Reklama

Reklama

MH370: Ztracené letadlo

(seriál)
  • Velká Británie MH370: The Plane That Disappeared
Trailer
Dokumentární
Velká Británie, 2023, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

V roce 2014 zmizelo beze stopy letadlo s 239 lidmi. Dokumentární seriál o jedné z největších novodobých záhad – letu MH370. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokument plný konšpirácii, ktorý musíte dvakrát preprať, aby ste získali niečo užitočného. Najväčšia záhada letectva všetkých čias, človek sa pýta, čo sa v skutočnosti stalo, no po troch hodinách zistí, že odpovede ani návrhy neprišli žiadne. Minimálne dve hodiny bol dokument len stratou času, dávajúc priestor debilom, ktorí hovoria o zostrelení lietadla jednou či druhou mocnosťou, alebo rovno, že to mimozemšťania možno uniesli. Máme mobilné telefóny, radary, satelity, myslíme si o sebe, akí sme vyspelí, no jediné, čo takmer po dekáde od pádu lietadla vieme, je len to, že spadlo a my nevieme prečo. Nevieme ani kde leží. Tak trávime čas tvorbou dokumentov so senzácie chtivými ľuďmi, aby si tí mohli ukradnúť svoj priestor kdesi na sociálnej sieti a tvárili sa ako influenceri. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Dokument, který dopřává zbytečný prostor lidem, kteří si ho nezaslouží, protože jde o zjevné attention whores a pochybné manipulátory. Je hezké, že po vytvoření dvou zcela absurdních hypotéz postavených na čistých smyšlenkách a technických nepřenostech nechá zaznít i hlasy skeptiků, ale je to trochu zvrácená logika - nechat manipulátory fabulovat a pak pár racionálních hlasů říct, že jejich konstrukce popírají fakta a nemá cenu se jimi ani zabývat. Popravdě se nedozvíme nic víc než z hodiny mnohem skromnějších a lépe strukturovaných Vyšetřování leteckých neštěstí. Naprosto chybí hlasy nezúčastněných vyšetřovatelů, nahrazují je webové nadšenci a experti, kteří to dělali čistě jako volnočasovou aktivitu. Jen se tak opakují známá odhalení doplněná o sérii otravných honů na divoké kachny a cibulkovských nařčení kdo je čí agent. Plus nějaké to emoční porníčko ztýraných rodin, které v zoufalé touze po odpovědích občas sednou na lep lidem, co umí zneužít neštěstí druhých... ()

Reklama

Caminzind 

všechny recenze uživatele

Uh, ještě že to nepřekročilo ty tři díly, protože už mě pomalu začínal svědět mozek. Tenhle případ jsem nikdy nesledoval, a tento dokument jen potvrdil, že opravdu nebylo proč jej sledovat. Nějakým ťamanům (bez urážky) se kdesi v Pacifiku, anebo možná více jakoby vlevo dole až v Indickém oceánu ztratí letadlo, to je mi záhada. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Poměrně slušně ucelené shrnutí toho, co je k případu ztraceného MH370 dosud známo. Ale jelikož jde stále o neobjasněný případ, dostávájí logicky více prostoru skupiny odborníku, samozvaných odborníků, renomovaných žurnalistů či nájemných pisálků, kteří zde prezentují své teorie. I z pohledu laika mají však všechny tři hlavní prezentované teorie poměrně dost logických nebo technických děr a je vlastně dost možné, že případ ztraceného MH370 nakonec zůstane bez jasných odpovědí a neprůstřelných důkazů. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Ten psychopat dookola obviňujúci Rusov a tá psychopatka, ktorá nás akože napínala až do finále, v ktorom "odhalila", že za tým boli Američania, tak hlavne tí dvaja prečo dostali toľko priestoru? Na nervy, chudáci pozostalí, toto vidieť ako jeden z nich, tak Netflix žalujem! Prd som sa dozvedel (a aj keď je jasné, že niekto od začiatku vie a je pravdepodobné, že spomínané veľmoci v tom možno aj budú mať svoje večne špinavé prsty... podané je to tu ale vulgárne a senzácie chtivo, až je to odpudzujúce). ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • V dokumentu se hovoří o tom, že bylo možné zavolat cestujícím ztraceného letu MH370 ještě v následujících čtyřech dnech po zmizení. Potvrdilo to 19 rodin. Jedná se o jev zvaný „fantomové vyzvánění“, při němž se zdá, že volané číslo je dostupné, byť v systému momentálně není k nalezení a nelze se s číslem spojit. Jedná se o psychologickou pomůcku, aby volající vyčkal u telefonu, zatímco se systém snaží najít konkrétní zařízení. (dan4815)

Reklama

Reklama