Žhář

Scorcher

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2002, 87 min

• Martin741

Retardovanejsi scenar asi nebol, a sakra zasa sli tvorcovia vysoko, vysoko zatali : 0 %(24.2.2019)

Pro vsechny ty, kterym Bayuv ARMAGEDDON prisel proste az moc intelektualni a umelecky. Kazdopadne jedinecna zabava. "Her IQ is higher than your sperm count."(19.9.2014)

• SeBig

Zedko, který nepřináší nic jinýho než modní přehlídku bouchaček.(29.8.2020)

• Ertai

Číňani jadenými pokusy rozhýbali pacifickou ocánskoud desku a zastavit jí může jen atomovka odpálená v L.A., tolik k příběhu :) Přes silné béčkové obsazení (Hauer, G.W.Bailey, Decascos a maskot špatných filmů Rhys-Davies) se jedná jen o klasickou sbírku všech možných klišé, do kterých zapadá i podivný twist před nevyhnutelným happy-endem. Na VHS Intersonicu distribuováno jako ŽHÁŘ (s tím nelogickým obsahem, co je výše).(13.6.2011)

• TonyHawk94

Na úvod priznávam, že som si film pozrel len a len kvôli skvelému soundtracku Billa Browna (ktorý patrí medzi mojich obľúbených skladateľov, a jeho hudba teda bola skvelá). Aj pri pohľade na hodnotenie som toho veľa neočakával. Vo finále sa dostavil pomaly Dčkový film s pomerne bláznivým motívom (pohyb litosferickej platne treba zastaviť odpálením atomovky v potrebnej hĺbke). Trebaže sa na akciu dobre pozeralo, scenár bol dosť slabý, nevyvážený a podľa mňa dosť neprofesionálny (tu a tam zbytočný vulgarizmus, ktorý danej postave jednoducho neuverím, aj keby čo bolo; inde zase sa čudujem, žeby vojak takýmto spôsobom komunikoval, obzvlášť plukovník). Herci btw. celkom v pohode (Dacascos, Rutger Hauer a aj ďalší), ale len to nestačí - scenár ich pochoval. Pozretie neľutujem, ale je to slabé. 30% (rozhodnutie medzi 1* a 2* sa mi veľmi ťažko robí - pri myšlienke, že CGI vyzeralo ako v leak-nutej verzii X-men Origins Wolverine dávam 1* :)).(1.1.2021)