Elvis (TV film)

Elvis Presley

Elvis

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1979, 150 min

Když probírám staré vinylové desky, která rád poslouchám, patří k nim bezesporu také Elvis. Co píseň, to hudební paráda. Ve stejném duchu filmy o něm rád sleduju. Musím uznat, že Russell má tah na branku. Co se týče zpěvu, bláhově jsem si myslel, že právě zpívá Elvis. Jé, aha, no tak to je překvapení. Vůbec jsem netušil, že jde o předělávku písní jiným interpretem. Koukal jsem jako blázen. Cože? Elvis nebyl přece jenom obyčejný zpěvák, ale opěvovaná rock'n'rollová legenda. Vědom si té skutečnosti, jdu si pustit desku From Elvis In Memphis.(3.9.2017)

Russel je celkem dobrý. Věřím mu jeho úctu k legendě Elvise, ovšem Elvis je Elvis. Film jako celek bohužel vůbec nefunguje a ztrácí na kompaktnosti. Typické elvisovské scény jsou poté osvěžením, však bohužel i nuceným prostředkem. Nejsvětlejší moment je nejspíš píseň Suspisious mind v Presleyho domě, ta parádní uvolněnost. Nemyslím si, že vůbec lze nějak výrazně lépe natočit snímek o Presleym, a tak dávám tři a půl.(6.11.2012)

Russel jako Elvis naprosto skvělý. Jako kluk jsem viděl v kině Jadran Panorama. (pak trošku nechápu, proč je uváděn jako televizní film) A tam na mě zapůsobil tak mohutně, že jsem ihned zakoupil mizernou kazetu Emgeton a na ni nechal nahrát Elvise, byť jsem do té doby žil jenom Beatles. Takže na mě zapůsobil osvětově a tím pádem ty tři hvězdy musím dát. (pak jsem ale taky zkusil střelit do zapnuté televize jako Elvis - (byla to šupa! - a stará televize z půdy - to se prostě musí vyzkoušet....)(13.12.2014)

USA daly světu atomovou bombu, Coca-Colu a Elvise. O tom, že Elvis byl skutečný král r´n ´r není pochyb. Film zachycuje Elvisův život od dětství až po jeho obrovský comeback v roce 1969. Velký důraz Carpenter položil na Elvisovu citlivou povahu, zejména jeho lásku k matce. Elvise zde popisuje jako velice citlivého muže, jehož srdce bylo obrovské, avšak v životě mu neustále k opravdovému štěstí cosi scházelo. Vynikající výkon a beze sporu životní role Kurta Russela jako Elvise Presleyho.(20.8.2012)

Film jsem viděl v roce 1981 na nějakém filmovém festivalu ve starém Edenu. Neznal jsem ani Carpentera ani Kurta Russella, ale ten film mě naprosto dostal. Teprve později, po shlédnutí spousty materiálů s Elvisem "live" jsem docenil jednak Carpenterovu práci a jednak fantastický výkon Russella, který dokonale vystihnul nejen Elvisův charakteristický pohyb, ale i jeho mimiku a gesta. Chápu že můj komentář je poněkud nostalgický, ale názor jsem nezměnil ani po opětovném shlédnutí filmu po 30 letech. Jo - tenkrát se říkalo, že to celé nazpíval Russell, ale to je asi blbost, že jo. Nebo ....... :-)(26.9.2011)

• - Ačkoliv měl John Carpenter stovky originálních písní Elvise Presleyho, často i jednu skladbu v několika různých verzích, z nepochopitelných důvodů se rozhodl Elvisovy písně k filmu nechat nově přezpívat neznámému country zpěvákovi Ronnie McDowellovi. Ačkoliv McDowell odvedl skvělou práci, a dokonce i odborníci jeho zpěv od originálu Elvise často nerozeznali, snímek ztratil na umělecké hodnotě. (BrianStorker)

• - Otce Elvise (Kurt Russell) hrál jeho skutečný otec Bing Russell. (sator)