Les Misérables in Concert (divadelní záznam)

Muzikál

Velká Británie / Francie, 1995, 160 min

Gavin Taylor

Předloha:

Victor Hugo (kniha)

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (15)

Dost možná nejlepší živé vystoupení muzikálových Bídníků, jaké kdy zaznamenala kamera. Colm Wilkinson a Philip Quast v hlavních rolích jsou samozřejmě skvělí, v tomhle obsazení však nezaostává nikdo, takže i takový Thenadier v podání expresivního Aluna Armstronga mě nesmírně bavil. A jako bonus je tu Colmovo fenomenální Bring Him Home, které nepřekoná snad žádná studiová nahrávka, a závěrečné Do You Hear The People Sing v podání 17 Valjeanů z celého světa včetně České republiky.(3.2.2016)

Jako první jsem viděla koncert z Londýna z roku 2010, ale obě verze jsou dobré a mají silné obsazení. Nejvíc se mi líbila Lea Salonga jako Eponine v první verzi a jako Fantina v té druhé.(20.1.2015)

Bring Him Home!(18.2.2013)

Takhle vypadá master of the house, Sacho. :) A vůbec, pro mě s přehledem nejlepší obsazení, vyhovovala mi uplně každá postava (Eponine, opět, top top top!).(10.1.2013)

Možná nejlepší muzikál vůbec s nejlepším možným obsazením. Colm Wiklinson je jako Valjean takřka dokonalý, výtečný je Philip Quast jako Javert a výborný Michael Ball jako Marius, ostatní jsou samozřejmě taky perfektní, ale tito tři jsou nejlepší. A v závěru tohoto koncertu se 17 Valjeany z různých zemí nechybí ani jeho český představitel Jan Ježek.(15.7.2009)

Už už jsem chtěl dát tomuto koncertnímu záznamu 4* (přeci jen to bylo "jen" o zpěvu a nebylo by to fér), když najednou začala píseň epilogu. Příchod 17 zahraničních Valjeanů byl pak potom dokonalým výsměchem mému úmyslu, protože po něčem takovém se nic jiného než 5* dát nedá! Nedokáži si ani představit tu atmosféru být přímo tam na místě... zažít někdy něco podobného, mohl bych ihned poté zemřít s obrovským úsměvem na tváři.(21.1.2013)

Myslím, že se jedná o nepřekonatelné koncertní ztvárnění tohoto už tak dokonalého muzikálu. Text české části mezinárodní písně Valjeanů v podání Jana Ježka ,,chcem tady žít, už máme bídy dost i běd a svévolí" zasazený mezi norštinu a dánštinu,který se v závěru koncertu ozve, je skutečně jedinečným zážitkem k poslechu; především tedy zaslouží ocenění myšlenka organizátorů na sezvání 17ti světových představitelů Valjeana na jedno pódium.(6.9.2012)

Jednoduše řečeno, dokonalé. Nepopsatelný zážitek, ač jde víceméně "jen" o koncert. Žádný slabý článek, emoce člověkem cloumají více, než u všech filmových zpracování dohromady. Každá píseň je takřka dokonalá, ale opravdu bych chtěl vypíchnout Aluna Armstronga a jeho Master of the house :) Colm Wilkinson je a asi i zůstane nejlepším Valjeanem. Všechno do sebe krásně zapadlo a zrodilo se něco naprosto vyjímečného.(17.2.2013)

Jaká slast pro mé uši! Naprosto skvělé obsazení! Nejlepší verze, jakou jsem kdy slyšela. A kdyby to bylo možné, dala bych i více než 5* specielně za Philipa Quasta, protože ten se narodil pro tuto roli.(15.1.2011)

Les Miserables sú pre mňa srdcovou témou a to videnia tejto verzie. Oproti výročnej verzii z roku 2010 je to podstatne úspornejšie, ale o to srdcervúcejšie a energickejšie. Fantastické obsadenie na každej jednej z postáv (Quast - Javert, Wilkinson - Valjean, Salonga - Eponine, Kuhn - Cossette a hlavne strhujúci Michael Ball ako Marius Pontmercy), skvelá práca dirigenta, vďačné publikum, 99% zážitok. To 1% si nechávam k dobru.(28.1.2013)

Souhlasím s komentářem viz. Košoun. Je opravdu jedno kdo, kde a v jaké řeči to zpívá. Pořád to má svůj "drajv" a emoce. Jen to neplatí v Polštině. To se nedá poslouchat, to není melodické.... "Sluchaj co zpieva lud..." .(14.3.2013)

Naprosto perfektní koncert. Michael Maguire je moc pěkný Enjorlas (promluvila fanynka českého Enjorlase Tomáše Trapla) Není tam nikdo, kdo by byl slabý. Jedná se skutečně o dream team. Mé oblíbené písně Look Down, ABC café, Do you hear the people sing a hlavně One day more vynikají a běhá z nich mráz po celém těle. Přiznávám ale, že k slzám mě dohnal až závěrečný výstup 17 Jeanu Valjeanu z celého světa. Neubránila jsem se dojetí ve chvíli, kdy se v závalu hatmatilky najednou ozvalo "Chcem´ tady žít! Už máme bídy dost i běd a svévolí!" Jan Ježek se hlasově neztratil. Dokonce bych řekla, že naopak. Skutečná lahůdka.(13.3.2011)

Nemám muzikály nějak zvlášť v oblibě, ale tenhle mě zatraceně mile překvapil. Nemůžu nic než chválit výborné zpěváky a přenádhernou hudbu - někdy dojemná a pomalá, jindy svižná a rázná. Ze skladeb Look down a Work song zpívaných celým sborem až běhal mráz po zádech, píseň samotářky by snad rozplakala i mrtvého. Jasných pět hvězd.(17.10.2007)

Za mě 100 % bez debaty a měřítko pro jakékoli budoucí výroční nebo jiné koncerty.(21.11.2012)

Hudebně nejlepší verze(9.5.2015)