V nepřátelských vodách (TV film)

Hostile Waters

• Německo

Hostile Waters

• Francie

Péril en mer

Thriller / Drama

USA / Německo / Velká Británie / Francie, 1997, 94 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (23)

Tak vážený tento film si rozhodne zaslúži vyššie ohodnotenie, nielen preto že odkrýva málo známe udalosti, ktoré mohli mať obrovský vplyv na ďalší chod ludských dejín, ale vo svojej podstate je film ako taký naozaj vydarený a napínavý až do samého konca. Kto má takéto filmy rád určite si príde na svoje.(25.5.2012)

Kvalitní realistické drama o několika dnech, které mohly otřást nejen hradem, ale celým světem. Každá jaderná ponorka totiž nese takovou zásobu atomových hlavic, že dokáže zničit celý svět. A co víc, jelikož každá ze střel má dolet přibližně pět tisíc kilometrů, může ponorka rozpoutat poslední zúčtování z jakéhokoliv místa na naší planetě. A to si pište, že jakmile by vzlítla první raketa, nejen že by Reaganovo a Gorbačovovo jednání ztroskotalo, ale za pár okamžiků by se přidaly veškeré automatické obranné systémy USA a následně po napadení automaty z USA systémy všech ostatních zemí. Opět byly misky vah na hranici. Naštěstí tam byl kapitán Britanov, aka Rutger Hauer v jedné ze svých kvalitnějších rolí z devadesátých let představující zoufalého, odhodlaného a schopného kapitána ponorky, kterému jeho americký protějšek tentokrát nesahá ani po pupek (což je v americkém filmu nezvyklé). Charaktery Rusů jsou zde vykresleni velice dobře. Žádní hrdinové, ale obyčejní lidé, kteří se snaží co nejlépe sloužit vlasti a zároveň se nezpronevěřit našemu světu jako celku. Srovnání s K-19 se nejde ubránit. Oba jsou to kvalitní ponorková dramata, ale tento je civilnější a méně hrdinský a patetický. Přesto velice lidský.(25.4.2007)

Jeden z velmi povedených ponorkových filmů. Nezvládnutí požáru na palubě sovětské jaderné ponorky s nukleárními střelami by uhasilo nejen summit Gorbačova s Reaganem, ale i miliony lidských životů. Drama o nehodě je natočené napínavě, ale vcelku střízlivě, bez přehnaných efektů a zápletek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-rvB6lpbUzg(11.4.2012)

Z moderních ponorkářských filmů jednoznačně nejlepší, respektuje skutečný průběh události, nezatraktivňuje děj technickými nesmysly jako v Honu na ponorku, ani postavy ruských námořníků nepřibližuje americkému divákovi jako v K-19. Velmi solidní, jako většina filmů z produkce HBO.(20.9.2006)

Nějakou zásadní inovaci v subžánru ponorkových dramat určitě V nepřátelských vodách nepředstavuje. Je celkem zřejmá snaha odvést v rámci možností daných televizním rozpočtem solidní práci a v maximální možné míře se přiblížit skutečným událostem, které se v 2. polovině 80. let v Atlantiku odehrávaly. Nejde tedy o prvoplánovou popkulturní zábavu, ale o realisticky podaný film. Do značné míry se to podobá K-19 Stroj na smrt s tím, že ten měl jako podívaná určená do kin větší rozpočet a hvězdnější obsazení. Američané jsou pochopitelně ti lepší a vždycky o krok napřed, ale scénárista si neodpoustil několik kritických dloubnutí do militaristického smýšlení vysokých důstojníků. Po herecké stránce je to solidní snímek, oba hlavní představitelé patří sice ne do hvězdné kategorie, ale do hereckého popředí. Celkový dojem: 65 %.(13.5.2009)

Napinave drama o jedne z nejznamejsich patalii v dejinach studene valky. Komorni, psychologicke, bez efektu a sroubovane vypjatych scen, ale o to pusobivejsi scenaristicky a hereckymi vykony. Zejmena Rutger Hauer exceluje jako temer v kazde sve roli.(24.2.2008)

Na TV produkci velmi povedený film, přestože nedisponuje efektností (a jistě ani rozpočtem) "áčkových" thrillerů o ponorkách. Téma katastrofy je zpracováno komornějším, civilnějším způsobem, je to o něco méně patetické, než bývá zvykem (ikdyž ani tady dávka patosu nechybí), výrazně kratší a méně pompézní oproti pozdější "K-19 Widowmaker". Rutger Hauer v roli kapitána nepostrádá charisma a dodnes si vybavuji jeho škodolibý úsměv, když na politruka opakovaně vznášel provokativní dotaz: "Jak je v Moskvě?". Nedokážu posoudit, nakolik realisticky snímek vypovídá o nehodě (některé scény se mi jevily hodně přitažené za vlasy), ale každopádně jsem se dobře bavila. Spokojených 76%.(7.5.2009)

Komentář píšu podstatně později než jsem film viděl, takže už nemohu docela přesně vystihnout to, co bych chtěl, ale pamatuji se, že šlo o celkem zajímavou podívanou. Abych ale neokomentoval tento snímek jen tak suše, pročetl jsem si nějaké komentáře a postupně si začal vybavovat, že jde o snímek natočený na základě skutečné události, že Rusové jsou velmi pěkně vylíčeni a propůjčím si ještě závěr monologova komentáře - velice lidský.(17.5.2007)

Slušně zpracované válečné drama odehrávající se za Studené války. Ve skutečnost asi taky stačilo málo a celá planeta možná mohla být vejpůl. Ale naštěstí se tak nestalo a 3. světová nevypukla...Ale přespříliš dobře to zase neskončilo, se skutečností že v Atlantském oceánu (a pravděpodobně nejen tam) leží tuny atomových raket a jaderných reaktorů se asi nedá nic dělat. No asi takhle - mějme na paměti, že bouchnout to může kdykoliv a poslední vůle je v tomto případě asi zbytečná... Snímek byl napínavý, prostředí ponorek a oceánu věrohodné, herecké výkony však ničím zvláštním nevynikaly, konec byl na můj vkus až moc melodramatický. Hned od začátku scény, kdy jeden z mladých námořníku zachraňuje svět, bylo jasné že umře. Takže prodlužování scény s deaktivací reaktoru bylo dost zbytečné. Ale zajímavé i koukatelné to bylo, i s přihlédnutí nato, že téma Studené války není zase až tak často uplatňované na stříbrném plátně.(2.3.2008)

Slusny televizny ponorkovy film, ktory na klasiky zanru ako Ponorka alebo K-19 nema jak vypravou, tak atmosferou. Trochu ma sklamalo, ze vzhladom na to, ze to produkovalo HBO, tak mi spracovanie pripadalo malo kontroverzne a trochu bezzube. Vzhladom na chladne pojatie pribehu ani postavy nie su prilis prekreslene (trochu väcsi priestor predviest sa dostane len Rutger Hauer), takze hlavnym zdrojom napätia ostava len samotna vychodzia zapletka. Jednohubka na jedno pozretie.(11.5.2011)

Kvalitní realistický film.(24.2.2008)

Zajímavý dramatický příběh havarované válečné atomové ponorky v severním atlantiku u břehů Spojených států.(9.5.2008)

Poctivých 70% ve výsledném hodnocení. Obzvlášť za postavu Hauera a Sheena, kterým vizážisti dokázaly vsadit opravdu "mořsko-vlkou" image. Zajímavý psaný úvod a zakončení. Podpořeno chytlavou dějovou linkou. Z negativů si naopak neodpustím nedotažené podvodní záběry, nic neříkající hudební doprovod, chybějící mrazivý zvuk sonaru a naprostý nedostatek bojové akce, která je vždy tím hlavním, co na "ponorkový žánr" platí.(6.11.2011)

• Paity

Nic než jen snaha vytěžit něco z pověstného souboje západ-východ USAxSSSR/CCCP,a le už to trochu ztrácí tu původní chuť. Asi tohle "ponorkové" období bylo dobře uzavřeno Honem na ponorku.(8.2.2013)

Je-li to podle skutečných událostí, tak je ten přepis věrný. Ta věrnost pak způsobuje určitou nezáživnost a strnulost jednotlivých postav, k nimž sympatie získá divák teprve po dolíčení jejich následných životních osudů, které uvedené události významně ovlivní. Prostě televizní klasika...(16.4.2007)

Vedle K-19 Stroje na smrt další adaptace katastrofy na ruské nukleární ponorce. O poznání televiznější zpracování, než u zmiňovaného snímku s Harrisonem Fordem, ale Rutger Hauer je jako kapitán sovětské ponorky daleko víc COOL než právě Harrison.(7.4.2011)

kazdemu kto chce vidiet kvalitny ponorkovy film, tak tento je ten pravy. Na to ze to je tv film je super.(15.10.2006)

Všechno naprosto v pořádku,film si na nic nehraje ,je podle skutečné události naprosto stoprocentní.Ponorky já velice rád proto full.(23.5.2013)

Pekne natoceny thriller. Na sovetske strane at uz ponorce, nebo na generalite velmi sympaticke postavy a napinavy dej, bohuzel na strane americke je to pravy opak, pusobici vetsinou az parodickym dojmem. Na stabu sami krveziznivi pitomci a v ponorce spravni americti drsnaci. Shazuje to jinak dobry film.(16.4.2007)

Celkem pěkné ponorkové drama. Nevím jak by to fungovalo ve skutečnosti, ale jako televizní film to bylo dost dobrý. Dost tomu pomáhá také přítomnost Hauera a Sheena. Rutger byl na devadesátý léta v dobrý fyzický formě (herecky mě nikdy příliš nezklamal). Všechno bylo zkrátka na dobré úrovni. rusové nejsou líčeni jako ožralý a nebezpeční magoři. Musím říct, že lituji, že už jsem tenhle film dlouho neviděl.(30.5.2015)

Co sa tyka spracovania a rozpoctu. je to velmi kvalitny film. 1hviezdu uberam len kvoli efektom,ale inac film je velmi kvalitny a nie je vobec prehnany.(21.11.2012)

<< předchozí 1 2