Duchové Marsu

Ghosts of Mars

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2001, 94 min

• Deverant

Sbírka oblíbených dřev proti hordám metalových fanoušků. To jsou tak nějak v kostce Ghosts of Mars. Cubovo "herectví" se od dob prvních klipů N.W.A. moc nezměnilo, Natasha Henstridge je jako dřevo dřev proslulá a Jason Statham zde má dvě polohy - drsně se tvářící zabíječ a přiblble se tvářicí svůdník. To vše se odehrává v něčem co vypadá jako skládka natřená na červeno. Jediná scéna která mě pobavila bylo useknutí prstu (nemohl jsem si nevzpomenout na Tommyho Monaghana).(24.10.2007)

• J*A*S*M

Carpenter sice už není v nejlepší formě, ale do odpadů by se tenhle jeho kousek posílat neměl. Zas tak špatný to rozhodně není. Prostě průměrné béčko, které by nemělo nikoho urazit (pokud ten někdo nebude očekávat druhou Věc). Děj pěkně rychle odsýpá, herecké výkony jsou dostačující, masky v pohodě... ale trvalý zážitek ve vás Ghosts of Mars nezanechají. To se radši koukněte znovu na tu Věc.(15.8.2007)

• JohnCZ

Wow, Carpenter se normálně posral. Zatímco v první části, kdy se představuje tým a pátrá se po příčině zmizení kolonistů, je to fajn atmosférické béčko s příjemnými pevnými kulisami, jakmile se ale na scéně objeví parta KISSáků a s nimi ohavný metalový soundtrack, veškerá serioznost jde do hajzlu a zbývá přibližně hodina nudy, bídných hereckých výkonů a ještě horších akčních scén. A scénář už ani radši nestojí za zmínku.(14.10.2016)

• Terva

Mars 2176. CITÁT - Nechává za sebou jen ticho a smrt............ Strašně mě lákalo obsazení herců. Hlavně hereček a Jasona Stathama. Samozřejmě že John Carpenter by měl být také zárukou dobrého příběhu. CITÁT - Mlátička Williams........ Tak ještě jednou - dobrý scénář, perfektní obsazení. Horší už je ten podivný systém flashbacků, monotónní hudba a "sterilní" prostředí, kde se odehrává děj příběhu. CITÁT - Něco tady žilo a my to probudili................ Hudba sice časem přitvrdí, ale mohla býti taková již od začátku ikdyž hudba začíná být tvrdá v době, kdy se začíná rozvíjet marsovský masakr. Je tu i více lidí a "duchů" než zpočátku. Nejdříve poloprázdno a najednou je tu víc postav, než by bylo zdrávo. CITÁT - .....neslyšel jsem duchy mluvit Anglicky........... Film má povedený konec.(15.3.2014)

• MM_Ramone

Píše sa rok 2176 a ľudstvu sa podarilo kolonizovať Mars. Na červenej planéte sa im podarilo vytvoriť dýchteľnú atmosféru a vybudovať viacero kolónií, kde žije stála ľudská populácia. Špeciálna policajná jednotka je poverená úlohou, aby dopravila z malej baníckej osady nebezpečného väzňa. Vydajú sa pre neho, ale na mieste natrafia na situáciu, ktorá ich akciu poriadne skomplikuje. Z baní sa uvolnila neznáma temná sila, čo zmenila baníkov na nesvojprávne vraždiace monštrá. Posadli ich "Duchovia Marsu". **(12.4.2016)

• - Bylo použito tisíce galonů ekologicky šetrného červeného potravinářského barviva. (Chatterer)

• - Pôvodne sa mal film volať Escape from Mars a malo to byť pokračovanie k filmu Escape from L.A. (1996). Kurt Russell si mal opätovne zahrať úlohu Snakea Plisskena, avšak po veľmi vlažnom diváckom prijatí Escape from L.A., sa tvorcovia rozhodli zmeniť scenár a vytvoriť úplne iný film. (beso74)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 30. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)