poster

Zatykač: Mrtvý nebo živý

 • Česko

  Lovec lidí

 • USA

  Wanted: Dead or Alive

 • Austrálie

  Wanted: Dead or Alive

 • Velká Británie

  Wanted: Dead or Alive

Akční

USA, 1987, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Necrotongue
  *

  Rutgera Hauera jsem měl vždycky rád, problémem pro mě vždycky bylo to, že většina filmů, v nichž hrál, za mnoho nestála. Tento snímek nebyl výjimkou. Viděl jsem ho kdysi dávno, příliš na mě nezapůsobil (eufemismus), a potom, co jsem začal hodnotit filmy na čsfd, jsem zavzpomínal a přiklepl mu dvě hvězdičky. Dnes jsem si osvěžil paměť a následně i hodnocení. Co si budeme povídat, byl to děs. Scénář se s logikou příliš nepotkával, na akční film to byla hrozná nuda, dialogy byly příšerné, atd., atd. Ponechal jsem jeden kousek za toho blonďatého Holanďana.(29.10.2020)

 • choze
  odpad!

  Tak jsem dnes zhlédl tři filmy (DEN WARRIORA, OPIČÍ MILENKU a ZATYKAČ) a všechny po zásluze ohodnotil jako odpad - no není to nějaký ČSFD rekord? ZATYKAČ jsem si pamatoval ještě z puberty, kdy mi ale unikl před nosem, tak jsem chtěl po letech dohnat starý rest. Bohužel je to o ničem. Scénář podprůměrný, dialogy slabé, žádná zapamatovatelná hláška či scéna, akce málo a nezajímavá. Rutger Hauer, toho času na vrcholu, těžce uletěl. Koncentrovaná nuda.(22.2.2007)

 • MickeyStuma
  ****

  Dějová linka je dnes už provařená, neb se používala hodně často. Bývalý agent CIA si vydělává jako lovec odměn. Jednoho dne je onou službou požádán, aby pomohl najít strůjce teroristického útoku. Ano, opravdu není třeba pokračovat dál. Jak se jednoduše nejčastěji uvádí, béčkový film plný klišé, ale s výbornými herci. Zkrátka, akční thriller jak má být. V hlavní roli Rutger Hauer, který jako akční hrdina nikdy nezklamal. Úspěchu se však nikdy nedočkal. Snímek navozuje dojem, že je filmovou verzí stejnojmenného seriálu ´Wanted: Dead or Alive´ (1958), kde si hlavní roli střihl Steve McQueen, ale na počátku je řečeno, že Rutger Hauer hraje vnuka onoho seriálového lovce odměn, takže se snímek tedy nachází v poněkud jiných vodách, avšak na stejném či alespoň podobném plavidle. Neřadí se mezi vyloženě skvělé akční osmdesátkové filmy, ale v jistých ohledech svůj potenciál má. Dnes dojmu tomu kazí hlavně předvídatelný dějový vývoj a tak je potřeba se na něco takového dívat s myslí nostalgickou a ne jinak. Chmurné prostředí, přesvědčivá atmosféra a hrůzostrašný darebák. Co chtít víc. Snad jen, aby si to dokázalo udržet divácký zájem, což se bohužel neděje.(10.10.2020)

 • Lacike
  *

  Mohol to byt skvely thriller v ktorom charizmaticky drsniak Hauer nahana hnusneho teroristu. Ale vysledok je taka nuda, ze som pri filme zaspal a dopozeral ho na druhy den. Napinave to nie je vôbec. Postavy sa cely film bezcielne poflakuju az sa na konci konecne stretnu a cele utrpenie zakoncia jednym granatom. Akcne sceny tu tiez vela nie su. Dve kratucke prestrelky a jedna nahanacka. A je to rovnaka nuda ako zvysok filmu. Jednu hviezdicku davam za Hauera, ktory tu vyzeral stale fantasticky a jeho postava by si zasluzila ovela lepsi film. 3/10.(16.7.2016)

 • Luk80
  **

  V jisté době musel být opravdu na VHS obalu jasný tahák a to jméno Gene Simmons z Kiss. Ovšem Gene už měl svou životní zápornou roli za sebou a to ve filmu Never too young to Die ( můj nejoblíbenější ) Gene zde nemá žádný prostor na vyjádření svého vzteku a charisma. Jeho postava je tady vlastně velmi nudná. Rutger Hauer je ještě více nudnější. Aspoň mě potěšil Dennis Burkley ( ve Stínu Gangu hrál hláškujcího Wovese - Čůra )(29.12.2014)