Monique Olivier: Součást zla

• Francie L'Affaire Fourniret (více)
všechny plakáty
Francie, 2023, 3 h 26 min (Minutáž: 38–43 min)

Epizody(5)

V letech 1987 až 2003 ve Francii řádil brutální vrah Michel Fourniret. Jakou roli přitom ale sehrála jeho záhadná manželka? (Netflix)

*CARNIFEX*

Ľahký nad priemer, kedy dokument ako taký, prakticky postráda veškerú autenticitu, pričom jediné z čoho dokáže ťažiť, sú výpovede rôznych ľudí vrátane ojedinelých, veľmi krátkych ukážok autentických záberov či zvukových záznamov z telefonátov s právnikom. Príde mi to, akoby po mnohých úspešných dokumentoch od Netflixu v rámci “True Crime” žánru, táto platforma začala tápať, lebo až na tento, ktorý je tak či onak o štipku lepší ako hocijaký priemer, spatrili svetlo sveta samé nevýrazné pičoviny, ktoré už ani omylom nemajú také grády, ako iné, tematicky obdobné projekty. Strata času to nie je, pričom poteší prevažne amatérskych detektívov s lupou .. ()

vonBahnhof

Tuším sa stanem kritikom francúzskych vecí vo všeobecnosti, lebo toto nie je prvý raz, čo mi ostáva sánka dole nad ... čímkoľvek francúzskym. Niečo im chýba. Teraz nemyslím film. Ten je na 4*. Ani o vraždiacom páriku nehovorím, to je proste hnilý kvicht. Zneužívať vlastné batoľa na prílákanie obetí. Povracal by som ich rybičkovým šalátom, keby to šlo. Dokument klasika Netflix, našlahaná opakovačka faktov, ale tu sa miernili, lebo je to vážne pieta a nie je to USA. Čo nechápem sú francúzske postupy. Smiať sa či plakať? Polícia oficiálne exhumuje telá mladých dievčat, za prítomnosti vrahov aj desiatok novinárov, v roku 2004 ! POMOCOU BAGRA ! Francúzsky národ vyrobí Citroeny s vankúšovým pružením pre pohodlie ale mŕtve deti exkavujú Bagrom. Respondovaní vyšetrovatelia a odborníci sa tam pomaly preplakávajú, empatizujú, nasadzujú intelektuálske masky, hovno vyšetrujú a bagrom exkavujú. NEUVERITEĽNÉ. Potom Vám v 3. dieli - 27. minúta povedia, že "vrahovia nijako nevyčnievali a neupozorňovali na seba" a tak ich celé 10-ročia nevypátrali. Pritom v predošlých dieloch zasvätene vysvetlili, že vrah bol čerstvo prepustený sexuálny delikvent - násilník. Pobehoval priamo v rajóne a v období keď sa začali strácať mladé dievčatá. Vrah si ani nezmenil meno. Mal bydlisko v zóne vrážd. Z väzenia napísl 150 listov budúcej spoluvinníčke ... 24/7 mal byť na ňom aj na nej niekto zavesený! V 4. dieli nám vysvetlili, že k súdnemu procesu pustili 400 novinárov - francúzi sú proste najmúdrejší, nevedia si prečítať diela od kolegov z USA, že záujem a publicita mass-killerov podnecuje. Neuveriteľné. Vybavuje sa mi fotka Emanuela Macrona po telefonáte s Putinom 24.2.2022. ()

Arkagas1989

Jsem Monique Olivier, žena, která se přes dopisy ve vězení zamilovala do muže, který si odpykával 8 let za znásilňování a napadání. On byl ale oběť a já ho milovala, protože mě nikdo jiný nikdy nemiloval. Už ve vězení jsme se domluvili na tom, že jak ho propustí, vezmeme se, zabije mého současného manžela a já mu na oplátku seženu nějakou hezkou pannu, kterou bude moci znásilnit.  Přijde Vám to zvrácené? Michel Fourniret znásilnil a zabil na 30 dívek a žen. Zatímco on jim kopal jámy, Monique vařila večeři a prala prádlo. S únosy mu pomáhala a co je na tom ten úplně nějvětší humáč? Jako návnadu používala jejich malé dítě v autě.  Při zatčení Fournireta měli všichni dojem, že Monique byla týrána a měla z něj strach, proto mu ve všem pomáhala - submisivní žena, která se stále dívala na své boty a třásla se. Do doby, než se přišlo na to, že má IQ 131 - které má jen 2,2% populace Francie a všem docvaklo, že to nedělala, protože musela, ale protože chtěla.  Fourniret byl odsouzený na doživotí za prokázaných 8 vražd, ve vězení zemřel. Ona si svůj trest stále odpykává a o podmíněné propuštění může žádat ve věku 84 let.  Tahle "ďáblova žena" je taková zrůda, že unesené holčičky doma držela, krmila a pomáhala znásilňovat. Fourniret  nazýval svůj penis "má duha" a byl posedlý kultem panenství.  Do dnes mnoho těl zavražděných dívek nebylo nalezeno, zmizely z povrchu zemského a Fourniret už o nich nikdy nic neřekne.  Francie s Belgií si ale prošly roky děsu. Ďábel z Ardén už sice nikomu neublíží, ale ve finále tou větší bestií byla skutečně ona.  Skvěle natočeno, Netflix opět potvrdil, že true crime dokumenty mu prostě jdou.  Moje hodnocení: 9/10 ()

Skeksis

Aj môj muž uniesol, znásilnil a zabil zo tridsať dievčatiek, ale ja som nevinná, lebo som sa iba pozerala, trochu mu pomáhala, a aj keď mám o dve hlavy viac ako on, a mám IQ 131... ja som proste OBEŤ! On ma donúúúútil nalákať do dodávky mladé dievčiny, aby som potom počula, čo s nimi robí. Dovliekol mi ich domov, zamkol v komore, a ja som im MUSELA dávať jesť a zamykať ich ďalej. Teda až kým ich nezabil. (Podľa tých dopisov z väzenia bolo jasné, že čurák chce deflorovať panny, ktoré mu pomôže zohnať, a na oplátku má zabiť jej exmanžela. Deflorovať panny sa mu s jej pomocou podarilo, okrem toho aj zabiť a zakopať pri francúzskom zámku, ktorý vlastnil, aj keď celý čas žili v nejakej chatrči v Belgicku. Dééé... Ale jej exmanžela, tiež kokota, nezabil, takže podľa mňa si neboli kvit.) Keďže som mrte veľká mátoha s IQ 131, tak som sa nechala manipulovať nejakým útlym úchyláckym zmrdom, furt drístajúcim o blane, ktorý bol vlastne úplne nanič, lebo sa po pätnástich rokoch dal chytiť. No, takže teraz sedím vo väzení, a chcem, aby ľudia inak vnímali moje činy ako jeho, lebo ja som iba prihliadala, väznila, lákala dievčiny, pridŕžala pri znásilňovaní a tolerovala všetko to svinstvo. Lebo som proste obeť! (Dúfam, že jej ako trest do piči vystrelia delo a vzbudia v nej aspoň trochu porozumenia pre JEJ obete. A nebude mať pohodlné väzenie s jedlom zadarmo.) ()