poster

La Leggenda del santo bevitore

 • anglický

  The Legend of the Holy Drinker

Drama

Itálie / Francie, 1988, 127 min

Režie:

Ermanno Olmi

Scénář:

Ermanno Olmi

Hudba:

José Padilla

Producenti:

Roberto Cicutto
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Houdini

  Zlatý Lev(20.12.2005)

 • fragre
  ****

  Hlavní hrdina je člověk po psychickém a morálním kolapsu, který nemá žádný cíl, který se záměrně upíjí. Nenadálý dar a jeho slib, že jej vrátí, až mu to poměry dovolí, sv. Terezičce z Lisieux (zastoupené farářem kostela sv. Marie v Batignolles), dají jeho životu přece jakýsi cíl. Slabost vlastního těla jej několikrát od splacení dluhu odvrátí, leč ta vědomost daného slibu jej neopouští, takže světice mu na jeho pouti vyjde vstříc.(2.1.2016)

 • chiara
  *****

  Rutger Hauer tu podal zivotny vykon, hraje tu bezdomovca alkoholika Andresa Kartaka, ktory sa iba tula a hlada zmysel zivota v alkohole. Pekny poeticky film, moc sa vo filme nerozpráva, ale o to viac sa preziva.(23.10.2006)

 • StaryMech
  **

  Důvody, proč mě Olmiho "Legenda o svatém pijanovi" neuspokojila, jsou vesměs osobní a týkají se předlohy. Rothovu novelu lze přečíst za půl hodiny ; ve více než dvouhodinovém filmu jakkoli citlivé obrazy nemohou zastoupit obdivuhodně střídmý jazyk jednoho z největších spisovatelů své doby ; konečně Andrease, jak jsem si ho vždy představoval (totiž jako samotného Rotha v posledním tažení ulicemi Paříže), by si s Rutgerem Hauerem sotva kdo spletl. Navíc ten Stravinskij... a angličtina... Nedávno jsem znovu zhlédl Fassbinderův maratón kolem Alexandrova náměstí - kéž by byl stihl natočit i tuhle legendu !(2.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace