Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klasický příběh o tom, jak jedinec může navždy změnit svět. William Tyndale je sledován agenty krále Jindřicha VIII. Aby se vyhnul zajetí, byl nucen cestovat po Evropě. Celou tu dobu pracoval na dokončení úkolu, jímž byl posedlý - přeložit Bibli svým krajanům z řečtiny a latiny do angličtiny. Dnes je Tyndale označován jako „otec anglické Bible“. (Amper01)

(více)

Recenze (2)

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Životní příběh muže, který se zasadil o to, aby se ke Slovu Božímu dostali i obyčejní smrtelníci. Díky takovým jako je on je dnes Bible téměř ve všech jazycích světa. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Film popisuje životopisný príbeh anglického učenca, ktorý napriek nariadeniu preložil Nový zákon z gréckeho jazyka do anglického a snažil sa, aby si ho mohol prečítať každý človek, za čo bol stíhaný a neskôr upálený (rovnako ako predtým jeho knihy) ako heretik. Vo filme však zabúdajú spomenúť, že biblia už dávno predtým do anglického jazyka preložená bola, Tyndale nebol teda prvý, aj keď to bol iba preklad z latinčiny. Škoda, že spracovanie pôsobí príliš televízne a aj tempo je málo záživné. ()

Reklama

Reklama