poster

Les Misérables in Concert (divadelní záznam)

Muzikál

Velká Británie / Francie, 1995, 160 min

Režie:

Gavin Taylor

Předloha:

Victor Hugo (kniha)

Střih:

Nigel Cattle
(další profese)

Komentáře uživatelů k divadelnímu záznamu (17)

 • StarsFan
  *****

  Dost možná nejlepší živé vystoupení muzikálových Bídníků, jaké kdy zaznamenala kamera. Colm Wilkinson a Philip Quast v hlavních rolích jsou samozřejmě skvělí, v tomhle obsazení však nezaostává nikdo, takže i takový Thenadier v podání expresivního Aluna Armstronga mě nesmírně bavil. A jako bonus je tu Colmovo fenomenální Bring Him Home, které nepřekoná snad žádná studiová nahrávka, a závěrečné Do You Hear The People Sing v podání 17 Valjeanů z celého světa včetně České republiky.(3.2.2016)

 • troufalka
  *****

  Jako první jsem viděla koncert z Londýna z roku 2010, ale obě verze jsou dobré a mají silné obsazení. Nejvíc se mi líbila Lea Salonga jako Eponine v první verzi a jako Fantina v té druhé.(20.1.2015)

 • Beckett51
  *****

  Bring Him Home!(18.2.2013)

 • Thomick
  *****

  Takhle vypadá master of the house, Sacho. :) A vůbec, pro mě s přehledem nejlepší obsazení, vyhovovala mi uplně každá postava (Eponine, opět, top top top!).(10.1.2013)

 • hans500
  *****

  Možná nejlepší muzikál vůbec s nejlepším možným obsazením. Colm Wiklinson je jako Valjean takřka dokonalý, výtečný je Philip Quast jako Javert a výborný Michael Ball jako Marius, ostatní jsou samozřejmě taky perfektní, ale tito tři jsou nejlepší. A v závěru tohoto koncertu se 17 Valjeany z různých zemí nechybí ani jeho český představitel Jan Ježek.(15.7.2009)

 • Unnamed
  *****

  Už už jsem chtěl dát tomuto koncertnímu záznamu 4* (přeci jen to bylo "jen" o zpěvu a nebylo by to fér), když najednou začala píseň epilogu. Příchod 17 zahraničních Valjeanů byl pak potom dokonalým výsměchem mému úmyslu, protože po něčem takovém se nic jiného než 5* dát nedá! Nedokáži si ani představit tu atmosféru být přímo tam na místě... zažít někdy něco podobného, mohl bych ihned poté zemřít s obrovským úsměvem na tváři.(21.1.2013)

 • filmmovier
  *****

  Koncert ke 25. výročí je nepatrně lepší, ale tenhle má absolutního Valjeana a absolutního Thenardiéra (Colm Wilkinson a Alun Armstrong jsou prostě nepřekonatelní), ale ostatní byli samozřejmě také naprosto perfektní. A závěrečné Do You Hear the People Sing? v podání 17 Valjeanů z celého světa včetně českého Jana Ježka je to úplně nejlepší, co jsem kdy v životě slyšel a vždycky mi to spolehlivě dodá husí kůži. Ostatně jako úplně celý tenhle muzikál.(20.3.2019)

 • HawkeyeSaw
  *****

  Myslím, že se jedná o nepřekonatelné koncertní ztvárnění tohoto už tak dokonalého muzikálu. Text české části mezinárodní písně Valjeanů v podání Jana Ježka ,,chcem tady žít, už máme bídy dost i běd a svévolí" zasazený mezi norštinu a dánštinu,který se v závěru koncertu ozve, je skutečně jedinečným zážitkem k poslechu; především tedy zaslouží ocenění myšlenka organizátorů na sezvání 17ti světových představitelů Valjeana na jedno pódium.(6.9.2012)

 • Kremik
  *****

  Jednoduše řečeno, dokonalé. Nepopsatelný zážitek, ač jde víceméně "jen" o koncert. Žádný slabý článek, emoce člověkem cloumají více, než u všech filmových zpracování dohromady. Každá píseň je takřka dokonalá, ale opravdu bych chtěl vypíchnout Aluna Armstronga a jeho Master of the house :) Colm Wilkinson je a asi i zůstane nejlepším Valjeanem. Všechno do sebe krásně zapadlo a zrodilo se něco naprosto vyjímečného.(17.2.2013)

 • Haide
  *****

  Jaká slast pro mé uši! Naprosto skvělé obsazení! Nejlepší verze, jakou jsem kdy slyšela. A kdyby to bylo možné, dala bych i více než 5* specielně za Philipa Quasta, protože ten se narodil pro tuto roli.(15.1.2011)

 • MaxForValue
  *****

  Les Miserables sú pre mňa srdcovou témou a to videnia tejto verzie. Oproti výročnej verzii z roku 2010 je to podstatne úspornejšie, ale o to srdcervúcejšie a energickejšie. Fantastické obsadenie na každej jednej z postáv (Quast - Javert, Wilkinson - Valjean, Salonga - Eponine, Kuhn - Cossette a hlavne strhujúci Michael Ball ako Marius Pontmercy), skvelá práca dirigenta, vďačné publikum, 99% zážitok. To 1% si nechávam k dobru.(28.1.2013)

 • Gig
  *****

  Souhlasím s komentářem viz. Košoun. Je opravdu jedno kdo, kde a v jaké řeči to zpívá. Pořád to má svůj "drajv" a emoce. Jen to neplatí v Polštině. To se nedá poslouchat, to není melodické.... "Sluchaj co zpieva lud..." .(14.3.2013)

 • kukkik
  *****

  Úžasná verze Bídníků, skvělí zpěváci, krásné propracované kostýmy. Viděl jsem představení k 25. výročí ale tato verze se mi líbila mnohem, mnohem víc. Herci tu nepřehrávají, ve svých rolícj jsou uvěřitelní. Snad nejvíce se mi líbilo obsazení postav "master of the house" a jeho družky, ti dva ve svých rolích byli úplně dokonalí jak vzhledem tak zpěvem a choreografií. 5/5(19.1.2020)

 • IrisB
  *****

  Naprosto perfektní koncert. Michael Maguire je moc pěkný Enjorlas (promluvila fanynka českého Enjorlase Tomáše Trapla) Není tam nikdo, kdo by byl slabý. Jedná se skutečně o dream team. Mé oblíbené písně Look Down, ABC café, Do you hear the people sing a hlavně One day more vynikají a běhá z nich mráz po celém těle. Přiznávám ale, že k slzám mě dohnal až závěrečný výstup 17 Jeanu Valjeanu z celého světa. Neubránila jsem se dojetí ve chvíli, kdy se v závalu hatmatilky najednou ozvalo "Chcem´ tady žít! Už máme bídy dost i běd a svévolí!" Jan Ježek se hlasově neztratil. Dokonce bych řekla, že naopak. Skutečná lahůdka.(13.3.2011)

 • Thorian
  *****

  Nemám muzikály nějak zvlášť v oblibě, ale tenhle mě zatraceně mile překvapil. Nemůžu nic než chválit výborné zpěváky a přenádhernou hudbu - někdy dojemná a pomalá, jindy svižná a rázná. Ze skladeb Look down a Work song zpívaných celým sborem až běhal mráz po zádech, píseň samotářky by snad rozplakala i mrtvého. Jasných pět hvězd.(17.10.2007)

 • MadOrangeCZ
  *****

  Za mě 100 % bez debaty a měřítko pro jakékoli budoucí výroční nebo jiné koncerty.(21.11.2012)

 • Azitras
  *****

  Hudebně nejlepší verze(9.5.2015)