Duchové Marsu

Ghosts of Mars

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2001, 94 min

• Sobis87

John Carpenter tímto filmem specifikoval dno své dosavadní filmografie. Mistr béčkových hororů natočil unylou slátaninu podle scénáře, jaký by napsal i šimpanz po lobotomii, což znamená, že příběh je prostý jako facka a dialogy debilní. Celé to je navíc natočené ve strohých a levně vypadajících kulisách (divím se, že producenti na natočení téhle ptákoviny sehnali vůbec nějaké peníze...) a tentokrát se vytratila i taková ta "carpenterovsky-béčková" atmosféra. Akční scény jsou dost nezáživné, Carpenter nesmyslně používá zpomalovačky a střih je docela zmatený. Ještě že mají Duchové Marsu celkem svižné temto, solidní herecké obsazení (až na Ice "mám stejně mimických svalů jako mísa od záchodu" Cubea, jehož rádoby drsné výrazy mě štvaly po celou dobu filmu) a několik dobrých gore efektů, jinak bych hodnotil ještě níže...ale i tak to je celkem velký průser. 30%(10.1.2009)

• jondzavid

Nezábavné béčko, ktoré by ma nezaujalo, ani keby bolo priam vyrábané pre videotrh. John Carpenter na svojom absolútnom dne, Ice Cube mi nikdy nejak extra charizmatický nepripadal, ale tentokrát je vyslovene trapný, rovnako ako sterilné marťanské prostredia. Čo sa týka ženského obsadenia, oko možne poteší, ale nemožné akčné prejavy herečiek (najmä Cley Duvall) sú žalostné. K tomu záporácká banda ako deathmetalový výsmech, proste zlé je tu všetko a dopozeral som to asi len preto, že som bol zvedavý do akej trapnosti to Carpenter až dotiahne (a to nemám namysli len práve rádobycool finále filmu).(15.5.2005)

• Goldbeater

Nemohu se ubránit dojmu, že John Carpenter během natáčení tohoto snímku zkrátka rezignoval. Tenhle podivně strukturovaný horor, který jako by námětem zamrzl v osmdesátých letech a v jehož čele stojí atraktivní blondýnka a gangsta rapper, kterým ty „drsné vesmírné desperáty“ asi máte prostě nějak věřit, opravdu nemá s klasickými Carpiho peckami nic moc společného. A rádoby strašně cool buddy zakončení bylo už jen na totální plácnutí přes čelo.(23.5.2019)

• korbitch22

Nejhorší Carpiho film. Pokaždý když začala hrát ta dementní metalová hudba, nevěřícně jsem kroutil hlavou, jak mohl velký John tak neskutečně klesnout. 1* je vlastně jen z úcty k němu, na tomhle filmu je blbě úplně ale úplně všechno, od tý vopice co si řiká ledová kostka, přes scénář, režii, herce a hlavně tu hudbu. Aspoň že na tu Natashu Henstridge se hezky dívalo. Ale asi každej režisér by měl ve své filmografii film za který se stydí, Carpi má tenhle 15%.(19.5.2017)

• Terva

Mars 2176. CITÁT - Nechává za sebou jen ticho a smrt............ Strašně mě lákalo obsazení herců. Hlavně hereček a Jasona Stathama. Samozřejmě že John Carpenter by měl být také zárukou dobrého příběhu. CITÁT - Mlátička Williams........ Tak ještě jednou - dobrý scénář, perfektní obsazení. Horší už je ten podivný systém flashbacků, monotónní hudba a "sterilní" prostředí, kde se odehrává děj příběhu. CITÁT - Něco tady žilo a my to probudili................ Hudba sice časem přitvrdí, ale mohla býti taková již od začátku ikdyž hudba začíná být tvrdá v době, kdy se začíná rozvíjet marsovský masakr. Je tu i více lidí a "duchů" než zpočátku. Nejdříve poloprázdno a najednou je tu víc postav, než by bylo zdrávo. CITÁT - .....neslyšel jsem duchy mluvit Anglicky........... Film má povedený konec.(15.3.2014)

• - V jedné scéně Pam Grier křičí "Who goes there?", což je název příběhu, který inspiroval Carpentera k natočení filmu The Thing. (Chatterer)

• - Herečka Natasha Henstridge nahradila v obsadení kolegyňu Courtney Love tesne pred začiatkom natáčania. Courtney totiž utrpela úraz, keď jej ex-manželka jej vtedajšieho priateľa prešla autom cez nohu. (beso74)

• - Natáčelo se v Los Angeles a Novém Mexiku. (Chatterer)