Reklama

Reklama

Il grande duello

  • Západní Německo Drei Vaterunser für vier Halunken (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Jeden falešně obviněný muž jménem Wermeer, tři brutální lovci hlav bratři Saxonové a chrabrý a spravedlivý "šerif" Clayton rozehrávají drsnou hru na život a na smrt za zvuků Ennia Morriconeho.. (LiVentura)

Recenze (8)

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Dobrý snímek s příchutí opravdu neopakovatelné drsné atmosféry, závěr sice jemně fádní avšak celkovost působí se skvělou a zvláštní hudbou Bacalova velice slušně. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo parádny western. Čo spočiatku vyzerá ako tuctová naháňačka sa postupne mení na svieži filmík s fajn postavami na pozadí a i keď o duel až tak nejde, western slušne baví až do konca... ()

špaček421 

všechny recenze uživatele

Průměrný western s Lee Van Cleefem. Režisér evidentně kopíruje Leoneho, ale vůbec mu to nejde, děj není zajímavý a docela jsem se nudil. Ale Lee jako nikdy nezklamal, stejně jako záporáci, zvláště Horst Frank byl dobrej a ten poďobanej byl fakt hnusnej. Ten mladej nic moc. Hudba byla zajímavá, hlavní téma legendární (použito v Kill Bill), akorát by mě zajímalo, kdo to teda složil, protože v Kill Bill je uveden Luis Bacalov, ale v titulcích tohohle filmu je někdo jinej. (obrázky) ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

7/10 Dalsi nadprumer, jak je to u Cleefa zvykem. ;]] Zase tam ma nejakeho mladeho do dvojky, dej plny zvratu a prekvapeni. Zkratka, kdyz americky western, tak italsky ;]] ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Prvé čo ma na tomto snímku zaujalo bola tá pochmúrna ale zároveň fascinujúca hudobná kompozícia. Soundtrack ktorý dotvára atmosféru je sprevádzaný celím filmom. Drsný Lee Van Cleef opäť boduje a ako šerif pomáha neprávom odsúdenému mladíkovi vyhľadať vraha svojho otca. Nechýbajú skvelo nastrihané prestrelky pohľady do očí, zvraty , a záverečná prestrelka s bossom. Spaghetti western ako vyšitý. Samozrejme keď si to porovnám s takými režisérmi Ako Sergio Leone alebo Corbucci nebolo to úplne dokonalé. Keby že je finálna prestrelka nejako lepšie vymyslená a dlhšia asi by som dal aj plní počet. ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Smutný důkaz toho, že geniální hudba (resp. jen a pouze ústřední motiv, jenž si suverénně vykračuje vedle toho nejlepšího od Morriconeho), dobrá kamera, výprava a schopná režie ještě nemusejí dát dohromady dobrý film. Vidím to na takový lepší, lehce nudící podprůměr, který tak dlouho oddaluje zápletku příběhu, až o ni nikdo nestojí. Naneštěstí si neustále hraje na něco víc. Za pozornost určitě stojí flashbacky a finální souboj, ale díky scénáři a nedostatku originality je to jinak bohužel grande nic. ()

Tormentor665 

všechny recenze uživatele

Základ pro velmi dobrý western v tom bezpochyby je. Herci, především Van Cleef a Horst Frank, však nejsou využití tak, jak mohli být, podobně jako zajímavý příběh, kamerové nájezdy apod. Mohlo to mít klidně přes dvě hoďky, děj by byl propracovanější a člověka by to víc pohltilo. Ale i tak výborně sedlo. ()

Reklama

Reklama