Reklama

Reklama

Biohazard

  • USA Dead Space
Sci-Fi / Horor
USA, 1991, 72 min

Vesmírný záchranář Steve Krieger (Singer) se svým robotem Tinpanem zareaguje na tísňové volání z laboratoře na planetě Phaebon. Místním vědcům se vymknul z rukou experiment se smrtelně nebezpečným virem a ten zmutoval do vražedného monstra... Debut režiséra Freda Galla. Ten upoutal svým studentským filmem pozornost Rogera Cormana, který mu zaprodukoval tento film a nechal ho do něj použít trikové záběry ze svého opusu magnum, space opery SADOR, VLÁDCE VESMÍRU. (choze)

(více)

Recenze (16)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Bryan Cranston musel upsat svou duši ďáblu, protože zatímco snad všichni ostatní tvůrci tohoto filmu museli nutně zaznamenat kariérní propad, jeho hvězda dodnes vesele stoupá. Biohazard je totální vesmírný trash, který se ještě snaží svézt na popularitě Cameronových Vetřelců a hodně opožděně i Star Wars. Takové snímky mohou být často velmi zábavné (třeba Matteiův Terminator II je totálně k popukání), ale musím říct, že Biohazard už je na té pomyslné hranici totálního odpadu a zábavný ani tak moc není. Navíc jde prakticky o remake o devět let staršího sci-fi Zakázaný svět (aka Mutant), který ač je taky šíleným béčkem, je o parník zábavnější. Je mi docela líto, že jsem prošvihl projekci tohoto snímku na Festivalu otrlého diváka, vynalézavý živý dabing by byl jistě nutnou přidanou hodnotou k jinak velmi nicotnému zážitku. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Sice to nebylo zrovna nic extra ale nějak extra špatné mi to taky nepřišlo, takový laciný televizní kravina s cool příšerou. Singer není dobrý herec a to co předvádí tady je celkem k smíchu stejně jako ostatní herci kteří snad byly režisérovy kamarádi. Navíc ty kecy kteří kecaly vědátoři mi přišly strašně srandovní. Nicméně masky a loutky mi přišly podařenéa správně béčkové, a díky tomu dávám filmu 2 silnější *. Jenom se člověk musí odprostit od toho že film je prostě až moc hloupej. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Keďže pán herec Votrelec bol v tom čase asi vyťažený ( chystal sa na tretie pokračovanie ), museli sa tvorcovia poobzerať po inom xenomorphovi. Stal sa ním akýsi klon draka a samotného Aliena, nevyzerajúci dvakrát presvedčivo. Dostal za domácu úlohu pozrieť si prvých dvoch VOTRELCOV, aby vedel do čoho pôjde a akú majú jeho šéfovia o tom všetkom predstavu. Výsledok je presne tým, čo sa iba z takejto spolupráce mohlo vyliahnuť. ()

choze odpad!

všechny recenze uživatele

Chudák Mark Singer, tohle si Dar - pán šelem a hrdina V JAKO VÍTĚZSTVÍ opravdu nezasloužil (jak vtipně poznamenal jeden z recenzentů - In space, no one can hear your career scream). Neomylným indikátorem shitovosti jsou hned na začátku filmu zrecyklované záběry z Cormanova SADORA VLÁDCE VESMÍRU - zahlédl jsem je už ve dvou filmech (tenhle je třetí) a oba byly otřesně špatné. Na téhle céčkové kopii VETŘELCE, která si může podat ruce s de Coteauovými CREEPOZOIDS není co pochválit, je to prostoduchá dementní amatéřina od začátku až do konce, jak napoví hned úvodní scéna připomínající úvodní scénu CREEPOZOIDS. Dialogy mezi Singerem a jeho robotem asi měly být jiskřivě vtipné, no nepovedlo se a ostatní dialogy se až moc vyžívají v rádoby vědecké hantýrce. Triky a masky nestojí za nic a navíc jakmile se začne něco dít, třeba monstrum na někoho zaútočí, můžete si být jistí, že to bude natočeno/sestříháno tak, že uvidíte kulový. Děs, běs, hnus a hlavně nuda. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Silně nepovedená kopírka Vetřelce s Beastmastrem v hlavní roli... Nebudem si nic povídat o silně nepovedených a čistě amaterských speciálních efektech, otřesném výkonu všech zůčastněných (od herců až po režiséra) a naprosto debilním scénáři, ale zmíním věc, která mě zaujala nejvíce... Určitě to chce taky poměrně velkou dávku talentu, natočit 66-ti minutový film takovým způsobem, aby se zdál dvě hodiny dlouhý... A takového talentu má Gallo na rozdávání... ()

Reklama

Reklama