Taktický útok

Taktický útok

Akční / Thriller

USA, 1998, 91 min

• Wacoslav1

No Hauer a Patrick to trochu podrzeli jinak zadnej zazrak mne to nenadchlo na toto tema je dost lepsich snimku(15.12.2011)

Psychopat Hauer, kterému vždy spíše slušely role negativní, je zde dobrý a Patrick, coby kladný hrdina-stíhač, likviduje psychopatovi teroristické pokusy o smrt jeho ženy s nenarozeným dítětem.(25.11.2011)

Ale jo, celkem povedená béčková podíváná se skvělým Rutgerem Hauerem a Robertem Patrickem. Hauer je prostě vynikající záporák. Za tu hodinku a půl jsem se ani moc nenudil. 50%(10.6.2008)

Celkem slušný film s perfektním záporákem Rutgerem Hauerem a klaďasem Robertem Patrickem. Film odsýpá a v jeho průběhu postupem času divák zjišťuje, proč má Holiday (Hauer) vzteka právě na Banninga (Patricka). Sice závěr je mírně přehnaný a z filmu je i cítit, že Hauer nezapomněl na svého Stopaře. I tak, doporučuji skouknout. Jedná se v podstatě o televizní film, i když triky a bojové scény nejsou na špatné úrovni.(21.8.2009)

• koba

Režisér tohto "filmu" si o mne evidentne myslí, že som debil. Ak len chcete vidieť veľa strieľania a výbuchov, zahrajte si radšej Half-Life. Ak si chcete pozrieť nereálny film so stupídnym dejom, zvoľte radšej Les Chevaliers du ciel. Tam sú aspoň sympatické pilotky a prekrásne letové zábery.(4.1.2009)

• Arccos

Jeden z nejhorsich odpadu, pro ktery se muzete rozhodnout, pokud chcete videt akcni valecny film. Reziser a producenti si o divacich (tedy o nas) zrejme mysli, ze jsme idioti. Americti piloti startuji na MiGu-29. Ve vzduchu jsou z nich z niceho nic F-16 s izraelskym markingem. Pri pristani opet MiGy... Evidentne neozbrojene Albatrosy bombarduji nepratele... Ackoliv se dej odehrava v Evrope, letadla letaji nad pousti... A takto by se dalo pokracovat dal, pres primo otresne zpracovani, efekty, az k deji... moment... dej? Ano, ma to NEJAKY dej. Stejne srackoidni, jako cele tohle veledilo.(3.8.2005)

Perský záliv, rutinní průzkumný let a jeden kapitán, kterému jebne a sestřelí civilní letadlo. Jednoduchý námět s jednoduchou zápletkou a jednoduché zpracování. Robert Patrick a Rutger Hauer v souboji na život a na smrt a docela to funguje. Vizuální efekty na viditelně malý rozpočet samozřejmě nijak nenadchnou,ale snaha o dramatičnost je znát. Nehty napětím si však ale nikdo kousat nebude. Letecké scény přirozeně standardní jak to jen šlo. Akční videofilm díky své obyčejnosti nemá šanci nijak uhranout, ale k televiznímu nenáročnému večeru zcela postačí.(28.11.2015)

V skutku dobrý a vydarený vojnový film. Moc filmov takéhoto typu som nevidel, tak asi preto sa mi to tak páčilo. Film mal u mňa veľké plus za dobre vybraních hercou, Patrick mi je sypatický a dobre svoju úlohu zahral. Taktiež dej nebol zlý a ja som sa pri ňom skvele zabavil a ani chvýlu som sa nenudil. Nebol na to čas keďže sa tu stále niečo dialo. Výbuchy, stíhačky, tank a vela vela iních veci tu bolo, ktoré sa mi páčili.(26.3.2016)

Myslel som si ze tento film bude nejaka totalna blbost zo stihackami, ale bol som milo prekavapeny. Je to na B-cko dost kvalitny film. Rutger tu hraje vysinuteho kpt. Holiday, ktory sa chce pomstit svojemu byvalemu kolegovi mjr. Banningovi (R.Patrick), ktoreho vinni za to ze ho umyselne zostreli, ked chcel zautocit na civilne lietadlol.(8.10.2006)

Už název filmu navozoval dojem, že půjde o béčko. Zakoupil jsem jej kvůli Rutgeru Hauerovi,což je jeden z mých oblíbenců. Samotný film bych zařadil jako slabší průměr, ale zvedá jej výkon obou hlavních hrdinů. Znám jen několik herců, kteří dokážou zahrát hajzla tak jako Hauer a výkon Roberta Patricky byl taky docela sympatický. Vcelku bez újmy jsem film dokoukal do konce. Proto za tři !(23.11.2008)

Som rad, ze ma tentokrat neodradilo spatne hodnotenie. Ano, malo to dost vela logickych chyb, ale kedze nie som odbornik na lietadla a vzdusne boje, ci zemepis, ja som ich nevnimal. Co som vniamal, boli slusne herecke vykony hlavnych predstavitelov, akcny dej. JA by som filmu tiez par logickych veci ale vytkol, aj zaverecny suboj by som si predstavoval inac, alebo este inac, ale u mna slabsie 4* (10.2010)(27.10.2010)

Pěkné letové záběry, ale po dějové stránce kravina!Po druhém shlédnutí přidávám, je to sice béčková blbost , ale Hauer hraje perfektního záporáka !!!! Tak jak jsem se dočetl , že se to mělo natáčet v Maďarsku, to by vcelku odpovídalo typům letadel a zakryté čtyřhranné imatrikulaci !?!? ........................Tak je to Maďarsko, v 80-té minutě je vidět nádherně Budapešť a mosty přes Dunaj!!Závěrečné titulky to potvrzují!!(2.6.2015)