Láska na první polibek

všechny plakáty

Javier vidí do budoucnosti, takže ví, která holka je pro něho ta pravá. Jenže ona teď zrovna chodí s jeho nejlepším kamarádem. (Netflix)

Marze

Filmu chybi vic fantazie. Romanticka komedie to az na jednu - dve sceny neni. Sotva prekroci linii "sladce smutne". Film zkazil spatny scenar, pritom obsazeni a reziser jsou dobri. Obe vedlejsi zenske postavy jsou trochu psychicky nestabilni a dost nasavaji. ()

Arsenal83

Celkom príjemná záležitosť, hoci Netflix nezabudol hneď v úvode na svoju propagandu a z prvej lásky Javiera urobil konvertovanú lesbu. Fakt prekvapivé, škoda, že ešte nezmenila pohlavie, to by bolo viac "in". Mimo toho mal film svoj zvláštny nápad, neokukaný, takže to šlo, hoci hlavný predstaviteľ mal taký neromantický pohľad smetiskovej krysy, no partnerka to vyrovnala. ()

Aljak

Námetovo to malo celkom fajn potenciál, ale zápletka sa potom rozvinula do dosť očakávaného priebehu. Áno, potom prišiel síce obrat v deji, ale aj ten bol v podstate očakávaný, lebo keby neprišiel, tak by to bola čistá romanca. Každopádne, film ma bavil, postavy taktiež, hoci Javier mi prišiel tak trochu odmeraný. Aj keď, asi sa niet čo diviť, keď by človek nemal v živote žiadny moment prekvapenia a vedel by dopredu o všetkom, čo sa stane. Ale aj tak si myslím, že sa na tomto námete dalo postaviť niečo o kus lepšie. Solídne 3* ()

bourec

Kdybych měl hvězdicově ohodnotit Silvii, tak v tomhle filmu je za pět hvězd. Ovšem film až tak pěknej není. Po půlce to drhne, jako by si autor řekl, že jako Amerika film točit nechce. Emoce nikde, humoru je v tom asi jako v reklamě na vejce z roku 1975. Škoda, ale tohle se vůbec nepovedlo. 40%. ()

Johnny.ARN

španielska záležitosť, ktorá mala strašne dobrú myšlienku ale veľmi zlé prevedenie. A tak namiesto niečoho zaujímavého sme dostali klasický príbeh o láske, ktorý ma vôbec nezaujímal. 1 z 5 ()

Sany33

Príbeh: Javier má zvláštne schopnosti po bozku s akoukoľvek ženou sa mu premietne ich spoločná budúcnosť. Preto dopredu vie, ktorá žena je pre neho tá pravá. Osud ale chcel, že jeho vysnívaná je priateľka jeho najlepšieho kamaráta. Herecké obsadenie:  Álvaro Cervantes je teda aspoň pre mňa romantický antiherec. Vôbec tam nefungovala chémia a to dokonca ani s jednou protagonistkou nežnejšieho pohlavia. Na druhú stranu Silvia Alonso je neskutočne sexi a pozornosť si berie na seba. Prevedenie: Snaha o niečo neokukané sa moc nepodarila aj napriek celkom zaujímavej premise je film veľmi silno predvídateľný a to je jeho hlavným kameňom úrazu. Pocity: Páčilo sa mi celkom silné posolstvo ako hlavný hrdina uprednostní život so ženou v nevedomosti toho čo sa stane ako život so síce dokonalou polovičkou ale pevne nalinajkovaný. Po bolo jediné čo som si z filmu odniesol. Pridaná hodnota: Španielska romantická predvídavá jednohubka. 48% ()

klukluka

Podobenství o tom, že se nám někdo může jevit jako dokonalej partner/ ka a nakonec to s ním/ s ní překvapivě umře na nudu, zatímco někdo zprvu nenápadnej si ve finále získá naše srdce. Oč víc se mi líbila představitelka snové dívky, kvůli níž byl hlavní hrdina ochoten zradit nejlepšího kamaráda, o to méně mi byl sympatický Álvaro Cervantes v roli Javiera. Ty jeho pichlavý voči mi to kazily, nemohl jsem se do toho kvůli nim ponořit. A ačkoliv to bylo zamýšlený coby romantickej film, nedošlo u mě k žádnýmu pohnutí. Zvláštně mě to iritovalo a při sledování jsem měl jen tendenci hledat na tom chyby. A asi jsem je nacházel. Nechci například věřit na majitele knižního vydavatelství, kteří by šli lanařit zavedenýho autora, aniž by si od něj předtím cokoliv přečetli. Takovým lidem neumím fandit, což je pro přijetí filmu a následné pochvalné recenze krapet problém. ()

Adramelech

Je obdivuhodné, jak se z triviálního námětu dá udělat docela dobrý film. Zvláště jsem ocenil vtipné dialogy. Pobavila mě i myšlenka alternativního nakladatelství, jež vydává tituly typu Paměti chovatele drůbeže. V životě jsem byl hodně v kontaktu s nakladateli; jako autor, jako redaktor, léta jsem přispíval recenzemi do týdeníku Nové knihy, psal jsem i lektorské posudky, takže o věcech jako je ediční politika mám trochu ponětí a při sledování filmu jsem se místy nahlas smál. Ke konci příběh trochu ztrácí dech a rozplývá se v laciné sentimentalitě, což je škoda. Během sledování první poloviny filmu jsem myslel, že sem těch hvězdiček nasázím víc. ()

BOURQUE

Banálny romkom, u ktorého základná myšlienka (chlap pri prvom bozku so ženou dokáže predpovedať ich spoločný budúcnosť – bude , či nebude fungovať ich vzťah) nie je zlá, ale rozhodne nevyužíva potenciál, ktorý ponúka. Knihy a „trochu inak predpokladaný záver“ pomohli čiastočne vykompenzovať druhú polovinu filmu, kde dynamika stráca dych. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

E lan

Slušná romanťárna evropského střihu. Trochu zamotaná, konec ne úplně povedený, ale odpočinkovka je to dobrá, herci pro mne neznámí. ()

JenYu

¡Ay, los besos! Dulces, tiernos, apasionados... Todo lo que necesitas saber de la otra persona está en el primer beso. Es en ese precioso momento... Cuando besas a alguien, puedes sentir si es para ti o no. Si estáis hechos el uno para el otro o no. Es como si uno pudiese saber... // Nečekaně zábavné. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Heywood

Samotný nápad "po polibku" je totiž velmi vtipný. Konečně i ty madridské reálie se mi líbily, když Madrid osobně znám. Příběh jedné ženy a dvou kamarádů je téma dnes i zítra a stěhování nábytku je projev maniodepresivity, čímž hlavní hrdinka očividně trpěla, ačkoliv se to ve filmu ukazovalo jako zábava. Jenomže není. Hlavní hrdina vypadal jako kandidát do Psycho, takže mě neoslovil, obě hlavní hrdinky halt nejsou můj typ, přesto 50% dám, protože jinak to bylo v zásadě milé. Prostě lidé žijí v 90% obyčejně nikoliv bondovsky či na extra misích, a je nutné mít i filmy tohoto typu. Škoda, že v konci mi chybí jiskření a tak to poněkud vyšumí. ()

quokam

Zajimava zakladni myslenka. Pak ale dilema mezi rekneme jistotou a krokem do neznama uz az tak moc originalni nebylo. Ale presto, film mne bavil, konec jsem neodhadl hned od zacatku, herci taktez potesili, byt mozna dech nevyrazili. Celkovy dojem je u mne o rad ci o dva vyssi nez u mych predkritiku. 7.5/10. ()

5ouris

Divím se že má film tak málo procent, pro mě po dlouhé době opravdu hezky spracovaná, zajímavá romantická chvílemi komedie. Neotřelé a se zajímavým nápadem. ()

Adam..

Myšlenka dobrá, provedení už tak ne. Film je konstantně nudný a scény u kterých se očekává, že vyvolají u diváka nějakou reakci, jsou natočeny a podány bídně. ()