poster

Jsem nevěrný manžel

 • Francie

  Êtes-vous fiancée à un marin grec ou à un pilote de ligne?

 • Itálie

  Sono un marito infedele

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 95 min

 • Dawe.zs
  ****

  Jsem nevěrný manžel si říká hrdina fran. komedie , kterého výborně ztvárnil J. Yanne a má samozřejmě pravdu. Úspěšný muž, unavený stereotypem desetiletého manželství, navíc v zaměstnání neustále obklopený množstvím atraktivních mladých žen, se rozhodne řešit situaci rozvodem. Jak se však často stává, všechno dopadne jinak než si představoval.........(16.2.2009)

 • dyfur
  **

  ....takže muž ma dobrú robotu na ministerstve,peknu ženu,deti,bývanie....a milenku....a potom ďalšiu - nie žiadne moralizovanie LEN.....len keby to bolo k niečomu ...bolo to vtipne...napínave jednoducho niečo zaujímavé....ale nemá to nič len tliachanie k ničomu a o ničom.....ocenujem dobrý dabing a ženské osadenstvo...jedna z mála úloh Yanti Somer /v miniúlohe/....(19.5.2020)

 • dopitak
  *****

  Poněkud drsný únik ze stereotypu v hořkohořkém příběhu, jenž vůbec není komedií (ale neuzurpuje si ani jakýkoliv jiný žánr). Jean Yanne je takovým míšencem Philippe Noireta, Jana Třísky a Lino Ventury. Osud mu stále nahrává krásné ženy. Jednu má doma, druhou opustí pro třetí. Proberme si jejich věk dle herců - Roger Blanchard 38 let, manželka Françoise Fabian 38 let, první (opuštěná) milenka Yanti Somer 23 let, druhá milenka Nicole Calfan 24 let. Ponaučení si z tohoto výčtu, ale ani z filmu neberte. Dobový skvost, především pro bytové architekty. Takovou práci na ministerstvu a toho ministra bych taky bral (jak mu krásně nahrál, když u něj byl v době telefonické stížnosti nadřízeného). Mimochodem, Jean Yanne byl taky Řezník.(29.12.2016)

 • Davered
  **

  Cynicky pohled na partnerskou nestalost a manzelske kompromisy. Ani vtipne, ani cimkoliv jinym zajimave. Snad jen ten cesky dabing, s usmevne kniznim jazykem, stoji za zminku.(25.7.2018)