Vo filme Chang vie smečovať sledujeme príbeh šestnásťročného ázijsko-amerického študenta strednej školy a bubeníka v pochodovej kapele, ktorý sa staví so školskou basketbalovou hviezdou, že dokáže smečovať. Stávka ženie 173 cm vysokého Changa k snahe naučiť sa strieľať smeče, aby zapôsobil na pekné dievča Kristy a konečne si získal pozornosť a rešpekt svojich spolužiakov. No skôr, než dokáže vyskočiť tak vysoko, aby hodil smeč, musí prehodnotiť všetko, čo doteraz vedel o sebe, o svojich priateľoch a rodine. (Disney+)

Johnny.ARN odpad!

V krátkosti. Žltý človek na americkej strednej, má čierneho kamaráta, biely človek je najväčšia sviňa a celé je to na Disney. Nakoľko som tomu venoval minimálnu pozornosť, neviem, či tam je aj nejaký tepľoško. A aj príbehovo je to presne také hovno ako celé obsadenie. K vareniu ale super. ODPAD! ()

Likan7

Ta 3/4, která se trochu překlopí do sociálního dramatu s ohledem na provalený švindl je celkem zajímavá. Jen škoda, že celá první polovina je divná sportovní komedie o nesympatickým týpkovi, který se během filmu stane ještě víc nesympatickým. Netflix strká peníze do kdečeho, a Chang dá smeč je přesně ten podprůměrný film, který od toho čekáte. ()

Trixinka

Upřímně řečeno, hlavní hrdina byl skoro celý film na facku, a můj velký obdiv měla jeho matka, že mu jednu nedala :) Příběh má tradiční zápletkovou osu - outsider se vsadí se oblíbencem školy, trénuje, v den D zpanikaří a udělá blbost, a nakonec se tuto blbost snaží napravit. Originalitu nehledejte, moc nepřemýšlejte a jednou se na tento film klidně podívejte. ()

Aljak

Jeden z tých filmov na tému "kto ďalej doští", umiestnené do basketbalového prostredia v rámci strednej školy. Typická konfrontácia školského frajera a miestneho outsidera má pomerne jasný smer vývoja. Keď sa to tak vezme, z tejto dvojice mi nebol sympatický ani Chang, a ani Matt. Obaja mali až príliš veľké egá, a hoci v závere z toho "vytriezveli", tak môj dojem to už nenapravilo. Po dejovej stránke to bolo celkom fajn, keďže filmy o zúfalej túžbe po popularite sú často dosť reálnym obrazom reality. Je to smutné, ale Changov osud žije mnoho nedocenených detí. 3* ()