Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za svého života se stal králem. Po své smrti legendou. V červenci roku 1969 se koncertem v luxusním lasvegaském hotelu International vrátil po mnohaleté odmlce na pódium nekorunovaný král rock’n’rollu Elvis Presley. Odstartoval tak své poslední nekonečné turné po Spojených státech, turné, během něhož vystoupil na jedenácti stech koncertech, turné, které přervala až jeho tragická smrt v roce 1977. Film režiséra Carpentera, jeden z mnoha, které byly o Elvisu Presleym natočeny, si zvolil tento okamžik, tak klíčový pro jeho další život a kariéru, za odrazový můstek k vyprávění o životě muže, který poznamenal dějiny světové pop-music tak jako nikdo jiný. Muže, jehož smrti dodnes někteří lidé odmítají uvěřit a kloní se k nejrůznějším divokým teoriím. Jako je ta, že přišel na Zemi z kosmické lodi a vrátil se na ni poté, co tu naplnil své poslání. Muže, jehož osobitý styl, vycházející z černošské hudby a z country, zásadním způsobem ovlivnil vývoj populární hudby. Muže, jehož sláva nevybledla ani po více než čtvrtstoletí od jeho smrti, na jehož kontě je dodnes více než půldruhé miliardy prodaných nosičů, jehož sídlo v Memphisu je součástí jedné z pěti nejžádanějších turistických cest po USA, jehož napodobitelů, soutěžících na pravidelných setkáních o nejlepší výkon, je jenom v USA na tři a půl tisíce… Ideálního představitele nalezl Carpenter v Kurtu Russellovi, který má nesporně hlavní zásluhu na tom, že film byl v r. 1980 nominován na Zlatý glóbus. (Česká televize)

(více)

Recenze (50)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Omlouvám se za trochu osobní komentář. Bohužel si tento film pamatuji jen dětskýma očima. Dávali to tenkrát ještě za rudé bratrské lásky na západoněmecké stanici ARD, kterou jsme taktak naladili. Elvise jsem tenkrát děsně žral a tak jsem byl štastný, že s ním natočili film. To jsem ještě netušil, že to byl falešnej Elvis, že ho hrál Kurt Russel. Od těch dob děsně žeru i Kurta Russela. ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Poslední díl skládačky zapadl, a tak mohu prohlásit, že Carpenterovu filmografii mám už kompletně nakoukanou. Co se týče samotného filmu, tak na Carpentera netypický žánr životopisného filmu, kterému by neškodilo trochu zkrátit stopáž, jelikož napětí nebo akci zde nečekejte, takže při sledu scén z Elvisova života se budete později už trochu nudit. A na to, aby se film zabýval Elvisovými excesy a problémům s drogami a jeho nadváze v posledních letech života, vzniknul příliš brzo po jeho smrti, takže posledním rokem, kterým se film zaobírá je Elvisův comeback v 1969. Kurt Russel podává dobrý výkon, ale zpočátku byl na roli Elvise ve školních letech už přeci jen trochu starý, ale to je jen detail. 6/10 ()

Reklama

Vampireman 

všechny recenze uživatele

Carpenter mohl umět. Na televizní formát a kapesnej rozpočet (pár míst vypadá dost lacině) vymáčkl z filmu max, co mu mohli producenti dva roky po Elvisově smrti povolit, čili žádný drogový dráma, prostě jednoduchý, historicky věrný film. DVD verze má 168 minut, ostříhaná TV verze 117. Nenudil jsem se, ale já mám k Elvisovi blízko. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - 22 ČERVENCE 1969. Vítejte v Las Vegas. Dnes večer Elvis živě........... Elvis Presley po devíti letech opět stane před diváky a zahraje něco ze svého repertoáru. Jeho starostí je, zda to vůbec zvládne, zda ho nikdo nezabije a zda si bude pamatovat texty svých písní. Kdybych nevěděl, kdo že ho hraje, Kurta Russella bych pod maskou Elvise nehledal. Povedený pohled do jedné části života jednoho z nejpopulárnéjších Rockových hvězd. CITÁT - Chtěl jsem kolo mami, ne kytaru............ ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Když probírám staré vinylové desky, která rád poslouchám, patří k nim bezesporu také Elvis. Co píseň, to hudební paráda. Ve stejném duchu filmy o něm rád sleduju. Musím uznat, že Russell má tah na branku. Co se týče zpěvu, bláhově jsem si myslel, že právě zpívá Elvis. Jé, aha, no tak to je překvapení. Vůbec jsem netušil, že jde o předělávku písní jiným interpretem. Koukal jsem jako blázen. Cože? Elvis nebyl přece jenom obyčejný zpěvák, ale opěvovaná rock'n'rollová legenda. Vědom si té skutečnosti, jdu si pustit desku From Elvis In Memphis. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (3)

  • Otce Elvise (Kurt Russell) hrál jeho skutečný otec Bing Russell. (sator)
  • Ačkoliv měl John Carpenter stovky originálních písní Elvise Presleyho, často i jednu skladbu v několika různých verzích, z nepochopitelných důvodů se rozhodl Elvisovy písně k filmu nechat nově přezpívat neznámému country zpěvákovi Ronnie McDowellovi. Ačkoliv McDowell odvedl skvělou práci, a dokonce i odborníci jeho zpěv od originálu Elvise často nerozeznali, snímek ztratil na umělecké hodnotě. (BrianStorker)

Reklama

Reklama