedné znepokojující scény jsou tu dělány na efekt (když už nic, tak přesně tohle je ta výplň, která by měla přilákat) a je jich tu opravdu požehnaně, všechny člověka dokážou správně vyděsit a navnadit, ale speciální efekty tu nejsou zas až tak dobré, zelené blikající oči, zvedající se vítr, a to je tak všechno. Slavná a šokující, genitální vražda (scéna NO.1), režisér byl asi na tuto partii tak trochu uchyl, protože něco podobného se objevilo už ve filmu "Giallo a Venezia", dále člověk nabodnutý na hák u studny, tato scéna zas skvěle konkurovala naší Zemanově "Studni" a roztrhání hladovými psy taky ušlo (scéna NO.3). Herecké výkony stejně tak dialogy slabé, hudba nepříjemná, ale o to tu nešlo, holky parádní a smyslné, a scéna masturbace (sexy herečka Anna Veneziano-scéna NO.2) se patrně nastálo vryje do paměti všem euro-sleazy-trash-maniakům.:-) Taliánský Sleaze-Gore-Fest jak poleno! ()

Flipnic

Tento okrajový skvostný italský kousek mi málem zcela unikl z důvodu jedné docela zajímavé skutečnosti. V roce 1978 natočili Australané horror Patrick, který pojednával o mladém muži v komatu, který ovládal nenápadně okolí v sanatoriu kde se nacházel a později i vraždil pro lásku k jedné zdravotní sestře. Dlouho jsem si myslel, že název "Patrick Still Lives" je jen další alternativní název filmu. Navíc při letmém přečtení informací a shlédnutí coverů/posterů mi připadlo, že se jedná o jeden film a to ten australský ... Ono to tak ale není, taliáni si totiž z australské klasiky (i když hodně okrajové ...) vzali základní myšlenku a to že v jednom zámku leží několik lidí v komatu napojení na přístroje a jedním z nich je Patrick, který má schopnosti ovládat okolí "silou vůle" a hlavně vraždit ... Landi vyloženě tuto myšlenku vykradl, ale není to na škodu, protože ve výsledku jde o úplně jiný druh filmu ... Z počátku až do 50. minuty (schválně jsem se koukal na počítadlo času ...) se skoro nic podstatného neděje. To je hrozný kámen úrazu tohoto filmu. kromě neustále pobíhajících nahotinek (opravdu krásné ženské) a jednoho záhadného úmrtí se zde jen parta lidí na zámku hádá, občas pomlátí, ženské svádějí chlapy, kteří s nimi nechtějí ... (což dost realitě neodpovídá ...), prostě nuda. Pořád jsem si říkal, jestli to mám být ten drsný, brutální "sleazy" flick, o kterém jsem slyšel ... jenže po 50 minutách se film rozjede do neuvěřitelných obrátek, kdy jede jedna vražda za druhou, excelentní goreefekty, to musím fakt pochválit, nahota, úchylné záběry, šílená halucinogenní atmosféra doplněná neustálým štěkotem psů ze zahrady (ti štěkají snad celý film), perfektní kamera, odvaha tvůrců a celková kvalita zpracování ... No prostě obrat o 180 stupňů. Více než od poloviny je to fakt jízda, ale do té doby si to divák musí asi docela vytrpět. Každopádně film je úžasně zpracovaný ve všech ohledech a ničím nenapodobitelný, je prostě takový sám sebou ... To vyhrocené gore finále mne nakonec přimělo přidat hvězdičku navíc. Pro milovníky italského klasického horroru to bude možná i za plný počet ... ()

Bloody13

Italové se nikoliv inspirovali, ale doslova vykradli námět australského Patricka. Samozřejmě s grácií sobě vlastní - z atmosférického thrilleru vytvořili trash jako kráva. Čekejte tak spoustu koz i bobrů a hlavně v první polovině ubíjející nudu. Ta druhá už je naštěstí maso. Štiplavé skoro-porno výjevy střídá mňamózní gore, za které by se nestyděl ani sám mistr Fulci. V jednom momentu se tyhle prvky dokonce prolnou: samozřejmě mám na mysli onu drastickou scénu pomalého napíchávání chlupaté kundy železnou tyčí. Ale i třeba taková dekapitace v autě prozkouší vaše žaludky. Ano, je to masakr, ale zároveň je to strašná sračička. Po dlouhém rozjezdu tak bude zdejší brutalita vaší největší odměnou. ()

darkrobyk

Italský Patrick trochu pokulhává za svými australskými bratříčky, nejlepší tak jsou typické italské gore scény. Číslo jedna je příprava masa na grilování, následuje zavěšení na hák a dekapitace hlavy. Výrazně slabší je uvaření, spálení proudem a roztrhání psy, které je pouze v náznaku. Pěkné ženy se bez ostychu svlékají a čekají na sex, muži však po nich nijak netouží. Co lze čekat, když muž vstoupí do ložnice, kde odpočívá nahá žena na lůžku? Pokud jde o zloděje, pak nic divokého. Jak mám italské filmy rád, tak tohle je slabý průměr. A čekal jsem větší bizarnosti, které ani vyvržená kočka v lednici nezachránila. Hudba dobrá, pokud nezněla rádoby futuristicky, to pak bylo k nevydržení. Na jedno podívání dostačující. ()

LION-MR.T

Průměrná italská práce s dobře spracovaným námětem,odhalených žen a dobře natočených vražd,třeba i těch méně krvavých jako je třeba scéna s autem,ale také kus nudy,který filmu ubírá. Nápad s vraždícími myšlenkamy nepříjde tolik originální,ale zas je to trochu změna. ()

giallo

Tenhle film jsem si neskutečně zamiloval a je alespoň dle mého názoru, ukázkou toho nejlepšího z italské školy horroru. Štiplavé gore efekty, podmanivá atmosféra, nahé násilí, krásné kočky a trashový feeling, tak jak ho umějí jen Italové. Viva Landi, viva Italiano! ()

Marze

Nemohu se rozhodnou jestli se mi tento podivný malý film líbil nebo ho mám nenávidět Je špatný na mnoha úrovních. S párem se pořád něco děje. ()

Nick Tow

Taliani sa s tým skrátka nikdy nepárali. V tomto chrumkavom béčku si azda každý úchyl nájde nejaké to svoje potešeníčko, milovníci "rodokapsových" stories toho najhrubšieho kalibru si pre zmenu zaslintajú nad roztomilou brakovosťou príbehu. No a tu je jedálny lístok: Okultné sily a zjavenia, Gore scény, "Edwoodovské" triky a herecké výkony, Holé baby, čo ukážu ozaj všetko, Fyzické i psychické násilie, Šialený doktor s obočím, aké by mu závidel aj Nosferatu, a ako zákusok aj trochu tej lovestory... Na ČSFD často so zvrhlým potešením čítam, ako niektorí moji kolegovia "horror positive" stotožňujú kvalitu filmu s "originalitou" vrážd. Odporúčam sekvenciu, ktorá sa zjaví približne v 60. minúte filmu. Ak vaša psychopatologická aberácia nájde ukojenie iba vtedy, ak si hneď po gore horrore musíte pustiť porno - tuto to nájdete na podnose v jednom zábere. Ako film je to bullshit /tak na dve hviezdy, hoci niektoré zábery nezaprú fulciovské či argentovské vplyvy/, ako béčková zbesilosť je to takmer klenot /skoro za päť/ takže to spriemerujem na tri a pol... ()

corpsy

Som tak znudený po sledovaní snímku PATRICK VIVE ANCORA, že sa mi o ňom ani nechce písať. A nebyť tých technicky aj atmosféricky dobre natočených vrážd, snáď by som nenapísal ani toľko. ()

Astaroth12

Práve pre toto milujem Taliansky horor. I keď je vo filme jednoduchý príbeh, vie prekvapiť nahotou ci drsnosťou a v takom pekne morbídnom šate. Ale celkom neviem, čo ma v tomto filme bavilo viac. Nahota bola dá sa povedat od začiatku až po koniec. Herečky vybrané krásne a hlavne také, čo sa to nebáli ukázať ani tie najintímnejšie detaily. Ďalšia silná stránka tohto filmu je gore, hned od prvého upáleného v bazéne cez vrták v ženskom vaginalisu( tá scéna je mimochodom najlepšou) až po roztrhanie vlčiakmi. Je pravda, že nie všetky vraždy mali svoj zmysel či zaujímavosť. Ale mna to nejako teraz nezaujímalo. Nechal som sa unášať rýchlim tempom a krvavosťou. Hádam i taký David Cronenberg si z tohto filmu niečo vzal. Som veľmi rád, že som tento zabudnutý skvost objavil, Silne 4*, na tu 5* tu niečo málo ešte chýbalo. Hádam, keď dám repete, tak možno .... ()

K.I.N.G.

Patrick stále žije a má v úmyslu se pomstít všem možným adeptům, kteří mohli zavinit nehodu, při které se kvůli letící láhvi, vyhozené z jedoucího auta, při nárazu do hlavy dostal do komatu. Jsou zde k vidění méně zajímavé vraždy jako jakési podivné utopení v bazénu či otrávení plynem v autě, ale na druhou stranu daleko víc je tu těch zajímavějších, jako useknutí hlavy okénkem od auta, roztrhání psy atd. Dále je nutno zmínit, že tento horor má silně erotický, dokonce až porno nádech. V rámci hororů slušný kousek, ale mě, jako příznivce klasické italské hororové tvorby nijak extra nepotěšil. ()

Gorehound

Taliansky horror v jeho najčistšej podobe, paráda. Perfektná lokácia starého zámku, nahota, typická talianska horrorová hudba a niekoľko nezabudnuteľných gore scén. Ten film som síce objavil až neskôr, ale má presne tú atmosféru európskych gore horrorov z prelomu 70´s/80´s, ktorú milujem a približme od polovice krásne graduje v spomínané nezabudnuteľné gore scény, pričom nechýba ani napätie a atmosféra. Pecka! ()

kosta73

Jako celek solidní hororové dílko zcela poplatné době a místě vzniku. Navíc obsahuje jedno z nejnechutnějších zabití, jaké jsem měl dosud tu čest vidět. ()

tenebrae86

Levná italská kopie australského paranormal hororu Patrick z roku 1978. Telekineze a podobné schopnosti mi ve filmech nic neříkají a původní Patrick mě moc nebavil, ale i tak jsem byl na tuhle verzi zvědavý, jelikož Italové byli jak známo v hororovém žánru mistry. Bohužel první půlka je totální nuda. Vlastně celých 50 minut se doslova vůbec nic neděje! Celé to působí děsně amatérsky a nebýt krásných žen a všudypřítomné nahoty, pravděpodobně bych film po 20 minutách vypnul. Erotiky je tu opravdu hodně, až jsem si chvílema říkal, jestli náhodou nekoukám na nějaký soudobý porno horor od Joe D´Amata. Stylem by to odpovídalo, ale troufám si říct, že D´Amato by to natočil lépe. U jeho filmů se totiž nenudím, ani když se v nich nic neděje. Vydržet těch 50 minut bylo utrpením, ale pak se jako lusknutím prstu změní tempo, zhoustne atmosféra a začnout se dít věci. Scény úmrtí a gore efekty jsou tady možná přehnaně perverzní a samoúčelné, ale naprosto libové a i zkušeného diváka dokáží zneklidnit. Už se mi dlouho nestalo, abych u filmu na znamení obdivu zhnuseně kroutil hlavou. Bravo! Fakt škoda té první půlky, tu tvůrcům neodpustím a více než 3 hvězdy filmu neudělím, ale jsem rád, že jsem ho vydržel zkouknout celý. Vyplatilo se to. ()

kkarx

Já nějak nevím, jestli to mám vůbec hodnotit. Čekal jsem normální horor, ale tohle byl spíš takový sleazy trash a ten nemám moc v lásce. A v tomhle filmu je toho dost, co mě odpuzuje. Nemá souvislý děj, ale za to má hnusnou hudbu. :) Herci jsou vesměs přítomni kvůli divnému ksichtu, herečky kvůli velikosti poprsí a ochotou ho ukázat. Překvapila mě účast Bozzuffiho. Nepoznal jsem ho. Nejspíš byl naschvál k nepoznání namaskovaný knírem a tupé, aby si neutrhl ostudu. Je to smutné, když tak dobrý herec skončí v takovém filmu. K plusům můžu přičíst jednu erotickou scénu moc hezké blondýnky, pro někoho pak některé dobře vyvedené docela drsné gore efekty, místy atmosféru. Směšná mi ovšem přišla scéna roztrhání psy. (porovnejte např. s Fulcim) Psi při útoku vrtí ocasem a jako správná štěnata lehce ohlodávají svoji oběť. :) Další scéna vraždy mě taky rozesmála a musím přiznat, že i překvapila - useknutí hlavy stahovacím okénkem automobilu jsem tedy ani v nejmenším nečekal. Nakonec to nejlepší - scéna názorně ilustrující, co se stane, když berete BDSM praktiky příliš vážně. Velmi poučné. :) ()

Pauliee

Veľmi zábavný taliansky horor. Ani neviem do akého podžánru by som to mal zaradiť, tak nebudem robiť zo seba múdreho a nechám to na iných. Hlavné motto príbehu je to, že 5 ľudí je pozvaných do opusteného zámku a nikto z nich v podstate nevie prečo. Sledujeme ich povahy a pomaly si niektorí začnú liezť na nervy. Všetko sa, ale amení keď zomrie prvý človek. A že to nieje zabitie hocijaké. Vidíme, že toho určite nebol schopný žijúci človek. Áno bol to Patrick, ktorý je v kóme a pomocou myšlienok zabíja týchto ľudí. A ku koncu sa aj dozvieme, že prečo tak tomu je. Ale to nieje ťažké odhaliť aj pred tým než sa to vysloví. Príbeh vyzerá byť dosť o ničom, klasický béčkovitý. Ale spracovanie tak to ma dostalo! Ide tu hlavne o originalitu takmer všetkých zabití a aj po gore stránke je to zvládnuté úžasne. Nebudem prezrádzať ani jedno zabitie, to si proste musíte vychutnať samy. Plus ešte k tomu tu máme nádhernú sexuálnu scénu. Patrick still lives je vážne dobrý film, ktorý odporúčam každému kto má rád vraždy a gore. ()