Reklama

Reklama

Válečné drama podle stejnojmenné novely „Promyšlená vražda“ Slobodana Seleniće sleduje milostné sblížení Jeleny (Branka Katić) a Bogdana (Nebojša Glogovac) počátkem devadesátých let, kdy on po zranění přijíždí na čas do Beogradu a zároveň osudy její rodiny za druhé světové války. O vztahu své babičky, jejího citově nevyrovnaného nevlastního bratra Jovana a sebevědomého a vlivného vojáka (Sergej Trifunović), o jehož pomoc usilovali, Jelena v současnosti píše knihu… (pm)

(více)

Recenze (2)

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film sleduje dva milostné príbehy v rozpätí 50- tich rokov a oba boli situované do vojny v Juhoslávii. Prvý do občianskej v roku 1993 a druhý do 2. svetovej. Bogdan si lieči zranenie z občianskej vojny, zamiluje sa do Jeleny a pomáha jej zmapovať biele miesta v živote jej babičky o ktorej chce napísať knihu. A tak sa dostaneme do druhého časového pásma, 2. svetovej vojny, kde babičkinmu otcovi partizáni zhabali dom, majetok a zavreli ho do väzenia. Babička, aby ho zachránila, naviazala milenecký pomer s veliteľom partizánov.. Záver je úplne jasný, láskam žiadna vojna nepraje. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Justapozice dvou příběhů, mezi nimž leží padesát let relativního míru. Rekonstrukce toho staršího (2. SV) probíhá v myslích aktérů toho současného (balkánská válka), děje obou příběhů se proplétají, minulé skutečnosti se ozřejmují, stejně tak jako jejich dopad na přítomnost. ()

Reklama

Reklama